Hypotonické dieťa a dojčenie

anna771100
10. aug 2021

Ahojte, prosim tie mamicky, co mate hypotonicke deti (znizeny svalovy tonus), Mali ste problem s dojcenim? Ze babatko slabo salo...nevedelo si to mlieko tak vytiahnut?

horalka1986
11. aug 2021

Ano a po ca 2 mesiacoch sme to vzdali. Neslo to, nevladala, ale myslim si ze sa nic take strasne nestalo. Kym som mala tak som odsavala a potom sme presli na UM.

karhu
11. aug 2021

rok som si odsavala, pil materske mlieko z flase, a od 3 mesiacov veku bol aj kojeny, bez problemov..akurat cumlik a flasu chcel len tuto - okruhly cumlik
https://www.modrykonik.sk/market/dojcenske-potr...

lienka9
11. aug 2021

@anna771100 ano.prvy mesiac sme boli na flasi plus cievka a potom sa to rozbehlo ako tak.takze do 6mesiacov som pol na pol kojila a um.ale prvy mesiac sa vobec neprisal,ani raz az neskor ked bol silnejsi sa mu podarilo

zuzkacik4
11. aug 2021

@anna771100 nie..a to s malym od jeho 3 mesiacov musim cvicit ..ale kojim uz vyse roka .. problem s kojenim som mala prvy mesiac, ale to preto, ze mal prirastene uzdicky a ja malo mlieka...problem som vyriesila a kojim dodnes..

carduelis
11. aug 2021

Teraz ma 2,5 r a doteraz sa koji. Vedel si vytiahnut ale jedno kojenie trvalo aj 1,5 hod, zaspaval pri tom, musela som ho budit, aby pil. V cca 3 mesiacoch sa to zlepsilo.

anna771100
autor
11. aug 2021

Dakujem baby za napisanie vasich skusenosti, celkom ma to povzbudilo. Viem, ze nic hrozne sa nestane, ked to nepojde, ale pokusat sa o to budem, mlieka mam vela a mala je na prse rada, resp. radsej ako na flaske, len si ho nevie tak potiahnut. Ale zlepsuje sa to pomaly. Ale nechapem, preco je radsej na prse ako na flaske, ked tam jej to ide lahsie, mozno za to, pri flaske jej castejsie zabieha, nevie pri nej tak korigovat prehltanie. U nas je problem aj to, ze celkovo velmi malo papa. Ale zlepsuje sa to. Ma 2,5 mesiaca, ale prikladat som si ju zacala po mesiaci, dovtedy bola cisto sondovana.

anna771100
autor
11. aug 2021

@zuzkacik4 aj my ideme poriesit uzdicky, laktacna odporucila, tak uvidim, ci pomoze. Vy ste strihala tu pod jazykom, ci hornu?

anna771100
autor
11. aug 2021

@karhu aj ja pouzivam ten isty cumel😊

zuzkacik4
12. aug 2021

@anna771100 obidve naraz strihala..aj hornu aj dolnu