Je vhodné dávať 3,5 mesačnému kojenému bábu Nutrilon?

zuzu0608
16. feb 2012

Ahojte, moja dcérka má 3,5 mesiaca. V noci vstáva každé 2 hodiny a je hladná. Neviem,či mám dosť mliečka, preto nám doktorka odporúčila vyskúšať Nutrilon. Skúsila som jej ho dať, no vypila mi len 50 ml a neviem, či je to dosť alebo málo,nakoľko,keď kojím, neviem koľko vysaje. Prosím praďte, či mám radšej vstávať každé dve hodiny v noci, alebo skúsiť pred spaním ten Nutrilon.
Ďakujem 🙂

katy1979
16. feb 2012

nutrilonom dosiahnes akurat odstavovanie babatka. ak chces odstavit a nekojit davaj nutrilon ak kojit chces nedavaj jej ho. deti maju tzv. rastove spurty vtedy castejsie papaju a niektore ovela castejsie ako kazde dve hodiny. ked po papani zaspi tak asi mas dost mlieka. skus sa opytat v sekcii laktacna poradna. mozno len dudla a netaha preto sa ti moze tak casto budit. mozno zubky mozno len potreba citit ta pri sebe. dovodov je vela

bebaa
16. feb 2012

Myslim ze by som este pockala.... je predsa este mala....ja som mala to "stastie" ze moj chcel aj cici aj flasu....bol to hlados, vecer som mu dala flasu nutrilonu a potom cici....takto kombinovane sme fungovali do 9m...a este som aj odsavala, pretoze asi mesiac strajkoval a nechcel cici, ale potom sa k nej znovu vratil 🙂 🙂
moze sa stat, ze jej das flasu a uz nebude chciet viac tvoje...alebo odsavaj, a daj jej tvoje cez flasu a vies kolko zje...inak moj uz ako mesacny vypil 120 ml nutrilonu...

lucinta21
16. feb 2012

nutrilon je vyborne a kvalitne mlieko ale kojenie je prvorade!! treba kojit kolko sa dá a nutrilon davaj len ako dokrm.. ak vypije 50 ml a viac nechce je to ok.. kojenie resp krmenie každe 2 hodiny je normalne, asi je to pre teba nepohodlne ale je to uplne normalne.. neboj sa za chvilu vypije drobec viac a interval medzi kojenim ( krmenim) sa predlži... takže urcite pokracuj v kojeni a ten nutrilon davaj len ako doplnenie kojenia..

subidubi
16. feb 2012

LEN kojit a žiadny nutrilon, ja som spravila chybu ze som davala aj nutrilon

michaela80
16. feb 2012

My mame 19 mesiacov a budime sa kazdu 1,5 hodku niekedy ked je dobra noc potiahne aj 2,5 hodiny a je kojena..takto spava od narodenia a Nutrilon by som to urcite neriesila... je mozne ze ked das flasu tak casom ti bude strajkovat na prsniku..ak potrebujes dokrmit tak radsej svojim odsatym mlieckom a takto http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-... my sme neraz v noci krmili cez sondu po prste...

jajka0211
16. feb 2012

len a len kojit! Prikrmovanim dosiahnes len jedine a to, ze sa ti bude tvorit menej a menej mliecka. Nic v zlom, ale tvoja dr. Ti poradila dobru blbost. Mas urcite dost mlieka ked mala nieje pri jedeni nervna ze jej nic nejde. A zistis to aj v najblizsej poradni ked ju odvazia a zistia ze krasne prospieva. Ziadne prikrmovanie!

nathalie111
16. feb 2012

urcite treba dojcit aj v noci ..cim viac mala spapa,tym viac mliecka sa tvori...mozno nevypije naraz vela,preto potrebuje papat castejsie..kym pekne prospieva a pribera,tak urcite nedokrmovat UM...je to sice pre teba narocnejsie,ale treba vydrzat... 😉 poznam to z vlastnej skusenosti..ale ved raz,ked nam babatka podrastu,sa vyspime... 😉

zaneta123
16. feb 2012

ahoj,môj má 10 mesiacov a vstávam k nemu v noci tiež asi tak každé dve hodiny.Ukladám okolo deviatej a medzi 23.30-24.00 to začína a do rána sa nezastavím. odporúčam neprestať kojiť, každé dieťatko má iný apetít a potiahne si toľko koľko potrebuje- tvoja je možno na tom tak ako môj, pomenej ale často🙂). Starší syn sa mi v tomto veku budil 1 x v noci. pokiaľ malá priberá tak by som to neriešila, radšej by som využila jej denné spanie a ľahla si k nej aby si dohnala zameškaný spánok. Je to únavné ale nikto ti nezaručí, že keď budeš kŕmiť z fľaše tak budeš vstávať menej razy.skôr by ma zaujímalo prečo doktorka odporučila fľašu.

petah82
16. feb 2012

my sme pol roka davali moje materske mlieko a potom umele, mame rok. spanok sa vobec nezmenil. budi sa od narodenia kazde 2 hodiny a ked idu zuby aj castejsie. raz za tyzden sa stane, ze potiahne aj 3-4h a to som uuuplne happy. umele mlieko na spanku nemusi nic zmenit, ale moze znicit kojenie, ako ti tu pisu... 😒

gaby21
16. feb 2012

Ako vies , ze je hladna? Mozno chce byt v tvojej blizkosti, na prsniku, citit tvoju pokozku, vonu,...
Jednoducho je rada v kontakte s tebou, nemusi byt za kazdu cenu hladna 😕
Nocne budenie by som v tomto veku neriesila, moze byt este ovela horsie 😀

adanaty
16. feb 2012

ahoj, ja som takýto problém nemala, malú som našťastie kojila bez problémov, ale z toho si nič nerob, nie si jediná...našla som podobný prípad ako tvoj v poradni, možno ti pomôže...http://www.feedo.cz/poradna/dotazy/kojit-ci-um.... ahoj a držím palce! 🙂

danielakmeckova1
16. feb 2012

ahoj my sme mali ten isty problem a zacala som prikrmovat nutrilonom a bol ovela kludnejsi aj dlchsie vydrzal,ja som nevedela nanho pozerat ako sa trapi..ale urcite neprestavaj kojit,casom sa ti mozno utvori mliecko,mne sa netvorilo a niekedy aj hodinku a viac bol na prsniku a stale bol hladny

anjelicek26
16. feb 2012

3.5 mesacne dieta ma pravo jest v noci kazde dve hodiny, ved ma maly zaludok. Ked zacnete v 4-6 mesiacoch davat prikrmy, bude to lepsie aj s tym spanim. Ked vezmes do ruky flasu, tak je to prvy krok k tomu, aby ste prestali kojit.

A vstavat nemusis. Ak mas dieta, co sa budi tak casto, patri k tebe do postele, kde len vytiahnes prsnik a nakojis. Je to tak. Ulahcuj si to ako sa len da - ale nie flasou. Lebo to nie je ulahcenie - nakup, zarabanie, chladnutie, umyvanie, sterilizacia. A zaruka, ze ti bude lepsie spat - to tiez nie je ani nahodou.

hori
16. feb 2012

ja som mala tiez podobny problem a ta flaska Nutrilonu pred spanim to vyriesila, efekt sa ale nedostavil hned ale az za take 2 tyzdne, mala spavala celu noc... ale ako hovoria baby - bol to zaciatok konca kojenia... takze ma to svoje pre a proti... este je moznost - ak nechces, aby sa ti dieta naucilo na flasku - pockaj este dva tyzdne a skus od 4. mesiaca vecer davat Nutrilon kasu lyzickou... alebo podvecer a potom pred spanim mozes este dokojit... ja viem, ze ma tu poniektori za takuto radu aj ukamenuju, ale na niektore deti to zabera...

elinka27
16. feb 2012

dojcit, a jednoznacne dojcit. Dojcene dieta neradno prikrmovat.A ak mas akekolvek pochybnosti,tak sa nakontaktuj na laktacnu poradkynu.Ale v podstate, ak sa zacne s umelym mliekom, menej tvojho sa vytvori.Cize to moze byt zaciatok konca, treba si uvedomit, ze dojcenie nieje len krmenie.A ze sa ti budi kazde 2 hodiny, a kde mas zarucene ze po Nutrilone ci inom mlieku sa nebude?Co plati na jedno dieta, nemusi na ine.Poznam nedojcene deti, ktore sa budia v noci kazde 2 hodiny.A este k tomu co napisala @hori, nejdem ju ukamenovat 😉 ale dojcene dieta, nepotrebuje do 6 mesiacov nic ine pokial dobre prospieva. Ze ti vypila 50ml?Skus si pustit vodu zo zahradnej hadice a lej to do seba, co ine ti ostane?Len pit. Sleduj pocikane plienky, a ako sa sprava, ak je inak spokojna, tak tak naozaj nemusim davat nic ine.

happy8051
16. feb 2012

necitala som vsetky odpovede, neviem aky dovod mas, ze chces davat dojcenemu babatku Nutrilon, ale ja by som to nikdy nerobila uz len z dovodu, ze flaska (teda cumel) kazi kojenie a taktiez nevies ako na UM zareaguje

olifcek
16. feb 2012

treba dojcit na poziadanie. my sme sa prve mesiace dojcili skoro kazdu polhodku, mozno i castejsie.. v noci mi do 13mesiacov OLiv papkala, hoc len za glg i kazdu pol hodku...

babo nepotrebuje prsnik len kvoli hladu, ci smadu, ale i kvoli upokojeniu sa...

okrem toho deticky maju rastove skoky, kedy pytaju mm castejsie... je to v cca 3, 6, 9 mesiacoch....

urcite nedavaj UM pokial kojit chces, ak mas pocit, ze mas malo mm, obrat sa na www.dojcenie.eu alebo i tu na https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

daniela1974
16. feb 2012

moja dcera ma 8 a 1/2 mesiaca a v noci ju kojim od malicka doteraz skoro kazde dve tri hodiny.
Preco kazit kojenie nutrilonom??? ja by som nikdy nedala nutrilon ani ziadne ine umele mlieko.
Davaj mliecko babatku na poziadanie aj kazde dve hodiny denne a v noci.
Je tu aj @annag ktora radi s kojenim. Mliecka mas tolko kolko babo potrebuje. Nemusi byt hladna, moze jej byt zima - teplo - mozno potrebuje citit Tvoje srdce mozno Tvoju kožu. Je vela dovodov, preco sa babatka v noci budia.
Mozno uz si presvedcena o nutrilone a mozno este vahas, ak vahas tak ten nutrilon vyhod.

nelicefo
17. feb 2012

Kojiť,kojiť,kojiť pokiaľ ho nechceš odstaviť 😉 A hlavne ak nemáš zdr.dôvody ktoré by Ťa nútili prejsť na UM 😉

stanislavao
17. feb 2012

moj syn bol len na nutrilone od narodenia, lebo som nemala mlieko a jedol kazde 2 hodiny vo dne i v noci, na minutu presne do jedneho roka. cize to, ze dieta pyta jest casto neni dovod, aby ste mu davali nutrilon. ked dojcite, netreba podla mna zatial dokrmovat.

baklik
17. feb 2012

kamaratka tvrdi, ze ma vecer uz malo mlieka, tak malemu dava vecer HAMI a prespi jej krasne celu noc. kojenie si nepokazila, rano ma plno mlieka a maly jej prsnik pre to, ze mu da vecer z flasky, neodmieta. mozes to skusit, verim, ze vstavat kazde 2 hodiny musi byt umorne...
ale nas maly ma takmer 3-mes. a je uz plne na Nutrilone a napriek tomu sa v noci 2-krat zobudi na papanie, takze je to individualne.

