Ibalgin a dojčenie

11. mar 2024

Ahojte, kojím, ale už tretí deň mám strašné bolesti hlavy, pravá strana, oko, za okom, spánok, zátylok, oko na dotyk, až mi je nevoľno. Panadol nepomáha vôbec, začínam byť zúfalá. Môžem si dať Ibuprofen?

kitycat
11. mar 2024

A keby si si dala 2 paraleny tak nepomoze?

Ja som raz mala tiez prisernu bolest hlavy a aj to oko, tak som si dala ibalgin az vecer, ked som vedela ze mala dlho pospi anebude pit mlieko. Neviem ako casto kojis ale ked uz tak by som si dala ked viem ze bude pauza

bolarazjedna
11. mar 2024

Môžeš, daj si tesne po kojeni, a po 2 hodinách môžeš znova kojiť. Ibalgin ma najrýchlejší biologicky polčas z analgetik, čiže celkom rýchlo sa z tela vylúči, preto je medzi liekmi prvej voľby.

maryetta
11. mar 2024

Mne ho nukali uz v porodnici takze podla mna mozes 😉

juliet86
11. mar 2024

daj si ho

cecilia29
11. mar 2024

Áno môžeš. Tu máš aj stránku kde si overis ucinne látky
https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/ibupr...

Ja som mala skaredu zlomeninu a operáciu keď mala mala 6 mesiacov - tzn flector, atb, narkóza ...to všetko som mohla popri dojčení (atb a narkoza prisposobene)

anavixy
11. mar 2024

Mozes si dat ibalgin a v pripade potreby obcas aj flector (a urcite aj mnohe dalsie, treba si vyhladat v databaze e-lactancia.org podla ucinnej latky). A mozes pokojne hocikedy a aj rovno dojcit.

autor
11. mar 2024

Ďakujem vám ženy!!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️❤️

laura2323i
11. mar 2024

Môžeš a vôbec sa nemusíš nijak obmedzovať v dojčení.

aliaray1
12. mar 2024

Ibalgin, novalgin, nurofen mi vyslovne zakazali uz v porodnici po sekcii, lebo to vsetko ide do mlieka a niet za taky liek inej nahrady (povedali). Z tych bolesti ma slo porazit.
Fakt aj v pribalovom letaku k novalginu je to tam uvedene.

Cize ja som nemala utlmovak bolesti uz...3 roky (znova som tehotna).
A to mam bolesti chrbtice celodenne, bolesti hlavy uz ani neevidujem atd.

Mne pomaha ten thajsky kremik na spanky a krcnu chrbticu a rozhybat. Skus ale ak ti je velmi zle, nedalo by sa odsat na par davok a podat z flasky a dat si medzitym ibac?...no je to na tebe.

aliaray1
12. mar 2024

Ibalgin: adc, SPC:

aliaray1
12. mar 2024

Novalgin, adc, SPC:

aliaray1
12. mar 2024

Flector, adc, SPC: