Kojenie po cisárskom reze

333eva333
10. jan 2015

Ahojte, potrebujem poradiť, 1 syna som rodila cis.rezom a aj teraz 2 syna by som mala rodiť tak isto.Vtedy som si 9 mesiacov odsavala mlieko, kedže mi nechcel chytiť prsník, tak mi ine nezostávalo len ho krmiť z flašky, a preto by som rada 2 syna kojila ,len sa bojím či sa to podarí, ked budem po cis.reze.
pri prvom pôrode , mi syna doniesli neskôr, a nechcel sa prisať, skúšala som až o 2 dni,lebo prve dni som bola ubolena ,tak mi ho ani nenosili, a stale sa nechcel prisať, tak som si musela nakoniec odsavať mlieko.

marcelatje
10. jan 2015

@333eva333 dojčenie je možné aj v takom prípade ako opisuješ. Mne malú tiež nenosili, domov sme prišli s fľašou no vďaka radám laktačnej poradkyne som onedlho dojčila bez fľaše či dokrmovania a dojčím dodnes 😉

liebling98
10. jan 2015

@333eva333 mám 3 synov narodených cisárskym, všetkých som dojčila. Ide to, neboj sa!

333eva333
autor
10. jan 2015

aj mna napadlo, že to necham v porodnici tak,nejak tam prežijem aj s odsavačkou a ked prídeme domov tak budem intenzivne na tom pracovať,či?
ako to prebieha s laktačnou poradkynou, kolko stoji????
či je to individualne či ju potrebuje matka na dlhšie ???

maciatkolulu
10. jan 2015

@333eva333 mam 3deti cisarskym. Prve dojcene ledva dva mesiace, druhe vyse dvoch rokov a tretie uz rok a pol a nekoncime ani zdaleka. Takze to ide, drzim palce

marianka0101
10. jan 2015

@333eva333. Mam 2 deti po cisarskom, obe dojcene 17 a 16 mesiacov. Prvy porod bol akutna sekcia, vobec som nevedela co ma caka, kedze som vobec neratala so sekciou. Stranky v knihe venovane sekcii som uplbe vynechavala a ani ziadne temy o takom porode na MKnecitala. Takze som vobec netusila, ze po sekciibyva dojcenie komplikovanejsie. Myslim ze vdaka tymto okolnostiam sme to hravo zvladli. Bola som nastavena tak, ze mam tu dieta a treba ho nakrmit 🙂 inu cestu som si nepripustala. Tiez za prvych 24hodin som maleho videla iba raz, ale sme to zvladli. O tom, ze to byva problem som sa docitala asi 3 mesiace po porode, ked som uz bola v pohode (nebola som na tom po porode psychicky dobre, kedze ta sekcia prisla v hodine 12 tej) a chcela som vediet, ako vlastne sekcia prebieha. No a pri dcerke som to uz brala automaticky tak, ze ked som zvladla po prvej, zvladnem aj po druhej 🙂 takze drzim palce, treba sa naozaj pozitivne naladit a verit ze to pojde. Laktacna poradkyna v nem.mi povedala ze 99% zien je schopnych dojcit, ide o to ako su nastavene, aku maju podporu od okolia. Tak hlavu hore a sup do toho. PS: mam vpadnute bradavky a od 3 mesiaca som syna dojcila iba z jedneho prsnika, nakolko druhy odmietal, dcerka papala pekne z oboch

siska53
10. jan 2015

@333eva333 oddojcila som uspesne dve deti,prve 11m.,druhe skoro 2roky.
Prve dieta som.videla po viac ako 24 hodinach, az na dalsi den bol na chvilku prisaty,lebo sme za detmi chodili z ineho poschodia a az na 3.den som bola konecne s nim na izbe,zacala som casto prikladat. On sa vedel hned spravne prisat a uz to slo...
Pri dcerke sme boli na 1poschodi,takze tu mi nosili kazde 3-4hodiny okrem.noci. Opat sa dojcenie v pohode rozbehlo.
Ak by bol problem,obrat sa na laktacnu poradkynu,aby ukazala,ako na to.

333eva333
autor
10. jan 2015

som velmi rada,že ste mi baby napisali,velmi si to važim, dakujem

marcelatje
11. jan 2015

@333eva333 nefixuj sa na tú odsávačku. Skúšaj správne prisatie už v pôrodnici, možno budeš mať šťastie na lepšie laktačné poradenstvo ako v prvom prípade. Prípadne si vopred sama naštuduj ako by to malo vyzerať. S laktačnou je to individuálne. U mňa bola jeden krát osobne, ale konzultovali sme ešte mailom či telefonicky. K cenám sa neviem vyjadriť, moja laktačná je aj moja kamoška 😅 každopádne sa toho dojčenia neboj, držím palce 🙂

drinka
11. jan 2015

Ahoj, ja mam obe deti rodene cisarskym, prveho som dojcila dva roky, druhu slecnu este dojcim 🙂 Nebol ziadny problem... Radim Ti prikladat babo uz v nemocnici, preco by si odsavala? Ved na dojcenie ti babo donesu, kazde tri hodiny, ked nie pytaj si ho. Podla mna odsavacka boli viac a ani nemas taky pekny vyhlad 🙂

qtinka46
11. jan 2015

Ahoj ja som tiez rodila cisarom a dojcila som do 15 mesiacov, ale priznam sa ze mi vtedy v nemocnici pomohli velmi sestricky, tiez sa malinka nemohla prisat, a ked sa prisala tak mi dozuzlala tak prsniky ze mi az krvacali, jedna sestricka mi dokonca minimalne hodinu pomnahala malu nakojit, od vtedy to islo , niekedy treba mat stastie a mat pri sebe tych spravnych ludi 🙂 vela kamaratok vyskusalo laktacnu a pomohlo, tak ak by sa ti nedarilo vyskusaj ;)