malinovka333
17. feb 2012

ja som vstávala aj kazdu hodinu, aj pol hodinu,aj teraz mi spi max v kuse 3h aj to nie stale,a UM mu nedavam

lauricka
22. mar 2012

to, ze sa budi kazde dve hodiny nemusi mat ziaden suvis s mnozstvom tvojho mlieka. Ak nechces prestat dojcit, kontaktuj laktacnu poradkynu, ale moze to byt aj tak, ze ani ona neuvidi problem, ze to je proste normalne spravanie babatka. Ak problem uvidi, poriesite. Ale Nutrilonom zatial neries, jedine, ze by si chcela prestat postupne dojcit.

zazalienka
22. mar 2012

môj malý papal každú pol hodinu zo začiatku, aj v noci.. neskôr som intervaly naťahovala.. ale vydržali sme, v noci som si ho dala vedľa seba, pocuckal si a spinkal ďalej.. bolo to jednoduchšie ako ho vyberať z postieľky.. nepokaz si kojenie príkrmami.. čím častejšie a viac budeš kojiť, tým sa bude tvoriť viac mliečka..

kajkape
22. mar 2012

Ahoj, urcite len kojit... V noci je tvorba mliecka ovela vyssia vdaka oxytocinu...len vytrvaj, zatni zuby, co sa tyka vstavania...pokial krasne pribera,nutrilon vyloz na najvyssiu policu skrine a vedz, ze je tam len pre tvoju psychicku podporu... MM je nenahraditelne 😀... Mozno len rastie, ma vyssiu spotrebu a tym padom castejsie vstava...drzim palce.

lolko_lenka
22. mar 2012

aj my sme to také mali, trvalo to asi mesiac, a nič som nedávala, len som kojila. Je to únavné, ale nezastaví sa ti tvorba mliečka. Ja som dokonca s malou išla aj na preváženie, či priberá, či jej stačí MM a akurát ma sestrička v dobrom sprdla, keď mi oznámila, že malá mi za mesiac pribrala 700g :D Môže ísť o obdobie rastového špurtu, kedy dieťa potrebuje aj viac jesť. Alebo aj obdobie citového naväzovania, kedy potrebuje byť blízko teba. Alebo jedno s druhým 🙂
Hlavne vydržať a nepokaziť si kojenie 🙂 Prajem veľa síl 🙂

cukor
22. mar 2012

...kojiť,kojiť,kojiť......niet nič lepšie ako materské mlieko.ja stále kojím a tiež sa mi zo začiatku zdalo,že jej to nestačí ale priberala. proste ked chcela dala som jej prsník.

vinifred
22. mar 2012

..minimálne do 6 mesiacov by som to nevzdávala a výlučne kojila..to,čo som ja zažila so synom a toto čo píšeš Ty je podľa mňa dovolenka,takže ja by som vydržala..

mircalla
22. mar 2012

Ja som zacala davat UM od 5 tyzdnov, lebo nebolo dost mlieka. A kojim doteraz hoci davam aj UM, maly ma 20 mesiacov.
Takze absolutne nesuhlasim napriklad s nazormi, ze je to zaciatok konca......Ale dolezite je, ci prospieva, ak ano, nutrilon by som nedavala.

nasta197
22. mar 2012

Ahoj toto bol aj náš problém skusila som dať umelé mlieko a nic aj tak sa mi budil každé 2h niekedy aj častejsie myslím si že sa budil len preto že vedel že dostane cicku a mal ju ako cumlík 🙂 aj ked najradčej by bol na cicke aj v kuse 🙂 ked sa prebral po 2h dala som mu cumlík nebol nadčený ale zaspal na rukách asi po 10mn a takto si zvikol že nie vždy ked sa prebudí dostane cicu :D treba vydržať mi sme vydržali teraz ma 13mes. kojím a v noci sa mi zobudí na cicku len raz aj to nad ránom 😉