Iba jedno dojčenie denne

ajja___
30. sep 2022

Ahojte, sú tu mamičky ktoré odstavili dieťatko iba od nočného kojenia? Syn má 15 mesiacov, každú noc sa budí aj 8x 🙈 Rada by som sa tohto už zbavila a konečne sa vyspala 🙂 No rada by som mu ponechala aspon jedno kojenie cez deň. Máte to takto niektorá? Nieje to potom pre dieťatko metúce keď sa neodstaví úplne?

avalonka8
30. sep 2022

Ahoj, mne sa podarilo pred 3 tyzdnami odstavit synceka od nocneho kojenia (ma 18 mesiacov) a budil sa uz vyse roka celu noc, 6-7x, niekedy aj viac. Skusala som to uz skor (asi ked mal podobne ako tvoj, 15 mesiacov), ale vtedy dost plakal, tak som to nechala tak. Teraz vsak asi na to dozrel, lebo ked sa v noci zobudil a povedala som mu, ze didi (rozumej kojenie 🙈) budu rano a miesto toho som mu dala vodicku, tak po chvili bez protestovania zaspal. Toto som opakovala pri kazdom zobudeni. Este neprespal celu noc, ale budi sa podstatne menej, max. 4x, ale boli aj noci kedy sa zobudil iba raz. Vzdy ho pohladkam, dam vodicku, poviem, ze rano budu didi a za chvilku spinka. Urcite je to lepsie ako predtym, ale zial spanok mam stale naruseny - aj ked spinka, tak sa casto budim pre nic za nic... 😒 . A teda kojim ho vzdy rano a este na obed pred spankom. Toto obednajsie kojenie by som tiez chcela vynechat, nakolko to asi tiez podporuje nocne budenie - asociacia zaspavania pri kojeni... Mliecko sa mi podstatne zredukovalo, uz ho zdaleka nie je tolko ako predtym ked som ho aj v noci kojila, ale s tym som pocitala 🙂

avalonka8
30. sep 2022

A teda este som zabudla dodat, ze vecer synceka uspava manzel, ale to uz dlhsi cas - prave kvoli tomu aby nezaspaval na prsniku. A co je sranda, tak zaspi pri nom raz-dva do 5 minut, co pri mne zaspaval niekedy aj pol hodinu 🙂

moni73
30. sep 2022

Ja v 18tich mesiacoch a dcera zostala este na 4 kojeniach denne. Uplne som dokojila v 25 mesiacoch.

ajja___
autor
30. sep 2022

Dievčatá ďakujem 💓 snad to takto pojde aj u nas… on uz u babky vie cez den zaspať aj bez kojenia.. nechapem ako to dokaze 🙂 Vraj sam ide a lahne si 😄…ked spi cez den doma tak jedine s kojenim, vydupe si💁‍♀️ No myslim ze ked vydrzim pojde ten spanok - denny aj nocny uz bez mliecka. Akym sposobom zaspavaju vasi ked uz nedavate mliecko? Nosite? Citate rozpravky?

ajja___
autor
30. sep 2022

@avalonka8 vraj pomaha dat dietatko do svojej izby, budit ho moze aj vona mliecka

mimi3008
30. sep 2022

@ajja___ starsi syb mal 18 mesiacov, ked som zacala postupne odstavovat (otehotnela som 2.raz a kojenie ma zacalo boliet, najma to nocne). Zacala som odstavenim nocneho kojenia, najprv sme mali v noci ako nahradu mliecko v pohari, potom vodu a po par tyzdnoch uz prespal celu noc. Ako druhe som odstavila vecerne kojenie, potom ostalo len kojenie pred obednym spankom, to som odstavila, ked mal takmer 21 mesiacov. A od vtedy ho uspat na obed je horor a trva to vacsinou takner hodinu, s kojenim to bolo sup za 10 minut

ajja22
30. sep 2022

@ajja___ pre našu to práve asi mätúce bolo, lebo ako sme skončili s nočným, trvalo to možno 2 týždne a odstavila sa úplne sama, normálne ma začala odtláčať a z ničoho nič sa už viac neprisala. Tak počítaj radšej aj s touto možnosťou, ja som to ťažko predýchavala prvé dni 🤭

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz