Koľko mililitrov mliečka odsajete?

misutka27
19. okt 2015

ahojte ,,odsávačky,, 😉 🙂 zaujímalo by ma žienky všetky tie ktoré svoje mliečko odsávate:
1. Ako často odsávate za den?
2. Kolko ml mliečka odsajete za den?
3. Aký máte názor na mliečko z DM Babylove BIO?

Dakujem a pekný den 😅

tinqua
19. okt 2015

@misutka27 ahoj...ja som odsávala vždy keď som videla že je hladná, čo bolo zhruba každú hodinu...a na jeden krát sa mi podarilo keď som bola vyspatá a v pohode aj 200 a keď to išlo na figu niekedy len 50...mne malá priamo z prsa nechcela nikdy a potom sa už stala z odsavania rutina...my sme mali France Lait takže k tretej otázke sa vyjadriť neviem 🙂

katarina002
19. okt 2015

Ahoj no ja som pri synkovi odsavala tak, ze kolko krat za den pil mliecko, tolkokrat som odsavala. Cize na zaciatku 6-7 x pocas 24 hodin (po 3/4 roku uz len jeden-dvakrat za den). Na zaciatku som odsala cca 40-50 ml na jedno odsatie na oba prsniky, ale postupne sa to zvysovalo. V urcitom momente som za den odsala viac ako vypil (aj som zamrazila do zasoby, viem, ze aj 800-900 ml, ale to az okolo pol roka). Teraz pri dcere si odsavam len v noci (od 19 do 7mej ) a po 4 hod si viem odsat 80-120 ml, ale pripisujem to tomu, ze uz su tie mliekovody "rozgajdane" :D. Inak pri synovi som odsavala aj 30-50 minut, teraz si odsajem za 15 minut. Ale ono sa to casom asi predlzi. Ak bolo treba, dokrmovala som Bebou HA.

aksuram
19. okt 2015

@misutka27 Ja som si odsavala mlieko pri mladsom synovi, lebo mal silny reflux a moje mliecko pil potom z flase zahustene. A odsavala som vzdy potom ako som ho nakrmila z flase, odsala som davku na dalsie krmenie. Minimum bolo tych 50ml, ale to ked som bola max v strese alebo chora, inak 150-200ml. NO su ženy ktorým sa jednoducho odsať nedá- tak držím palce nech to Tebe "funguje" 😉
A k mliečku z DM- poznam a mali sme s nim dobrú skusenosť, aj keď každé dieťa potrebuje, alebo mu vyhovuje niečo iné.