Jeden prsník malý a druhý veľký

miriam18111
16. júl 2012

Ahojte mamičky, potrebujem poradiť, mam skoro 9 mesačneho drobca, kojim, ale v jednom prsniku sa mi akosi prestalo tvorit mliecko ci co:( ked som sa snazila odstreknut tak ledva na cajovu lyzicku:( a maly mi ten prsnik z ktohero ledvy ide ani nechce, pije mi len z praveho , takze jeden prsnik mam naliaty velikyy a druhy jak uschnuta slivka:( myslite, ze sa to da ,,nejako"napravit?mate s tym skusenosti? a co sa tyka toho praveho prsnika tak asi mu nestaci lebo ked mu dam tak mi je za chvilku hladny-uz samozrejme papame vselico, zeleninku , ovocie, cestovinky atd. uz davnejsie som mu skusala davat hotove mliecko s kasi od nestle toho mi vypije vela-cize viem ze je hladny , vcera som skusila mu dat prsnik rano a potom az za nejake 4hod. (medzitym papal to mliecko hotove) a stacil mu ten prsnik potom papal az za nejake 2 hod.Myslite ze by som uz mala skoncit s kojenim ? dakujem za kazdu radu.

zuzka38
16. júl 2012

@miriam18111 ja uz takmer rok kojim len z jedneho prsnika a tiez mam prsia dost komicke, no neriesim to, kojit budem nadalej, vyhovuje nam to obom.. s tym sa robit nateraz vela neda.. je to obeta 😉

babulatko
16. júl 2012

@miriam18111 neprestávaj kojiť ak naozaj nemusíš...skús mu častejšie dávať ten menší prsník, aby z neho pil a aby sa v ňom viac tvorilo mlieko...čím častejšie mu budeš dávať to väčšie, tým viac mlieka sa ti bude tvoriť a budeš ich mať nerovnomerné..keď bude drobec hladný, vytiahne si aj s toho menšieho a trochu to prso zobudí aby sa v ňom viac tvorilo mlieko 😉

miriam18111
autor
16. júl 2012

@zuzka38 a v tom druhom mas dost?

zuzka38
16. júl 2012

@miriam18111 dost na jeho potreby, ano, kojime sa dvakrat za den a v noci aj tri-styri krat.. preto xcem pokracovat, maly sa nestazuje, prsia budem riesit, ked odkojim vsetky planovane deti 🙂 a ty mas pocit, ze aj v tom z ktoreho pije je malo?

miriam18111
autor
16. júl 2012

@babulatko lenze ja mu ho dam a on ho vypluva

miriam18111
autor
16. júl 2012

@zuzka38 ano mam lebo ked mu ho dam tak si aj za pol hodinku pyta zas skusala som si odstreknut a ledva 40ML ale ked som si odstrekla aj po 5 hodinkach tak bolo aj 100ml, jednoducho mu to nestaci a pyta si castejsie , ja mu dam ale predsa nejde aby som cely den fungovala takto ,

babulatko
16. júl 2012

@miriam18111 chyba nemusí byť v prsníku, problém môže byť aj v polohe pri kojení...

miriam18111
autor
16. júl 2012

@babulatko skusali sme polohu po leziazky lebo doteraz som ho kojila na rukach aj tak nechce, najkor si trosku cucne potom hodi chxichtik a pusti ze ee, ked sa ho pokusim dat znovu tak uz place:(

babulatko
16. júl 2012

@miriam18111 tak to fakt už neviem...skús si ten prsník potrieť trocha mliekom aby mu to pekne voňalo a viac ho to lákalo 😉

miriam18111
autor
16. júl 2012

@babulatko 😉

vevet
16. júl 2012

@miriam18111 ja mám tiež podobný rozdiel v prsníkoch, obaja začali po čase odmietať ten menší, pri druhom som si aj myslela, že by sa mohli vyrovnať, ale aj on ho začal neskôr odmietať, tiež som si nevedela rady ako to napraviť. možno skúsiť kontaktovať laktačnú poradkyňu, či by vedela poradiť. určite by som neprestávala s kojením. Staršieho syna som ku koncu kojenia asi dva mesiace kojila len s jedného.

vevet
16. júl 2012

@miriam18111 prípadne ma napadlo,nedávať u druhý dokým z toho menšieho nevipije dostatočné množstvo aby sa tam začalo tvoriť viac mliečka a tým by sa moho zväčšiť. k tomu treba však mať veľa trpezlivosti. ja som to žiaľ dlho nevydržala :(...

grundia
16. júl 2012

No baby,vy to mate aspon z kojenia.Som zvedava ako budu vyzerat tie moje prsia ked sa mi o par mesiacov narodi babo.Moj pravy prsnik je komicky aj bez toho mlieka.Je o 2,5cisla mensi ako lavy,takze dost deprimujuce 😒
Doktor mi ich len prezrel,bola som aj na nejakych vysetreniach ale vraj je to v poriadku,len ten jeden nedorastol,takze jeden mam 4ku a druhy 2ku 😢

wien
17. júl 2012

@grundia to máš dobrý rozdiel, ja mám pravý väčší asi "len" o číslo - kojím, ale aj predtým som mala pravý vždy o čosi väčší od ľavého. čo čakáš, dievčatko? u tých vraj býva ľavý väčší.

majka1981
17. júl 2012

aj u mna sa tvori menej v pravom prsniku, ale uz je to lepsie! treba casto ponuknut aj pravy prsnik, aby sa vyprazdnil a telo vedelo ze aj tam treba mlieko vytvorit. skus na cas kojit z obidvoch prsnikov, to znamena tvojmu telu davas signal ze ma vytvorit viacej mlieka. zacni kojenie s tym prsnikom, s ktorym si koncila posledne kojenie, povzbudzuj maleho aby pil aj z mensieho prsnika. ked mam pocit, ze nevyprazdnil prsnik cez den, tak mu ho dam v noci - vtedy dobre saje 🙂 .
ja by som na tvojom mieste umele mlieko nedavala - ved mas svoje mliecko, ktore je ovela lepsie 😉. ci uz chces prestat kojenie?
neprestavaj kojenie ... je to velka skoda...

grundia
17. júl 2012

@wien Este nevieme co cakame ale asi to nechame na prekvapenie..Bohuzial ja tie nesumerne prsia mam od zaciatku ako zacali rast,s tehotenstvom to nema nic spolocne.
Najprv boli normalne ale ja som sa v puberte nejal nekontrolovala,ze ako a ci rastu(v tedy mi boli na obtiaz) a zrazu ked dorastli tak som si to vsimla.Hanbila som sa ako mala,prestala som chodit na kupaliska a vyhybat sa vsetkemu co malo co spolocne s prezliekanim.Uz som si na to nejak zvykla,manzelovi sa to dokonca paci,vravi,ze ma na vyber na kt.ma prave chut 🙂 ale nikdy sa s tym nezmierim pokial to bude taky rozdiel takze po detoch chcen ist pod noz nech mi to upravia..

wien
17. júl 2012

@grundia dobrá podprsenka všetko spraví 😉

adriana7
17. júl 2012

@miriam18111 , ja som presne takto, ako píšeš ty, kojila syna...od 4 mesiacov nechcel jeden prsník...dalo sa to zakamuflovať, ale vyzlečená som bola fakt dosť groteskná 🙂 ...kojila som ho do roka len z jedného prsníka (občas som ho ráno klamala s tým druhým 😒 )...určite to nie je dôvod na to, aby si prestala kojiť...po kojení sa dá všetko do normálu a prsia budú zas rovnaké, toho sa neboj 😉

anjelicek26
17. júl 2012

Aj my kojime viac-menej z jednoho prsnika, bolo to tak aj po dcerke po roku, ten jeden to proste skor vzdal... po dokojeni sa to dalo do poriadku, uz bol medzi nimi minimalny rozdiel vo velkosti, neboj nic.

