Koniec s dojčením kvôli refluxu?

sima1415
20. nov 2018

Ahojte... Mám 6 týždňovú malú a dilemu veľkú ... Malička trpí refluxom ale problém je moje mlieko. Kým je na Nutrilone AR tak je to zvládnuteľné ale keď jej dám moje tak zvracia aj 2 hodiny po papaní bez ohľadu na to či papá z prsníka alebo z fľašky. Keď grcká tak potom hystericky plače , hádže hlavičkou a prehýba sa ako na foto čo mi príde dosť nebezpečné a hlavne nemôže poriadne spať. Skúsili sme aj gastrotuss aj Nutriton ale nič nepomáha. Keď vidím ako je jej lepšie z umelého tak uvažujem či dojčenie nie je len pre môj dobrý pocit a nie pre jej dobro ... Ak viete ešte o niečom čo by pomohli a poradili mi ako sa vyrovnať s tým že musím prejsť na umelé aj keď sa s tým nestotožňujem tak prosím poraďte

dorotka9819
20. nov 2018

@sima1415 môj maličký to mal prvé dva mesiace tak isto, síce má doteraz reflux ale už toľko neplače, len grcká. A je plne dojčený, nič iné som ani neskúšala. Akurát my sme pri papaní užívali sab aimplex a neskôr baby calm. A plače aj po umelom mliečku? Nemá náhodou koliky?

paulinka_kovalcik
20. nov 2018

@sima1415 ahoj, ja som si tým tiež prešla, začiatky boli hrozne a potom som si našla ako taky systém aby to bolo aspon o kúsok lepsie. Keď som kojila mala som môjho drobca vždy tak aby mal hlavičku vyššie čiže bol nasikmo a aspon polhodinu po kojení som ho este mala na ramene akoby som ho nechávala odgrgnut a on mi takto zaspával potom som ho dávala so postieľky kde mal klinovyvankus. Keď uz bol väčší a nechcel po kojení spať tak som sa hosnazila čo najdlhšie aspon udržať v klude aby toho vygrcal čo najmenej buď som ho nosila v nosiči alebo len tak na rukách alebo som ho dávala do takého kresielka.Ono grcal aj tak ale bolo to o niečo lepsie a kedže priberal ako mal tak som ostala len pri dojčení.Zlepšilo sa to potom aj prikrmami od piatich mesiacov. Grcal takto skoro do 8mesiacov. Myslím si ale ze ak ta to veľmi stresuje a budeš spokojnejšia keď vďaka umelému mlieku nebude grckat tak prejdi naň ved svet sa nezrúti 😉 Držím palce

emka530
20. nov 2018

@sima1415 nas drobcek grckal do roka. Od prveho dna svojho zivota grckal, ale priberal krasne tak sme nemuseli nic davat. Bol pol roka plne kojeny, jedine co som davala boli kvapky Biogaia, ktore napomahali traveniu a zaroven su proti kolikam. Taketo babatka pali zaha tak preto sa tak vytacaju, a je aj dobre ze takto zaspi, nevdychne tak zvratky. Ibaze sme striedali strany aby sa hlavicka nezlezala. Este nam lekarka poradila dat malu decku alebo osusku pod matrac aby bola hlavka jemne vyvysena. Pises ze grcka aj dve hodky po papani..u nas to bolo tiez tak, grckal aj hned po papani, aj neskor, aj pred papanim..niekedy som mala pocit ze grcka stale. Akurat dlhsie po papani to uz smrdkalo natravenym mlieckom. Ja byt tebou tak nedavam ziadne UM, a pockala by som do nasledujucej poradne ci pribera. Ak ano, tak by som to neriesila. Dnes ma nas drobcek 15 mesiacov, chcela by som odstavit ale nie a nie prejist na UM 🙂

sima1415
autor
20. nov 2018

Keby nedokrmujem tak by nepriberala .. papá tak že má hlavičku vyššie , min 20 minút ju nosím , spí na kline a aj tak nič nepomáha ... Jeden deň som skúsila dať len UM a za celý deň pregrcla asi trikrát a aj to len keď si odgrgne. Keď jej dám moje tak grcká stále a potom je stále hladná a plače, škube sebou a takmer vôbec nespí lebo sa budí na grckanie alebo ju to páli v krku vydrží spať a tak hodinu ani to nie a s UM vydrží pekne 3-4 hodiny spať niekedy aj dlhšie keď jej to dobre sadne.

lindusss2016
20. nov 2018

@sima1415 a skusala si kojit vo zvislej polohe? Tak, ze babo akoby sedi? Ja by som to ozaj este nevzdavala, lebo to moze byt len prechodne. Skus kontaktovat nejaku laktacnu poradkynu, urcite by ti s tym pomohla.

lindusss2016
20. nov 2018

@sima1415 a pocas kojenia urobit aj dve prestavky a dat odgrgnut, potom pokracovat. U nas toto a zvisla poloha velmi pekne zabrali

beatrix85
20. nov 2018

@sima1415 bože ak je jej lepšie z umelého mlieka tak ju netýraj kojením a odstav ju. Pokojné dieťa je tisickrát lepšie ako akékoľvek laktačné drísty. Ja som nebola kojená a chorá som nikdy nebývala ani nebývam. Imunita sa získava aj inými spôsobmi lebo tým sa všetky dojčiace matky oháňajú.

