Koľko mliečka by malo vypiť 12 dňové bábätko?

lily525
22. aug 2012

Kolko priblizne by malo vypit 12 dnove babatko materskeho a kolko umeleho mliecka? dakujem

chikitka
22. aug 2012

ja som krmila umelym, v 12 dnoch papal 60ml.

majka1981
22. aug 2012

12dnove dietatko by malo byt len kojene a to na poziadanie, ked si vypita tak mu das cicik. ja som kojila aj kazdu hodinu, ked bol syn hore. ked spal tak som ho nebudila

anjelicek26
22. aug 2012

@lily525 - taketo otazky ti vobec nepomozu, dieta na UM a dieta na MM pije uplne ine mnozstva, aj priberaju rozdielne, tazko takto radit, niektore deti priberaju pomalsie, ine su zruti, jednym staci malo, druhym vela? To teraz ked ti niekto napise, ze pije 100ml, budes to do neho tlacit na silu?? Ked povie menej, tak mu nedas? Dojci na poziadanie, um pusti pokial je to mozne z hlavy. Nas pil 35ml MM ked bol taky cvrk kazde 4 hodiny (viac fakt nepytal)... a ako 6 tyzdnovy uz pribral 2,5 kila, cim zdvojnasobil svoju porodnu hmotnost. Takze na mnozstve fakt nezalezi, ale na spokojnosti a poziadavkam dietata.

zmrzlinkams
22. aug 2012

my sme tiež už vtedy spapali cca 60ml 🙂 a davaka sin aj čajik luhovala som feniklove zrniečka, lebo mi sačkove odmietala piť 🙂 a to mi tych 50ml stiahla v pohode 🙂
ale ináč je t oindividuálne každe babatko je inakšie - mne v nemke tlačili do hlavy že ona ma vypiť len 30ml akoto že je hladna že nemože byť hladna a tak som sa snimi hadala že je hladna - nespustilo sa mi mliečko tak ju dokrmovali posledny den pila moje odsavane ale bolo vždy malo odsate aj tak som musela deokrmiť lebo bola hladna a vypila mi už vtedy 50ml a uplne v pohode dlho trvalo než sestričkám to došlo že bude papkač .... ak bude male hladne neboj dieťa si vypyta ak nebude chceť už papať tak ti prestane piť a bude odmietať piť nemsuiš sa bať spapa tolko kolko babo potrebuje ono bude vedieť samo .... radčej urob menej a dorob si aby ti vela neostavalo a ked kojiš a bude hladne no tak proste zas prilož - kolke mamičky prikladaju aj každu hod. či každe 3 hod ked si babo pyta tak mu treba dať papať 🙂

zuzujojo
16. jún 2017

Mi mame dnes 16 dni a moja malinka je plne kojena a tiez ako kedy pije noekedy jej staci prilozit raz za dve hodiny niekedy kazdu hodinu no a niekedy vydrzi aj triapol hodiny

obsadenemeno
16. jún 2017

@zuzujojo na 16 dnovu pises celkom obstojne...aj ked si asi myslela ze "MY???", nie? 😅

garde86
10. aug 2020

Mám 7 dňové bábätko, veľa spí a málo sa budí na kŕmenie (dokrmujem UM, ešte mám málo MM, som po akútnej sekcii) aj sa ho snažím budiť, ale bez výsledku, za 24 hodín sa budí na jedenie tak 4 x.