Kojenie je utrpením

luss121
24. jún 2021

Ahojte 🙂 Hľadám nejakú podporu v tomto . Pred mesiacom som porodila dcérku . Som z nej šťastná a ľúbim ju celým srdcom ale kojenie je pre mna nočnou morou . Je veľmi dobrá až na večerné plakania podľa mna má mierny reflux . Ale kojenie je hrôza už od narodenia . Robila som všetko pre to aby som to napravila . Dokonca tu bola aj laktačná pozrela sa uzdicka prisatie . Ale kojenie je stále hrôza . Už v pôrodnici som mala poranené bradavky ale doma mi ich tak tým tlakom vytiahla že mi chyba na oboch kus koze . Keď mám kojiť plačem s ňou . Už som mala raz aj zápal prsníka z toho keďže na bradavkach je to otvorená rana . Mlieka mám ako tak ale večer musím dokrmovat a to sa teším keď robím mlieko do fľašky že si tie bradavky aspoň na chvíľku oddýchnu . Do masticiek som dala snáď už 100€ vyskúšala som naozaj všetko ale keďže si stále tie bradavky namáhané tak sa to nehojí ani troska . Všade vravia a píšu ako je kojenie dôležité lenže ja pri tom zažívam len stres a bolesť a len plačem už mesiac kvôli tomu kojeniu . Viem že je to najlepšie čo môžem pre ňu dať ale ja pri tom trpim . Manžel mi vraví nech ju dám na umelé lenže ja to robím pre ňu keďže a čakám aby to mlieko odišlo samo aby som nemala výčitky že pre svoje dobro som ju odstavila .

kamagma
24. jún 2021

Tak prestan kojit, nestoji to zato.ja som to zazila 3mesiace a nikdy viac. Druhe ani nezacnem kojit, taky mam z toho blok a nech si kazdy vravi co chce.

ivka21
24. jún 2021

@luss121 a chrániče bradaviek si skúšala?

vandica
24. jún 2021

@luss121 Tak s tým skonči. A hlavne nemaj žiadne výčitky prosím ťa. Ja som odstavila po 2tyzdnoch!!! Úplne bez výcitiek, práveže mi odľahlo. Keď som mala ísť kojit, už polhodinu predtým som bola z toho nervózna. Preboha veď materské mlieko nie je záruka večného života, tak no stress. Dáš umelé a spokojná budeš aj ty aj malá. Ako som písala vyššie tak kojila som dva týždne (aj to bolo tak že aj kojenie aj umelé, takže čisto na mojom nebol ani jeden deň! ),má 4roky a imunitu má 👍
Takže sprav to tak, aby si hlavne ty bola v pohode. Lebo spokojná mama, spokojné dieťa a opačne.

anjelicek26
24. jún 2021

myslim, ze klobuciky na bradavky (stoja par eur, kup viac velkosti, vyskusas, co sadne) by ti mohli pomoct. Ano seknut s tym mozes, ale bola by to skoda (predsalen kazdu noc behat zarabat umele mlieko miesto len vytiahnut prsnik, na vyletoch, vsade mlieko cerstve zo sebou a aj financne sama vyhoda... ak nepomozu ani klobuciky, tak vies, ze to proste nejde. Ale co sa tyka problemov, co popisujes, pomoze to...

muska2
24. jún 2021

@luss121 bradavky môžete mať poranené a zapálené aj kvôli kvasinkam, mali by ste čo najskôr vyhľadať lekára, preliečiť antibiotickými masťami, možno aj antibiotikami ak to bude potrebné. Dať si pár dní pauzu, len odstriekavať mlieko a potom začať znova kojiť. Kojenie je úžasné ak nebolí. Prešla som si tým tiež pri prvom dieťati a odstavila som lebo to boli pre mňa muky. Druhé dieťa som skúsila kojiť, už v nemocnici mi vysvetlili, že najdôležitejšia je poloha, lebo keď je dieťa zle prisaté, porania sa bradavky. Boleli ma možno 1-2 dni kým som si zvykla a potom už bolo všetko super. Držte sa

marcellka32
24. jún 2021

Materské mlieko je najlepšie áno, skús zavolať k sebe laktacnu poradkyňu www.mamila.sk, ak to nepôjde aj tak, tak s kľudnym svedomím skonci

kristianka2255
24. jún 2021

@luss121 kamoska chcela kojit co najdlhsie, ale mala jej stale plakala, grcala, obidvaja s muzom hotoví, nevyspatí, odstavila po 2 mesiacoch dala mlieko proti refluxu a vsetci su spokojni aj mala aj oni

luss121
autor
24. jún 2021

@anjelicek26 áno aj chrániče som skúšala a nepomohli práveže ešte väčšie rany mi spôsobili a vyskúšala som všetky veľkosti

luss121
autor
24. jún 2021

@marcellka32 mala som tu aj laktacnu bola som strihať uzdicku ale žiadna zmena . Možno o troska menej má to boli ale stále je to hrôza .