miriam18111
autor
18. júl 2012

@majka1981 skusala som mu davat druhy nechce, a uz viem pricinu to mliecko nema uz chut.nie je take sladke ako v pravom

majka1981
18. júl 2012

@miriam18111 myslis ze je to chutou? to pocujem prvy krat.
moj odmieta tiez pravy prsnik, no ja ho oklamujem tak, ze kojim po leziacky na lavej strane a naklonim sa viacej, skrijem lavy a on si mysli ze je na lavom 😀 😀 . takto to funguje celkom dobre, ked dopije tak hlada akoze pravy prsnik pod mojou pravou pazuchou 😀

strapco13
18. júl 2012

@miriam18111 mala si nejaky zapal alebo preco sa znizila tvorba?
pokila odsvanim a prikladanim babatka nastartujes tvorbu aj v nom, tak sa zmeni chut
ale pokila nie..da sa dlhodobo dojcit aj z jedneho prsnika..defakto 2 prsniky mame preto, keby sme mali dvojcata /u cicavcov kde sa rodi bezne viac mladat naraz ma aj matka viac cicikov/

hrivushka
22. júl 2012

Ja mám toto iste 😒 Ja som mala v ľavom prsniku silny zápal, brala som antibiotika a odvtedy sa mi tam tvorí oveľa menej mlieka ako v pravom. Predtým som tam mala mlieka plno. Teraz odtial odsajem max 40 ml a z druhého aj 130 ml. Dcéra má 6 týždňov. Mlieko jej len odsavam a dávam z flase lebo má silny reflux tak jej ho zahustujem nutritonom. Myslite že sa s tým ľavým prsom dá ešte niečo robit??

jajatko
22. júl 2012

@miriam18111 ahoj, ja mám tiež tento problém. len čo sme prišli z pôrodnice, tak sa mi urobila hrčka pod pazuchou na ľavom prsníku, mala som ho zapálený, skoro vôbec mi z neho nešlo mlieko, dostala som antibiotiká a bojovala z vysokými teplotami a bolesťou, no len čo som sa z toho akotak dostala, sa mi zapálil druhý - pravý prsník no a odvtedy akoby sa mi v tomto pravom prsníku tvorilo oveľa menej mlieka. ten ľavý je stále naliaty a pred kojením si z neho odsajem 60ml aby mlieko samé nestriekalo a maličká sa mi nezalogávala. tiež neviem čo mám robiť, lebo keď ju nakojím z toho menšieho, po pol hodine pýta zase. tak neviem ako jej mám dávať či najprv z toho menšieho a potom z toho väčšieho alebo naopak, proste som už zúfalá a na nervy a ešte ma trápi to, že keď sa mi maličká napapá, odgrgne si a po asi 5 či 10 minútach sa vyvracia. neviem vôbec či všetko čo spapala alebo len časť, no je toho podstatne dosť a mám obavy čo s ňou. niekedy je to len čisto hneď mlieko a inokedy aj natrávené. doktorka povedala, že vraj je to normálne, no mne sa to nevidí ☹

@strapco13
@hrivushka
babuľky označila som aj vás do môjho príspevku, lebo so strapco13 som si písala aj IP a veľmi pekne ďakujem za rady a odpovede, maminka sa vyzná a je milá a ochotná poradiť a hrivushka, teba zase preto, lebo si písala ze tvoja malicka ma reflux ako sa to prejavuje? mam mat aj ja obavy ze to ma moja mala tiez? ☹

hrivushka
22. júl 2012

@jajatko ona mi stále vracala, po každom jedle, niekedy si len tak grcla a niekedy to z nej išlo prúdom, komplet všetko čo vypila. Asi ju aj zaha pali, casto place a má taky zachrpipnuty hlas 😒 Dávam ten nutriton a je to lepšie trocha, niekedy jej dávam aj antirefluxny nutrilon a teraz skúšame sirup gastrotuss. Len tie zahustene mlieka ju dost zapekaju. Tak neviem čo je menšie zlo,, či to grckanie alebo zapekanie. Vykaka sa aj sama, aj prdi stále ale musi dlho tlačiť ked kaka a je z toho nervózna potom. Jaa uz si neviem rady 😒

