Kobylie mlieko

dadavica
24. okt 2017

Dobry den .chcela som sa opytat mala ma 3 mesiace a ja nemam mlieko ...davam jej umele ale nepaci sa mi stolica je raz za den a strasne vela ( az za usami) obrazne napisane...ma niekto skusenost s kobylim mlieckom ? Dakujem

anjelicek26
24. okt 2017

@dadavica neblazni :( Stolica je ok, aj raz denne, aj raz za dva dni a aj "az za usami", skor vymen plienky, ked ti ich prekaka. Mlieko od kobylky je pre kobylky. Umele mlieko je upravene tak, aby bolo vhodne aj pre babatka. S tymto nespekulovat, nie v tomto veku. Deti maju nezrele oblicky a na tento objem bielkovin nie su stavane. Mozes velmi uskodit.

pribinak
24. okt 2017

Ak sa ti nepáči jej stolica, tak sa porad najskor s pediatrickou a zváž zmenu um. Neviem ci kobylie mlieko je az taky super napad

marlenka222
24. okt 2017

Pre Boha ziveho! Co uz sa v dnesnej dobe nevymysli. To ze dieta ma zdravu stolicu, sa ide strasne riesit,lebo to nie je normalne. A kobylie mlieko normalne je? Ja uz neviem o chvilu cim.budeme deti krmit. Jasne,vsetky sme krmili deti mliekom kona 🙄 no nehnevaj sa na mna ale ty mas asi vela casu na taketo somariny ze? Zdrave stastne dieta a matka ho ide napchavat kdeakymi bludmi! Daj mu do ruky pecene kurca apebo vyprazany rezen rovno 😠 mna vzdy taketo temy rozosmutnia. Maminy,kde je vas zdravy usudok?

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadavica
autor
25. okt 2017

No zienky ja zijem v nemecku a nemci o tom nic nevedia docitala som sa to na svajciarskej stranke ...zeny tam musia ist po 8 tyzdnoch do prace ( nie vsetky idu) a zeny ktore idu tak davaju bio kobilie mliecko,poslem foto co si o tom myslite..je velmi drahe 7 litrou stoji 100 eur...

dadavica
autor
25. okt 2017
ervenka
25. okt 2017

@dadavica ale ved to mas uz tak upravene,ze az. mno hej bio, zabalene, pribalene s tym "priamo od mamy- kobyly" to uz vela nema vela spolocne. DAkujem pekne. tiez si myslim, ze smer doktor aby pozrel babo, pripadne dal ine mlieko, ak najde zdravotny problem.
@zajkula62 je trosku rozdiel podojit kravu a kobylu. Staci jeden kopanec, a koniec. Kone- teda aspon tie co poznam- nemaju velmi v laske, ak maju niekoho pri spodnej casti tela. Svokrovci maju kone ale teda nikdy neexperimentovali/ a ani o tom neuvazuju. kone v stepnej oblasti su skor poniky, ale ja tie dokazu dobre kopnut/ uhryznut

sivypegas
25. okt 2017

@dadavica javteraz citam knihu,kde v gulagoch hrdinku od smrti na tyfus zachranilo prave kobylie mlieko,kt jej tam tajne doniesli,ine mlieka a stravu vyvracala.Okrem toho,svajciari su vo vyskume velmi popredu,ale na sk este len um fici,tu kobyli nik nedoji:( Asi budes musiet kupovat drahe.

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marlenka222
26. okt 2017

@zajkula62 v iblasti vstepi kde nemali inu moznost a brali to, k comu sa dostali. Kravu si kazdy nevodil za sebou na spagatiku aby mali mlieko. Kon bol lahko dostupny kedze to bol pohon. Tomu rozumiem ale zijeme na vstepi kde nemame ine moznosti? Ano samozrejme aj ovcie mlieko existuje ale v ramci prezitia a nutnosti isto ale toto je cisti iba vymysly pretoze mamicke "sa zdat". A nehnevaj sa ale tie, ktore sa bezne robia pre deti (samozrejme cest alergikom) su asi predsa len pre deti o nieco stabilnejsie ako pchat ich boh vie cim

baklik
26. okt 2017

Mne rozum zástava...

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sivypegas
27. okt 2017

@marlenka222 a ty si myslis ze to um je vhodne? Ved je to totalny sajrat,ktovie este v akych podmienkach sa vytvara a tak,kadejake oleje obsahuje,,,ako nemam mlieko tak si rozmyslim ci dam um alebo kobylie..oboje mi pride zajedno.

ervenka
27. okt 2017

@zajkula62 nie len pasterizaciu. 😂 bud je to teda skutocne bio a nebalene priamo od zdroja, alebo je to upravene, zabalene s nalepkou bio. Nie je bio ako bio... Ale ved nech clovek da dietatu pre mna za mna aj velerybie mlieko. Len aby potom nebol v spravach, ze dietatu odisli ladviny..

ervenka
27. okt 2017

A co tak namiesto 🙂 🙂🙂 sa spytat uja googla na zlozenie mlieka? Mne to vyplulo 138 vysledkov. NL/eng/svk jazyk,.
napr. http://www.mlieko.sk/zlozenie_m.php

lumin
25. jún 2018

@dadavica Dobry den, chcem sa opytat ako ste dopadli s tym kobylim mliekom? Zacali ste davat? Ako mala reagovala? Vsetko v poriadku? Vopred dakujem za odpoved
Pre maminy, ktore odsudzovali otazku a tlacia um - naozaj si myslite, ze um je najlepsie??? Nam narobilo tolko zla, ze si ani neviete predstavit. Skuste si nastudovat, co vsetko um obsahuje :( Ano, tiez ho davam, lebo nemam na vyber, ale snazim sa najst alternativu....kobylie a kozie mlieko su mlieka blizke materskemu. A ze odidu dietatu ladviny? Hovori vam nieco riedenie? Trochu si nastudujte a potom odsudzujte.....

sindysaiga
4. apr 2020

kobylie mlieko je zložením najviac podobné materskému mlieku, a preto pre dieťa najvhodnejšie ako náhrada za materské mlieko (má málo tuku a bielkovín a vysoký obsah cukrov) .... okrem detí sa odporúča aj pri liečbe viacerých ochorení, dokonca aj pre onkologických pacientov, pri autoimunitných ochoreniach, na posilnenie imunity (aktuálne by sa určite hodilo v boji s COVID-19)... napr. vo Švajčiarsku, Belgicku, Francúzsku existujú farmy na kobylie mlieko, ktoré je veľmi drahé práve preto, že je ho menej ako kravského alebo kozieho a dopyt po ňom je veľký, využíva sa aj v kozmetickom priemysle.... kobylie mlieko je veľmi výživné, dokonca oveľa zdravšie ako kozie mlieko, len u nás sa o tom, žiaľ, až tak nehovorí.... ale pokiaľ si niekto myslí, že pre dieťa je vhodnejšie UM, nech si to myslí 🙂