luss121
autor
24. jún 2021

@muska2 Mala som aj meste antibioticke nezabralo aj doktor sa vyjadril že pokial sa bude koža stále naťahovať nová nenarastie alebo narastie ale až za pól roka minimálne . Odstiekavanie je ešte horšie stále mi tie rany zväčšuje tá odsávačka a nedá sa mi vôbec veľa odstriekat mala viac vypije z pŕs ako ja odstriekam .

elizabet173
24. jún 2021

@luss121 prosím ťa a prečo sa takto týraš? Prečo sa na kojenie jednoducho nevykašleš a neužívaš si toto nádherné obdobie? Tvoje dieťatko potrebuje v prvom rade spokojnú maminku. Po svete behá množstvo ľudí, ktorí neboli kojení a sú zdravší, ako tí, ktorých mama kojila roky. A detičky adoptované? Tiež nie sú kojené a? Skonči s tým, robila si, čo si mohla, žiadne výčitky, kojenie nie je to najdôležitejšie, najdôležitejšia je láska k dieťatku a je jedno či ku kojenému, alebo kŕmenému z fľaše.

ledgerka
24. jún 2021

Potrebujes pauzu aby sa ti bradavky zahojili. Odsavanie ta tiez boli? Ja som mala po 3 dnoch v porodnici kvoli silnemu satiu tiez rany a tam mi oni povedali ze mam prestat kym sa to nezahoji, tak som 4 dni odsavala a davala s flasky. Potom sa to uz nezopakovalo. Kym si nedas pauzu aby sa to zahojilo, lepsie to nebude. Je to proste rana ako hocikde inde na tele a tie si naschval ani neskrabeme, ani nijak inak nedrazdime. Tak preco sa pri kojeni robi taky velky rozdiel v osetrovani rany?

ledgerka
24. jún 2021

Flasa inak v noci vobec nie je komplikacia. Neznasam tieto argumenty ze treba vydrzat lebo je lahsie vytiahnut prsnik. Nachystas prevarenu vodu v spravnej teplote do termosky a mlieko mas hotove za par sekund. Najskor ti aj lepsie bude spat.

lucia147852
24. jún 2021

A prečo ešte kojis? Načo sa takto tyras? Dieťa potrebuje šťastnú a pokojnú mamu a nie trpiteľku pre nič podstatne.

ziarifka
24. jún 2021

@luss121 pozri na českej heureke Silverette, strieborné klobúčiky. Tiež som mala obe prsia potrhané, ragady okolo trištvrte bradavky, plač a krv pri každom kojeni. Tie klobúky boli úľava a od prvého dňa som videla, ako sa koža milimeter po milimetri hojí a pri kojeni sa jazva už neroztrhla. Za 14 dní boli prsia zahojené. V Čechách sú vac rozšírené ako u nás, tam mi ich odporučili laktačné poradkyne. Využila som aj keď ma dcérka neskôr pohrýzla. Pre mňa je to pomôcka, ktorá sa cení zlatom a raz ich zdedí moja dcéra.

luss121
autor
24. jún 2021

@ziarifka aj tie mám nosila som ich dva týždne a nič žiadne zmena a to som nosila deň aj noc stále a žiadna zmena . Dokonca som si aj požičala lampu na hojenie rán a obe veci som kombinovala a žiadna zmena

ziarifka
24. jún 2021

@luss121 fúha, to ma mrzí. Napadlo mi, že sa nesmú kombinovať so žiadnymi krémami alebo vodičkami. A tiež vetrať prsia, lebo sa pod klobúkmi zaparujú. Že mať priložené maximálne 4h v kuse. Užívala som ešte vnútorne citrovital a tinktúru z kapucínky proti kvasinke.

ivangeline
24. jún 2021

Nieco asi robis zle alebo si robila
..ale uz ked raz ich mas doranane...netrap sa.. nestihnu sa ti zahojit za ten kratky cas co nedojcis... :/ Radsej sa netrap.

luss121
autor
24. jún 2021

@ledgerka nekombinujem to so žiadnymi mastickami čisto len tie klobuciky nosím a vetrať prsia sa mi nedá aj kebyže chcem . Strašne má to boli keď ich mám na vzduchu ako keby mi do nich ziletkou rezali. A v noci je to extrém nemôžem si ani na vankúš poriadne ľahnúť lebo má to strašne boli .

elizabet173
24. jún 2021

@luss121 vybodni sa na to, teraz ešte v tom teple sa ti to hojí ťažšie, netráp sa

arcanne2
24. jún 2021

@luss121 ahoj, ja som si prešla podobnými bolesťami tiež. Mne nakoniec pomohli naplaste Multimum compresses, ale nemala som ich zdaleka v stave ako ty. Ja osobne by som tiež ukoncila dojcenie. Žena, za mňa máš medailu, že si to tak dlho s tými bolesťami vydrzala. Mna to bolelo len cca týždeň a pol a bolo to hrozne, nemohla som ani ruky zdvihnut, revala som vždy, keď bola malá hladna, lebo som vedela aká priserna bolesť ma zas caka. Neviem si predstaviť ako fungujes, ako to zvladas. Podľa mňa nemáš mať.preco výčitky, teda ja by som nemala.

nely1704
24. jún 2021

Laktacna poradkyna alebo odsavaj a hotovo 🙂

luss121
autor
24. jún 2021

@arcanne2 aj tie naplaste som skúšala a vôbec mi nepomohli . Ja som prvé 3 týždne hryzla bavlnenu plienku od bolesti a plakala keď som ju kojila . Ja som povedala že kľudne pôjdem rodiť aj 5 krát za sebou ale toto už zažiť nechcem . Fungujem tak že plačem a plačem aj keď ju nekojim že kojiť budem musieť plačem stále .

luss121
autor
24. jún 2021

@nely1704 Aj laktačná tu bola , tá si tie moje rany fotila že to v živote este take nevidela . A odsávať sa mi neda lebo nedokážem toľko odsat ako ona si vie vypiť z pŕs . A práveže tá odsávačka mi spôsobuje taktiež bolest a rany 😔

janci05
24. jún 2021

Ja som tak isto pre toto prestala kojiť po 2 mesiacoch. Aj odsávanie bolo utrpenie. Syn má teraz 11 rokov a vôbec nebýva často chorý. Fakt som sa snažila, ale už som to nedávala, tak som s tým sekla. Sama som bola kojená asi tak 3 mesiace a som tu bez problémov.

juliet86
24. jún 2021

@luss121 to co davas by som nevydrzala ani ja... napadla mi este jedna moznost... skusala si rucne odstriekat? to ts boli? (vtedy sa mechytas bradavky ani dvorca) skus robit to a pre dieta najdi doju kym sa nezahojis. bez srandy ;)

arcanne2
24. jún 2021

@luss121 akoze ja by som sa na to ozaj vykašľala. Kojenie je prospesne, ale za akú cenu? Veď deti fungujú aj na UM a sú ok, teda ja by som sa takto netrapila.

patus_2
24. jún 2021

@luss121 ak chces kojiť aj naďalej a netyrat sa, tak ti odporúčam kvalitnú laktacnu poradkyňu. Pomôže ti, aby bolo prisatie v poriadku, aby bola poloha pohodlná tebe aj bábätku. Mozno bude stačiť aj 1 stretnutie.

zuzanka.zuzu
24. jún 2021

@luss121 vyskúšaj od medely hydrogelové vankúšiky, to je zázrak 🙂 i keď pravdupovediac na tvojom mieste by som to vzdala niekde v polovici takže dievča si super... mimochodom hormóny to byť nemôžu? ja som si kojenie tiež odplakala prvých cca 6 týždňov, ale neľutujem, že som neprestala (no nemala som poranené bradavky na rozdiel od teba takže ozaj zváž, že prestaneš)

zuvelyn
24. jún 2021

Nečítam komentáre,budem reagovať na tvoj úvodný príspevok. V poslednej vete píšeš ze je to to najlepšie co jej môžeš dať. Nie nie je. Najlepšie co jej mozes dať je šťastná, spokojná a vyrovnaná mama. Nenávidela som kojene, hnusilo sa mi, priečilo a syn bol zo mna nervózny. Akonáhle som mu dala fľašu s UM a ja som sa uklidnila, ukludnil sa aj syn a bol z neho hotový anjelik. Spokojná mama = spokojné dieťa. Ani sekundu som nepochybovala ze mu dávam to najviac co mu môžem dať. Druhé dieťa ani neplánujem začať kojit ;)