mammaroma
11. jan 2015

@333eva333
Ahoj, ako Ti už radili maminy predtým, nefixuj sa na odsávačku 🙂 Popozeraj si na www.mamila.sk, sú tam obrázky aj videá správneho prisatia a keby si aj nemala podporu v nemocnici, skús sa riadiť podľa toho. Možno ďalší drobček nebude mať problém prisať sa 🙂 Ja som tiež mala sekciu, maličká sa prisala pekne na jeden prsník, s ďalším mala problém pre plochšiu bradavku. Ja som však mala v pôrodnici šťastie na laktačné poradenstvo, obzvlášť jedna sestrička mi veľmi pomohla s vhodnou polohou a práve s prisatím na problematický prsník. Onedlho sa to vyriešilo a ja šťastne kojím už 16. mesiac 🙂 Len naozaj je dôležité mať bábätko pri sebe a prikladať. Moc Ti držím palčeky, aby sa darilo a boli ste obaja spokojní 🙂

destra
17. jan 2015

Baby ja som 5 dni po cisarskom a nemam mlieko.ziadne.prsia makke.prikladam kazdu chvilu,maly zuri lebo je hladny,tak mu davaju um.je to mozne,zeby som vobec to mlieko nemala??pijem vela vody,mam aj vineu,rascovu vajickovu polievku.snazim sa nestresovat,ale je mi z toho do placu.

stanislavao
17. jan 2015

@destra mne sa po sekcii tiez vobec nevytvorilo mlieko. Deti su Nutrilonove a nic sa nedeje. Po sekcii sa mlieko tvori tazsie a pokial este mate taku predispoziciu, ze mate mensie mliecne zlazy, tak sa mlieko nemusi vytvorit vobec.

zaneta123
17. jan 2015

@333eva333 moji obaja cis. rezom, pri prvom som i ja odsávala do 1 roka, druhého som kojila - už z nemocnice po 5 dňoch sme odchádzali bez dokrmovania, kojila som do 1,5 roka. Ja som pri druhom do nemocnice odchádzala s tým, že pokiaľ budem musieť odstriekavať, tak druhorodený bude na umelom mlieku.

luba41
17. jan 2015

@destra mlieko máš, prsia vôbec nemusia byť naliate, nemusíš z nich odstriekať absolutne nič, ale MM tam určite je...každej žene sa tvorí MM, len sa treba starať o jeho tvorbu"..takže sa nenechaj prehovoriť na umelé..dieťa sa dobre prisáva? zruš flašu s UM, rozťahujú mu žalúdok,dieťa nemá potrebu sa správne prisať a tým sa netvorí dostatok mliečka..to že plače, nemusí byť o hlade-dojčiť na požiadanie kedykovek zapýta, neustály fyzický kontakt s dieťaťom, telo na telo, spoločné spanie, nosenie ..hned teraz v porodnici..tak malinké dieťa vypije pár desiatok mililitrov, ale velkarát denne..aj 15 x je normálne..zavolaj si laktačnej poradkyni-telefon, skype, mail..poradí pomôže..nečakaj pomoc od sestričiek..polievka, homeo , nápoje je len 5% úspechu dojčenia..treba vylepšiť techniku..
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉
pri jednom dojčení striedaj prsníky a stláčaj si ich..môžeš prsníky vystriedať aj niekolkokrát..ak je dobre pristý, nepoškodí bradavky aj, keby na nich visel celý den..

sharlotta
17. jan 2015

@destra ja som mala sekcie dve...po prvej sekcii som bola vystresovana, v porodnici som takisto mala pocit, ze nemam mlieko a dokrmovala som. Ach, keby som vtedy vedela to, co teraz!!! Neboj sa maleho mat na prsniku aj vkuse. Akonahle sa zacne hnevat, daj ho na druhy prsnik a tak dookola. Nepocuvaj sestricky, tie ti naozaj neporadia a hlavne, ziadne umele mlieko!!! Tym, ze davas umele, prichadzas o to svoje. Po druhej sekcii uz som bola v pohode, vsetko som vedela, ako mam robit a syncek uz v porodnici bol kludne pohodove babo. Na zaciatku som ho dojcila hadam aj kazdu polhodinu. Dceru som dojcila 2 roky, vdaka laktacnej, ktoru som si zavolala hned, ako sme prisli domov. Syna este dojcim, ma 15 mesiacov. 😉 Klidek, zavolaj laktacnej a pocuvni ju. Drzim palce. zavolaj tej mojej, je to skvela zena, urcite ti pomoze http://www.azet.sk/firma/780601/eleonora-kanaso...

333eva333
autor
18. jan 2015

@zaneta123 aj mna to napadlo,že pokial budem mať mlieko a nechyti mi ani 2 syn prsník,tak budem davať umele mlieko,ale laska k tomu drobcovi by mi to nedovolila,zase by som si 😲dsavala 😀 😝

zaneta123
18. jan 2015

@333eva333 tak to klobúk dole, po tom roku odstriekávania a s tým spojeného obmedzenia nášho pohybu na okruh v ktorom sa nachádza niečo kde sa dá uskladniť, odstriekať, umyť odsávačka, ohriať odstriekané mlieko už nikdy viac.
To nepochopí ten kto nezažil.
a čo sa týka zdravotného efektu? starší alergik a astmatik, mladší nábeh na atopický ekzém. Viem, že materské mlieko je najprirodzenejšou potravou pre dieťa, ale druhý krát odsávačku už nie.