Je ešte šanca, že sa mi začne tvoriť mlieko?

24. máj 2024

Baby som mesiac po pôrode a mlieka žalostne málo;( Malý je na um 90% a snažim sa stále prisávať, pijem jačmeň, senovku, benedikt, moringu, cele dni hroznovú šťavu, Matyšaka, čaje na tvorbu mlieks a kadečo ale nič nepomáha :( kontakt koža na kožu, prikladanie maleho..mlieka som mala dosť, tieklo mi stále samo aj v noci a zrazu asi 4 dni nič…odsávačka elektrická- odsávam, stimulujem..mam ešte šancu?:(

autor
24. máj 2024

Ešte dodám, že 2 laktačné z mamily u nás už boli…poradili len to, čo už dávno robím..

jaass
24. máj 2024

Ako často odsavas?

autor
24. máj 2024

@jaass každé 2-3 hodiny

sadkoni
24. máj 2024

a prečo sa kvôli tomu tak stresuješ? ako za prvé takýmto stres-štýlom ho mať nebudeš a za druhé to vôbec nie je nejaká tragédia. vieš koľko detičiek je tu a predčasne narodených čo boli len na umeláči a sú zdravé šťastné ? takže aj keby sa nepodarilo nič sa nedeje 😉

jaass
24. máj 2024

Preto sa pýtam lebo ja som odsavala vyše roka, vyše 2000odsavani mám za sebou. Synček predčasne narodeny nevladal piť tak som odsavala 💪😊 a koľko vody denne vypijes?

pravomila
24. máj 2024

A dokrmuješ s fľaškou, či priamo na prsníku cez cievku?

11bodka11
24. máj 2024

Nie.

autor
24. máj 2024

Baby neberiem to tragicky, ale mala som mlieka habadej a zrazu taky zlom, rada by som to udržala…dokrmujeme cez cievku, pijem denne min. 2,5-3l vody…

pravomila
24. máj 2024

Tak keďže robíš všetko, čo môžeš, tak len pokračovať a dúfať, že sa to spraví. Držim palce.

maryetta
24. máj 2024

To ze tvorba klesne resp sa upravi je normalne. Prsia su naliate iba prve dni. A potom by sa to malo ustalit postupne aj preto aby sa predislo pripadnemu zapalu.

tani777
24. máj 2024

Takto...ako vies,ze mas malo mlieka? Preco si to myslis?

autor
24. máj 2024

@tani777 lebo nebyť um, ktorym dokrmujem tak maly nepribera ani gram…mlieko nemám takmer vôbec posledné 3 dni, za deň neodsajem zrazu ani 20-30ml😭 doteraz som som dokázala odsať 300-400ml denne…malý je po prisatí nervózny, mrví sa a hystericky plače, vidieť, že mu nič z prsníka nejde…

sisska96
24. máj 2024

Tak nechaj to tak a dávaj umelé. Nie si sama, kto nemá mlieko

tani777
24. máj 2024

Ako dlho nic nepribral? Kolko um a ako davas? Chces vylucne kojit,kojit s dokrmom,alebo uz vobec? Aj toto je dolezite mat vyjasnene 😊ak chces,kludne mi napis,som tiez LP,ale nie cez mamilu..mozno spolu prideme na nieco😊

maryetta
24. máj 2024

Ja som si v najlepsom obdobi odsala max 100ml.
A inac max 20ml. A dojcila som 2,5 roka.
To ze sa mrvi a je nespokojny je na 99% preto ze mu to nejde “samo”. Ze to netecie ako z flase. Ale sa musi sam trapit a tahat. A z toho je nervozne babo. Preto je ta flasa casto risk.

ktochytavzite
29. máj 2024

tak alus den bez flase,len na praniku hoci aj kazdu polhodinu,najskor bude mozno hladny ale ked bude stake na prsniku tak sa nasyti,priberanie tera neries tak tragicky ak bude bez flase,vyskusaj to par dni a uvidis ale ho nevaz zbytocne sa nestresuj tou vahou.