malinajahoda
20. nov 2018

@sima1415 moja načo to tu riešiš? Veď sama vidíš, že je malej lepšie. Moja je na UM od narodenia. Takisto reflux od 5 týždňa. Ci akože dojčenie je nadovšetko? Alebo treba dojčiť za každú cenu, aj keď dieťa trápi kyselina? Bože.

misiatko81
20. nov 2018

Moja dcéra mala to isté, po 4 týždňoch trápenia pre obe, som to vzdala a prešla na Beba AR. A zrazu som mala doma úplne iné bábo. Z večne uplakaného dievčatka bolo spokojné dievčatko

sima1415
autor
20. nov 2018

@lindusss2016 aj to som skúšala a grca aj z fľašky keď pije moje takže je to mliekom nie prisatím

sima1415
autor
20. nov 2018

@malinajahoda tak je mi to ľúto lebo mám dosť mliečka a nebaví ma ten cirkus s fľašami ... Hentak len vytiahnem prsník a hneď papá

malinajahoda
20. nov 2018

@sima1415 my 2 sme si už nepísali? Co je ti pohodlnosť prednejsia? Zvládla som to ja, zvládneš aj ty. Kukni sa na to ako je tvoja malá vykrutena. Mne bolo do plaču kým sa to u nás zlepšilo.

sima1415
autor
20. nov 2018

@malinajahoda pozri ja chcem rady nie kritiku ... Snažím sa vyskúšať všetko pre to ,aby som jej dopriala to najlepšie zo seba a až potom to vzdám a prejdem na umelé v plnom rozsahu.... Nie som žiadna bio matka ale keď mám to mlieko príde mi že musím urobiť všetko pre to aby som ho nemusela len tak vylievať do umývadla. Nejde mi o pohodlie ale o jej dobro lebo všetci hovoria že mám vydržať a ono sa to zlepší

malinajahoda
20. nov 2018

@sima1415 lenže ak si dobre pamätám tak tu na MK uz si pisala, nie? Ja nekritizujem. Tak skúšaj tak ako doteraz. Prajem veľa šťastia nech sa to skúšanie podarí.

veronikadomanova
20. nov 2018

@sima1415 a kedy začali tieto problémy? Nutrilon jej davate odkedy? A ako viete že by inak neprospievala? Nepriberala vám? Moja malá grckavala veľmi často, a riadne šupy to boli,no priberala 1 kg za mesiac,tak som nad um ani nerozmýšľala,veľmi mi ale v tomto pomohlo nosenie v šatke...ja viem,že mnoho mám sa s tým s prepáčením "nesere", tak vám tu napíšu nech dáte um, ale ja chápem váše pocity, isté obdobie som mala aj ja problém s kojenim a každý do mňa hustil,nech dám um...no ja som ich nepočúval,krízu sme prekonali a doteraz kojim 2 ročnú 🙂

1988majka
20. nov 2018

@sima1415 rada by som ta podporila v tom aby si dojcila nadalej. vidim ze mas obavy ze malej neprospieva tvoje mliecko..avsak aj pri refluxe najlepsie co mozes urobit je davat materske mliecko ktore je okrem ineho ovela lahsie stravitelne ako UM akekolvek aj AR. tazko by ti niekto vedel poradit takto cez internet..potrebujes podporu a pomoc netrap sa s tym sama. stalo by za to kontaktovat dobru laktacnu poradkynu nech sa na tu celu situaciu pozrie nazivo. podla toho co hovoris asi su tam iste problemy s ktorymi by vedela pomoct / vychadzam z toho ako popisujes reakciu malej aj cely ten kontext ako priblizne papate..ja osobne som zazila reflux u oboch deti..prvy mal taky mierny reflux a druhy taky silny ze prvy mesiac cely den len papal a zvracal..kompletne sme sa 5xdenne prezliekali..jedine co zaberalo bolo vyvysena poloha a nosenie v satke. prvykrat spal na rovnom v 3m...dovtedz v riadne vyvysenej polohe a niekedy aj vo vajicku. drzim palce

selest
20. nov 2018

Nas vkuse grcal takto prve 2 mesiace a vkuse reval. Nosila som ho vertikalne nie 20 minut po jedle ale 20 hodin denne. Polku z toho prereval a napriek tomu pekne priberal takze som nedokrmovala. Vraj to nieje dobre pre brusko miesat mm a um. Bala som sa koliky tak som ani nutriton nechcela skusit a um uz vobec, kedze mal koliku asi 2 tyzdne kym sme objavili infacol a boli to strasne prevrieskane noci. Ale zas moj malicky spinkal pekne. Sice mne na rukach lebo na lezmo sa hned budil. Po 2 mesiacoch to pomalicky zacalo ustupovat. Este si grcne ale tak normalne ako vacsina babatiek. A uz ho ani nepali a aj lezat moze 😊

sima1415
autor
21. nov 2018

@veronikadomanova od narodenia a UM nám dal doktor na poradňi lebo sa mu nezdalo ako priberá a ako som začala dokrmovať tak sa to zlepšilo