jajatko
22. júl 2012

@hrivushka tak aj mne niekedy prúdom vracia keď sa naje a inokedy iba tak trošku. ja mam tiez doma kupeny nutrolin HA1 ale som jej to nedala este, neviem tiez co mam robit, bojim sa aby mi neschudla, no od hladu nezvykne plakat. teraz mi vygrcla dost vela hned po kojeni a potom som jej musela zase dat a odkedy tak viac vracia ani spat nevie dobre je nepokojna a len na rukach by sa nosila, vtedy je kludnejsia ale ja si nic nedokazem porobit a trapi ma to moc ze co s nou je ☹

miriam18111
autor
23. júl 2012

@majka1981 no myslim ze to je chutou, teraz posledne dni sa mi tam tak rozbehlo mliecko, skusala som aj odstreknut ze hadam potom mu bude chutit ale nechcce to....to mliecko ma inu chut preto ho nechce, myslite ze by sa to dalo nejako upravit? asi zavolam laktacnej

majka1981
23. júl 2012

@jajatko cim viacej budes odsavat velky prsnik, tak sa Ti viacej bude tvorit mlieka vo velkom. ja by som rozhodne davala maly prsnik - aby sa tam tvorilo mlieko, po case sa Ti to zrovna a bude sa vo velkom prsniku tvorit menej mlieka.
mne velmi pomaha homeopatia, ked citim ze sa ide robit hrcka, tak si dam phytolacca a bella donna, hned sa to ukludni a o pol dna je hrca prec.
co sa tyka odgrcnutia, tak to robil aj moj syn, niekedy som ho musela celeho preobliect... po case som prisla na to, ze ked som bola v strese alebo nevyrovnana s niecim, tak to on citil a vyjadril to tym, ze odgrcol. boli dni, co negrcal vobec a ine dni nonstop po kazdom kojeni.
co sa tyka nosenia na rukach, tak velmi by sa vam dvom ulavilo, ked by ste si pomohli satkou/manducou. akonahle som zacala nosit v satke, tak sa aj domacnost rozbehla, aj som sa najedla, aj som zacala chodit von 😉 . skus to 🙂

jajatko
25. júl 2012

@majka1981 dakujem za rady, si velmi zlata. boli sme dnes u lekarky a dala nam zahustovac materskeho mliecka kvoli tomu grckaniu, lebo mala mi uz tretiu noc poriadne nespala a cez den ani nehovorim, no v noci ju to chyta najviac to palenie zahy. na to mi ale doktorka nic nedala 😒 snad sa malinkej ulavi a uz jej to nebude tak vybiehat hore lebo vobec nevie spat kvoli tomu poriadne ☹ velmi mi je jej luto a strasne rada by som jej pomohla no neviem si rady. a co sa tyka toho prsnika tak davam jej maly ale musim aj velky odsavat lebo by mi pukol ten sa mi velmi nalieva a potom to boli a hlavny problem mam v tom, ze malinka sa nevie napit kludne lebo mi mlieko ide velmi silnym tokom strasne strieka aj ked odsajem a to neviem, ci mozem odsavat z oboch pred kojenim ci jej nevezmem to predne mlieko a ostane jej len to zadne. neviem si rady najradsej by som to cele zabalila s kojenim ale nechcem kvoli malej

majka1981
25. júl 2012

@jajatko nie nevzdavaj to... skus vydrzat a menej odsavat, vzdy trochu menej... skus len odstreknut do umyvadla. treba obmedzit aj pitie, aby sa Ti tolko netvorilo, aj cukor by som trochu obmedzila aspon na par dni, aby sa Ti tolko netvorilo. ja som reagovala aj na cukor. Kedze mas vela mlieka, tak radsej skus davat len z jedneho prsnika, lebo ked ponukas 2 a este aj odsavas, tak to davas telu velmi velky signal ze treba viacej mlieka. tak sa nezbavis preplneneho prsnika...