Koľko odsatého mliečka mám dávať 10 dňovej dcérke?

niki163
26. mar 2014

Ahojte, mam 10 dnovu malicku ktora sa zatial vobec neprisala, skusame to neustale ale zatial nic, mali sme uz aj dve laktacne poradkyne a tiez poradili len skusat. Na krmenie zatial odsavam svoje mlieko. Ale nie som si ista kolko ho malej davat. hovorili mi ze kazdym dnom o 10 ml viac...ale do kolko? a pototm ako casto? je potrebne malu po 3 hodinach budit ked buva a vypila aj 110 ml mliecka na krmenie? budem vdacna za akekolvek rady od mamiciek ktore si presli tym istym 🙂 dakujeeem

luba28
26. mar 2014

@niki163 nie,nebud ju,..ona si vypyta sama,ked bude hladna,....to len v porodnici sa tak koji,..babo si uz samo rozhodne,kedy bude papat,...ak vypije 110ml tak je dobry papkos,....tak skus dat viac a uvidis,bud vypije,alebo necha,...ale nemohla si uz zvyknut na flasu a preto nechce???

ivi31
26. mar 2014

@niki163 Ahoj. Tak ako napísala luba28 - nebuď ju, sama si vypýta 🙂 Aj náš drobec mal problém s prisatím, takže som si mliečko odsávala (spapal od 70 až 130 ml ako kedy). Skúšala som si ho prikladať a jedného pekného večera sa mu to podarilo 🙂 (mal vtedy 3 mesiace). A mne spadol zo srdca obrovský balvan, keďže ma odsávanie neuveriteľne vyčerpávalo. Snáď sa podarí prisať aj Tvojej maličkej 🙂

emocia
26. mar 2014

@niki163 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Neviem si predstaviť, že by ti nejaká poradkyňa poradila skúšať... a to ako bolo, cez telefón? Či v pôrdonici?? Ale si ju malau doma? Radiia ti po príchode z pôrodnice skutočne poradkyňa s certifikátom? Iba tá vie, čo treba... Potrebuješ ju doma, aby ti ukázala čo s dieťatkom robiť, ako postupovať, aby sa ti prisala. Toto je vážna situácia. Ak jej dávaš papať fľašou, neprisávanie sa iba prehlbuje... Potrebuješ zásah, rady skúsenej poradkyne s certifikátom. Neviem odkiaľ si, ak z BA, tak ti viem pomôcť aj ja, moja špecializácia je: neprisávajúce sa dieťa 🙂 Pozdravujem ťa, Alena z BA

veriiii
26. mar 2014

@niki163 kolko vazi?je taky vypocet :120-150ml na kazdy kilogram vahy na CELY DEN=24 HODIN- ti vyjde cifra, vydel si to poctom krmeni-napr 8,alebo 10 krmeni za celych 24 hod,alebo kolko krat si tak pyta v priemere? a ano, ma sa postupne zvysovat v prvych dnoch..a kde je problem ze sa ti mala nechce prisat?nemas ploche bradavky?alebo babo nema zrastenu podjazykovu uzdicku popripade tu pod hornou perou?kontrolovali aj to?co povedali laktacne?predpoklam,ze ti ukazali ako ju spravne prilozit,niekedy proste musis babatkam pomoct..klobuciky neodporucali?viem,ze sa to moc neodporuca,ale mnihe mamicky len tak kojili, hovi, sa hovori,ze to vedie k postupnemuznizovaniu mliecka...a planujes jej davat odsate mlieko flaskou ci poharikmi alebo cievkou?a ako ti radili, najprv dat trosku odsateho a potom prilozit na dokrmenie?alebo opacne?

veriiii
26. mar 2014

@niki163 s tym budenim-podla toho ako ti pribera..ak malo, a jasnou pricinou je maly pocet krmeni(pod 8 x denne) tak by som ju budila, alebo nakrmila v spanku..su napr. deti, co pre silnu zltacku su spave a malo si pytaju, a tu sa nemozes spoliehat na krmenei na poziadanie.. a proste ich musis zobudit alebo nakrmit v spanku,lebo inac by nepriberali...a 110 ml je dost na jedno krmenie na 10 dnove dieta,fiiha..moja tolko vypila ,ked mala asi 5-6 mesiacov..ale zasa, ona bola asi vynimka v tom veku...