1988majka
21. nov 2018

@sima1415 pravdepodobne by stacila uprava prisatia a postupne odstranit dokrmovanie a flasu podla toho kolko musite dokrmovat. miesanie um a mm vobec nevadi. ale to su vsetko otazky pre laktacnu.

beatrix85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima1415
autor
21. nov 2018

@beatrix85 keby som sa nad ňou nezamýšľala tak ju nútim iba do môjho a neskúšala by som umelé nemyslíš ?

luba41
21. nov 2018

@sima1415 ako tu odporúčali..zavolat laktačnú poradkynu- napraví prisatie, ukáže ako manipulovat s dietom aby mu to bolo čo najmenej nepríjemné, ako uspávat a dávat spinkať, ako nosit atd..to nepriberanie bolo len o nesprávnej technike dojčenia..taký lekár čo odporučí flašu s Um namiesto pomoci s dojčením☹ nemožem pridávat odkazy na stránky , kde máš o tomto /ne/ probleme vysvetlené..takže skus hladat-plný internet je o grckaní, refluxe, nosení atd..

beatrix85
21. nov 2018

@sima1415 Ak máš cit a vidíš že dieťa je spokojnejşe a lepše spí a trávi po UM tak MM ani neriešim. Sú proste niektoré detičky alergické na materské mlieko a v tom prípade je predlžovanie trápenia dieťaťa totálna sebeckosť. Druhé dieťa nemusí mať problém žiadny. Ak sa napríklad dieťa pogrcká z orechov, hoci sú zdravé, každá žena ti napíše aby si orechy nedávala. Ale s materským mliekom sa idete všetky pos... napriek tomu, že sú deti, ktorým MM neprospieva. Teš sa keď je malá spokojná a netráp ju pre vlastné mamilovske predstavy.

luba41
21. nov 2018

@beatrix85 a načo jej to píšeš už tretíkrát, že jej mlieko je nevhodné pre jej dieťa? aké neurotické dieta bude mat? z nedostatku spánku?a vieš ako malé deti majú spávat alebo nespávat?

1988majka
21. nov 2018

@beatrix85 ziadne dieta nieje alergicke na materske mlieko to je riadna volovina 🙂 mohla si mat max. na mysli bielkovinu kravskeho mlieka ak mamicka jedava mnliecne vyrobky

veronikadomanova
21. nov 2018

@sima1415 ale priberal,keby chudol by bol problém....v takom mal veku je priberanie rôzne...ale,áno doktor ti odporučí radšej umelé ako si zavolať laktačnu 🙂 ja na tvojom mieste by som si zavolala laktačnu (mne pomohla),ale čím skôr,lebo dieťa si ľahko zvykne že z fľaše ide ľahšie ako z prsníka a potom bude o problém navyše...ak to vnútorné citis,že chces dávať materské tak sa možno chvíľu pptrapite ale stojí to za to 🙂 drzim palce 🙂

veronikadomanova
21. nov 2018

@beatrix85 kyslé mlieko? Alergia na materské?😂Zjavne nemáte šajnu čo píšete...najskôr si dačo naštudujte o tom keď chcete radiť ;) otázka,ak smiem,kojili ste?

1988majka
21. nov 2018

ked dostanu mamicky ktore maju obavy o babatko takuto podporu a ,,stare dobre rady a vystrahy ze MM dietatu skodi je kysle slabe malo alergia a bla bla ,, tak sa nemozno cudovat ze tolko deticiek nieje kojenych :(

beatrix85
22. nov 2018

@veronikadomanova no ty múdra čo máš mužský profil a ženský nick🤣😂 Tak za prvé som svoje dieťa kojila. Keby mu čokoľvek bolo tak by som ho takto netýrala. A za druhé skús si prečitať toto. Verím že keď si taká múdra, vieš po anglicky. Ak nie, tak ani nevypisuj. Tebe som neradila, vyslúžila kojička.
The disorder galactosemia is not a true allergy, but it is the only true disorder in which the baby cannot tolerate her mother's breast milk at all. In galactosemia, the baby's liver cannot break down galactose, another milk sugar that is also a component of lactose. Babies with galactosemia experience vomiting, diarrhea, failure to thrive and jaundice within days of birth. Babies with galactosemia cannot consume milk of any kind and need a special galactose-free formula to survive.

veronikadomanova
22. nov 2018

@beatrix85 vďaka za upozornenie,už som si to napravila ;)
pani písala že dieťa pije Nutrilon AR a nie bez laktózy, to znamená že to mlieko tiež obsahuje galaktozu a vracalo by aj po ňom...v tomto prípade by stacilo,keby matka prestane jesť mlieko a mliečne výrobky...nieco o tom sa dá nájsť aj na stránkach po slovensky 🙂
A nie som vyslúžilá, ešte stále kojím ;)