Kedy prestane grckanie u 4 mesačného syna?

pizik
17. mar 2011

Ahojte. Mám 4-mesačného synčeka, ktorý je dojčený. Od narodenia však máme problém s častým grckaním. Boli sme aj na sone kvôli podozreniu na reflux, ten sa však našťastie nepotvrdil. Čakala som, že časom sa to grckanie zmierni, ale žiadna zmena sa zatiaľ neudiala. Grcká po každom papaní keď si odgrgne a aj hodinu aj dve po papaní niekedy ešte niečo vygrcká. Dokonca si niekedy "pregrcne" aj počas dojčenia a pokračuje v papaní 🙂 Máte niekto podobnú skúsenosť?

kaselka
17. mar 2011

ahoj, u nás to bolo to isté. Kúpila som si aj Nutriton, no nakoniec som ho podala asi len raz. Dosť ma odradili skúsenosti mamičiek tu z fóra, ktorých detičky mali potom zápchu. Viem, že dobré ohlasy boli aj na príp. Gastrotus, ktorý sa ale dá lepšie podať ako Nutriton. Možno sa skús poradiť s lekárkou čo Ti odporučí. Nám kedže musíme kvôli kĺbom nosiť Frejkov vankúš odporučila pediatrička začať s príkrmami skôr tak sme ich začali papať už od 4,5 mesiaca a tým sa to potom pekne postupne upravilo aj samé. Teraz budme mať už 8 mesiacov a ani neviem, že sme niekedy viac grckali. Držím palce nech sa Vám to tiež upraví. 😉

evina313
17. mar 2011

no Misko nie grckal, ale grcal, fakt hrozne. Tiez som ho kojila a ustalo to az po 6 mesiaci, ked sme zacinali s prikrmami. Tak uz vas to vidim este na nejake 2 - 3 mesiace 😒 drzim palce

cikyta
17. mar 2011

Skus gastrotus. Ten jediný nám pomohol.

zucha
17. mar 2011

kedy to prestane, je individualne. Zvykne to vtedy, ked sa zavedie tuha strava. Avsak moja dcera nepochopitelne grcala do 1,5 roku a potom zo dna na den utalo

kinsi
18. mar 2011

My máme to isté, až sme sa nasmiali, keď si malá grcla pri kojení a jedla ďalej 🙂
Veľmi sa to zlepšilo po šiestom mesiaci, ale úplne to neprešlo ani teraz (má vyše 8), i teraz sa nám kde tu stane, že si grcne, hlavne ak je na brušku, na fit lopte... Ale krásne prospieva, tak sme to nikdy moc neriešili.

exupery
18. mar 2011

AJ moja grckala,davala som gastotuss,ale velmi nam nepomahlal,kupila som klinovy vankusik a spavala vo vyvysenej polohe,prestalo to,ked sme zacali prechadzat na tuhu stravu...

civavava
18. mar 2011

ahoj, my sme grrckali az takmer do 8.mesiaca, uz som bola z toho hotova, v kuse podbradniky, akonahle som maleho zdvihla alebo len zmenil polohu uz grckal, ale vela...no hruuza..preslo to az ked zacal normalen jest tuhu stravu...vela stastia a sily, bo je to o drzku! 😲 😖

kamajka
18. mar 2011

aj my grciame ešte stále, už máme po 7 mesiaci tak už je to asi dlho 😒

shira_
18. mar 2011

aj my máme grckavé dieťa, musíme tiež vždy odgrgávať, aj tak ešte niekedy grcká. snažím sa s ním po nakojení manipulovať minimálne, ale niekedy sa pogrcká pri prebalení aj ked napr. dve hodinky nepapal 😒 ja s tým nič nerobím len čakám že to prejde samo. malý je inak spokojný a pekne priberá.

lejlla
18. mar 2011

my sme mali tiez taky problem.vsade kde sme chodili,isla s nami aj plienka alebo podbradnik 😀 ale prestalo to zhruba okolo 1roka.

adrikat
18. mar 2011

aj mne mala grckala a casom to bolo menej a menej,az to zmizlo. ale to bolo okolo osmeho mesiaca az. podla mna je jedno ci grcka,hlavne ze je dieta zdrave a netreba robit okolo toho moc paniku ak pribera.drzim palce aby to prestalo vas co najskor 😉

carodejnica
18. mar 2011

@pizik Dojčenský reflux je v zásade fyziologický jav spôsobený nezrelosťou detského pažeráka a kulminuje v 3-4 mesiaci. Dá sa upraviť technikou dojčenia, nie je vždy potrebné podávať špeciálne zahustené UM. Pozri si tento vyčerpávajúci článok - http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...
U mojej dcéry ustalo postupne - niekedy okolo pol roka.. 😵

liv1
18. mar 2011

Bude dobre uvidíš, za chvíľu, ani sa nenazdáš. Príkrmy tiež veľmi pomôžu 😉 . U nás okolo 6. mesiaca už o refluxe nebolo takmer ani chýru 😉

tul1p
18. mar 2011

nas bol na tom podobne. prestalo to po 5-6 mesiaci.

masinka
18. mar 2011

my sme grckali do 9 mesiacov, potom to tiez zrazu prestalo. Nutriton som sice kupila, ale vyhodila som ho neotvoreny po skonceni zaruky, kedze mala napriek grckaniu vyborne prospievala. Grckala ale riadne, po kazdom jedle aj 3x, takze som mala denne plnu pracku jej oblecka. Kedze teda prospievala, na gastro nas doktorka neposlala, ale reflux zrejme mala, lebo mi spavala iba ked mala hornu cast tela vyvysenu (v lehatu) alebo este lepsie manduce.

kralicica
18. mar 2011

ahoj, netráp sa. my sme sa natrápili, teda do 8. mesiaca asi... skúsili sme všetky možné lieky, sirupy, gastrotuss, nutriton, potom zasa nekakal... prestalo to, keď začal chodiť po 4. prejde to aj u vás. najneskôr vtedy. len vydržať...