niki163
autor
27. mar 2014

ahojte...daklujem za rady..tak teda zatial krmime cievkou cez prst..mala som doma dve laktacne..ukazali mi techniky radili ako prikladat...ze stale skusat..cievka na prso...satka a kadeco...len niekedy to clovek vsetko nestiha ked pol hodinu a viac skusa..pototm krmi a pototm treba odsat aby bolo cim krmit....skusali sme aj klobucik a trosku cez cucka..ale max tak par cucnuti az 10 minutiek niekedy vydrzi..len nemam pocit ze mi to uvolni mliecko z prsa tolko a pototm chce o chvilku zas.... v nemocninic mi hovorili ze kazdy den o 10 ml viac po nejakych 120 ...to bude uz zajtra a pototm neviem ...8 krat denne tolko ...hmmm sa mi zda dost...ale tak hlavne nech je zdravucka....akurat dnesnu noc sme uz nebudili a zobudila sa sama po 4 hodinach..aspon som sa vyspala 🙂 len teraz mame zas cez den problem zabuvat po papani..a tou cievkou to trva celkom dlho takze pri tom zabuva a pototm ked ju premiestnim chce znovu papat....

niki163
autor
27. mar 2014

a zabudla som, jazycek aj uzdicku mame v poriadku a aj moje bradavky su uplne super, v porordnici mi povedali, ze mam proste lenivucke dietatko :(

niki163
autor
27. mar 2014

@ivi31 a to si ako 3 mesiace krmila? zrazu chcel to je super... a dalo sa to potom len kojit? ako si vedela kolko mliecka ohriat? si asi odsavala stale viac aby si mala dost vsak? a maly si sam pytal papat ? ako casto?

ivi31
27. mar 2014

@niki163 papal z fľaše (každé 2 hod.), odsávala som si každé 3 - 4 hod., takže som mala v chladničke zásoby 🙂 Na jeden krát som si odsala 150 ml a toľko som mu aj ohrievala.Čo nevypil som vyliala. Teraz má takmer 6 mesiacov a v pohode papá odo mňa

niki163
autor
27. mar 2014

@ivi31 wooow uzasne ze po foaske sa chytil na prso...si mi dodala nadej...cievkou tomuz trva dost dlho...tiez sa snazim odsat tak ob krmenie niekedy sa da niekedy nie...tiez sa mi dari odsat viac kusok ale stale mam v sebe strach ze co ked nebudem mat...asi poznas...a ako sa vam postastilo ist na prso?

ivi31
27. mar 2014

@niki163 joj ja som bola tiež prekvapená, keď sa prisal. A ako? Večer mu mm hrial mliečko, ja som si odsávala a len tak som ho skúsila priložiť....a drobček sa krásne prisal. Mm takmer onemel, keď nás zbadal 🙂 Mimochodom ja som tiež skúšala klobúčiky, ale to bolo trápenie. Hlavne buď v kľude (stres nerobí dobre Tebe ani malej), pi veľa tekutín, papaj a skúšaj prikladať

niki163
autor
28. mar 2014

@ivi31 a si pisala ze si nemusela odsavat po kazdom krmeni sa ti dalo potom na dve naraz? A maly co robil kym si odsavala? Dakujem za povzbudenie verim,ze nam to zacne ist 🙂

ivi31
28. mar 2014

@niki163 asi mesiac som si odsávala po kŕmení a potom som začala intervaly medzi odsávaním predlžovať. V noci som to riešila tak, že som si odsala keď som išla spať a potom keď sa malý zobudil ( 2x), napapal sa a keď zaspal som si odsala. Keď nebol práve mm v práci tak ho kŕmil on. Cez deň som si odsávala keď spinkal alebo som ho dala do postieľky (mal tam kolotoč. Jedno odsávanie trvalo asi 20 min.

niki163
autor
28. mar 2014

Super verim ze si najdem system aj ja.uz sme ho mali ale nejak sa to meni zo dna na den.teraz mam mliecko tak na jedno krmenie dopradu a to ma stresuje ze keby chcela castejsie...a ces flasku mu netieklo prirychlo? Uz sa mi zacina chytat prska ale tak na dva tahy len...

ivi31
28. mar 2014

@niki163 neboj určite si nájdete svoj systém 🙂 len tomu daj čas.To je super, že sa začína chytať. Mliečko mu netieklo rýchlo lebo na cumli bola len jedna maličká dierka (fľaška Lovi 0+)

niki163
autor
28. mar 2014

Ja mam avent tiez 0+ ale oproti cievke mam pocit ze to ide rychlo, skusim este pocie kovat a poskusat 🙂 dakujem za povzbudenie 🙂