Koľko ml mlieka má vypiť 6 týždňové bábätko?

sanny2993
7. jún 2021

Ahojte. Neviem či sa môj malý neprekrmuje. Sme na MM+UM. Môj malý vypije na 1 krmenie vo svojom veku (5 týždňov a 5 dní) 100 až 150 ml môjho mlieka a 100 až 120 ml umelého mlieka Nutrilon Prosenyo. Nieje to na tak malé dieťa priveľa ? Krmime sa cca každé 3 hodiny denne čiže to vychádza na tých 8 kŕmení.

martinuska
7. jún 2021

Podla mna je to dost vela. A neda sa len dojcit? A castejsie prikladat? A si si ista ze vypije tolko MM, asi ho vazis pred a po dojceni, ze? Lebo cisto matematicky sa odporuca 150ml na 1kg vahy dietata na den. Ak ma 5kg-tak vychadza 90ml na davku a ty mas aj 2xviac. Ale ked je spokojny, nevracia, stolice su ok, tak by som snazila viacej dojcit a postupne vynechat UM.

lia_nka
7. jún 2021

Podľa mna to je veľa a skúste nemiešať um a mm vie to narobiť veľkú šarapatu v brušku bábätka buď mm alebo um ja som na to doplatila

mima172
7. jún 2021

Orientačne si potrebu mliečka viete vypočítať:
150ml x váha dieťaťa v kg = minumum á 24h
180ml x váha dieťaťa v kg = maximum á 24h
Tento ťaháčik mi poradili v pôrodnici 🙂

sanny2993
autor
7. jún 2021

@martinuska mlieko sa snažím rozbehnúť od začiatku, vyskúšali sme všetko cez doplnky, homeopatiká až po laktačnú a cievkovanie no mame veľké dieťatko a prsia sa mi dosť neplnia. To koľko vypije MM viem aj podľa váženia a aj podľa mierky lebo si mlieko odsávam keď sa mi raz za čas naleju prsia trošku viac ale aj tých 150 ml vytiahnem po 2voch odsatiach ... Malý nám váži 5 400g.
@lia_nka akým spôsobom ste nato doplatila ak môžem vedieť 🙄 ? Myslíte miešať tak že najskôr prsník a potom do kŕmiť UM? Ja krmim bud čisto MM alebo UM, neniesam to počas jedného kŕmenia.
@mima172 malý nám váži 5400g čiže podľa tohto by mal mať v jednej dávke pri 8x kŕmení denne max 121 ml. Ono to teda aj sedí keď obcas vycucka viac občas menej. Dnes si ho budem prevažovať a zapisovať aby som zistila teda koľko presne vypije 🙂

martinuska
7. jún 2021

Tak to je potom ine, lebo ja som to pochopila ze po MM vypije este aj davku UM. Inak je to potom ok. Odsledovat kedy sa nalievaju prsia viac a vtedy nukat prsnik, neodsavat. Nevadi, ze pred hodinou jedol, potiahne kolko sa mu chce. A prestat vazit, ak sa napije MM a je spokojny, bud spokojna aj ty. Zobudi sa na hlad. Ak to bude po hodine nevadi. Je malicky.

mareri
22. jún 2021

každe dieta je ine. Ja som sa tabulkami nikdy neriadila. Ale kde ma dietatko hlad a mliečko mu rychle stravi, tak to určite rychle poznaš

essenceee
23. jún 2021

ano, kde dostane dieta menej mliečka, tak sa budi, alebo da inak najavo, že je hladne a dokrmiš ho

wawna
22. júl 2021

už si nepamatam kolko presne to bolo, ale okolo 120ml je podla mn a ideal. Zaleži aj od dietata. Davaš mu pit aj čaj?

lucia147852
22. júl 2021

Nikdy som sa neriadila tabuľkami. Moja už v poridnici vypila 120ml mlieka takze 🤷🏽‍♀️ V 1,5 mesiaci mala cez 6kg, koľko pila si nepamätám, ale ona bola vecne hladná takze asi dosť

essenceee
19. aug 2021

nepamatam sa kolko mliečka mi vypilo dietatko. Už je to dost dávno