Kojenie - mám dosť mlieka?

foxy123
19. júl 2021

Ahojte môže mi niekto poradiť alebo vysvetliť
Mám 3t týždňové bábätko kojila som ho do teraz no neviem či mu nestačí alebo je len zvyknutí na prsník celý deň celú noc by na ňom vydržal mňa to unavuje vždy keď mu ho vyberiem rev spustí taký že ledva sa nadýchne kúpila som mu UM dnes som mu ho dala zrazu je kľudný spinká presné 3 hod. S prsníkom stával každú hodinku a nevedela som sa pohnúť urobiť žiadnu inú vec len ležať a kojit no neviem si vysvetliť čo sa stalo keď som bola v nemocnici aj keď som prišla domov týždeň mu ešte stačilo moje mlieko no potom chcel stále a stále no už som nevládala je možné že robím chybu nieke pri kojeni alebo mám slabé mliečko alebo čo môže byť ? Máte stým niekto skúsenosti

cariad
19. júl 2021

@foxy123 Nič nerobíš zle. Je úplne normálne, že 3 týždňové bábätko bude na prsníku stále, ale že úplne stále.
Slabé mlieko neexistuje.
Tvoje mlieko mi dáva oveľa viac ako umelé. Umelé ho zasíti na dlhšie lebo je robené z kravského mlieka, krava tvorí kravské mlieko pre teľa (20 krát väčšie ako tvoje dieťa plus tri ďalšie žalúdky), takže jasnačka, že molekula kravského mlieka sa spracováva ľudským organizmom oveľa dlhšie (čiže spí aj 3 hodiny lebo je to strašne veľa roboty na tak maličký organizmus). Takže asi tak na materskom mlieku sa organizmus (tráviaci trak toľko nenarobí-viď pripadá to stále hladné a nespí dlho), ale u kravského kde tá nedozretá a nevyvynutá tráviaca sústava musí pracovať na overíme ti vydrží dlhšie.
Je na tebe ako ho budeš kŕmiť čo mu vyberieš. Veľa šťastia 🍀

gvenduska
20. júl 2021

Presne aj ja som mala toto s malým
Ale ja aj kojím aj dávam umelé mlieko a je to 50:50
Nášmu moje mlieko nestačí takze si pomáham umelým je z neho papcos

foxy123
autor
20. júl 2021

@gvenduska to chcem aj ja aspoň tak ale mám prvé dieťa bojim sa či mu to ne popletiem neviem si spraviť rezim kedy mu dať umelé a kedy cecok 🙆

ninka1991
20. júl 2021

@foxy123 ja som si vsimla ze je takyto nervozny ked zjem nieco co mu nesedi. Vtedy si akoby castejsie pyta papat maly. Jednu z moznosti co mi poradila lekarka je vysadit na kompletku mliecne vyrobky 😑 je to tazke ale pomaha to. Popripade hovori sa ze fenikel pomaha na tvorbu mlieka ale s nim velmi opatrne do 3-4 mesiaca pretoze tiez moze naduvat babenko. Jedine v kombinacii v nejakom caji na dojcenie.

gvenduska
20. júl 2021

@foxy123 aj ja mám prvé
A dávam mu aj to aj to najprv cecok a potom mlieko alebo opačne

mimusa86
26. júl 2021

@gvenduska ake stare babatko mate? Ja tiez davam aj aj. Len teraz mam pocit ze to niekedy neviem odhadnut ako dlho kojit a potom kolko UM zarobit. Takze niekedy dam len cisto flasku a to 120ml a mam 2mesacneho chlapca. A neviem kolko si moze zo mna zobrat a niekedy je nervozny ze radsej chce flasku. A najradsej by som chcela UM uz vysadit ale to sa mi uz asi nepodari 🤷🏻‍♀️

gvenduska
26. júl 2021

@mimusa86 2 mesiace mal

gvenduska
26. júl 2021

@mimusa86 no ja som dávala 120 a bolo mu malo
Dávam 150ml a plus cicik ..niekdy cicik nechce radšej fľašu a niekedy je to opačne
Napr.v noci len cicik a z fľaše potiahne max 20ml a spi inokedy zas cicik nechce a 150ml stiahne a má malo zarábam znova
On je nespokojný stravnik človek nevie čo má robiť je nevyspitatelny

mimusa86
26. júl 2021

@gvenduska aha a ja sa mu aj bojim dat viac lebo aj grckava. Ale dnes som uz rozmyslala ze dam aj tych 150ml lebo casto pytal jest,skusim zajtra. Bola by som rada keby UM uz nechcel a by som len kojila ale to je uz asi nemozne. To by som uz asi fakt musela byt stale na ciciku.

gvenduska
26. júl 2021

@mimusa86 Ja sa riadim podľa tabuľky síce dlho som mu zarábala len 120 ale to mal malo
Grcka veľa alebo len tak mu vysplechne ??? Ak veľmi existuje umelé mlieko na grckanie treba to vyskúšať
No aj ja by som len rada kojila ale jemu to nestačí je hladný a jeduje sa a tiež by potom bol vkuse na ciciku
Nieked má obdobie a to v noci že papa z cicika a stačí mu to ale zobudí sa po 2hodinach a znova papa a potom sa nevie dojest

mimusa86
27. júl 2021

@gvenduska podla tabulky by som mala davat 90ml. Posledne dni sa to lepsi,niekedy nic a niekedy len vytecie a tie grcky len sem tam. Zo zaciatku to bolo strasne a chcela som prejst na to zahustovacie len pediatricka chcela nech este pockam. A pyta si tak kazde dve tri hodiny?

mimusa86
27. júl 2021

@mimusa86 a kojis tak pol hodku?

mimusa86
27. júl 2021

@gvenduska a kojis tak pol hod a potom UM?

gvenduska
27. júl 2021

@mimusa86 no ja podľa tabuľky 150ml aké umelé mlieko dávate
On si nepýta keď aa zobudí tak papa
Ja ho nebudim každé 3hodiny ako kázali v nemocnici proste keď aa zobudí tak papa
Kojím ako kedy ako chce
On je nevyspitatelny niekedy nepapa vôbec lebo nechce niekedy papa cicik a aj mlieko záleží aký má deň niekedy mu stačí len čaj

mimusa86
27. júl 2021

@gvenduska babylove mame a pred tym sme mali nutrilon. A vy?
Ja ho tiez uz nebudim lebi niekedy spi len pol hodku alebo 10min tak na dalsi krat ho necham aj 3hodky pospat. on vie niekedy riadne rucat ked je hladny.napr pred hodkou plakal strasne nakojila som ho a potom 90ml a to ani nedopil a nakoniec chcel asi len plienku vymenit. A riadne place ked si chce aj odgrgnut

gvenduska
27. júl 2021

Mi bebu…
Ja som ani v nemocnici nebudila on sa sám zobudí keď je hladný
No môjmu plienka počíkana nevadi to spi aj s ňou

essenceee
29. aug 2021

toto bohužal nezmeniš. Ked maš malo mliečka, tak ho dokrmi umelym, ved na tom nie je nič zle. Ked je dieta zdrave a spokojne, tak bud aj ty