Hroznová šťava na podporu tvorby mlieka

hanaxxx
25. nov 2021

Ahojte, prosim vas, tie, co ste pili hroznovu stavu na zvysenie tvorby mlieka, kolko ste toho pili denne, pili ste rovnomerne pocas celeho dna? a ked ste zacali kedy sa dostavil ucinok (ak sa dostavil). Dakujem.

evica17
25. nov 2021

@hanaxxx tak skusala som, ale iba vineu, a teda ucinok bol, cca hodku po vypiti. Ale nepila som toho vela. Ale byt tebou ak planujes nejako viac pit, pripadne dlhodobo, tak.cistu hroznovu stavu od matysaka napr. Vo vinei je vela cukru, konzervantov a bublinky, co nebude babu robit moc dobre.

adeladulova
25. nov 2021

@hanaxxx suhlasik, kup od matysaka, v kauflande by mali mat.. no poviem ti, ze ako prislo, ono je to sladke a to sa neda pit stale😉

surama
25. nov 2021

@hanaxxx Ahoj, pijem Matysaka a ja som na sebe videla efekt hned na druhy den, resp. niekedy aj v ten den vecer. Jeden cas som ho vynechala, lebo som ho nemala kde kupit a mliecka bolo menej. A neviem presne kolko toho vypijem, tak mozno 2dcl denne. Pijem cerveneho a riedim si ho vodou, cize dam si napr. deco a dolejem vodou do dvoch deci a tak to pijem ked mam chut pocas dna. Zo zaciatku som vypila aj celu flasu za den, ale potom sa mi zdalo, ze maleho bolelo brusko a aj mna dost nafukovalo.

hanaxxx
autor
25. nov 2021

mam kupeneho bieleho matysaka, vcera som vypila vecer dva pohare, ale nemam pocit ze by som mala nejak viac mlieka, preto som chcela vediet kedy by to malo zabrat.

deedol
25. nov 2021

u mna efekt velmi slaby a navyse maly mal z toho bolesti brucha :(

zanetakovacsova
25. nov 2021

@hanaxxx v tescu majú Matyšáka ja som už po dni videla rozdiel 😊

jany55
25. nov 2021

@hanaxxx ahoj, ak ti mozem poradit na zvysenie tvorby mlieka su vynikajúce bylinky Senovka a Benedikt.. min. 2 tabletky 3x denne a budes mat mlieka na rozdavanie ;) vlastna skusenost 🙂

hanaxxx
autor
25. nov 2021

@jany55 to som si tiez nasadila, len mam pocit, ze teraz dva a pol mesiaca po porode mi to nezabralo tak, ako hned po porode. a nechcem sa stale napchavat tabletkami, tak preto skusam aj tu hroznovu stavu

hanaxxx
autor
25. nov 2021

@jany55 inak ty si ako brala tie tabletky? ako dlho? ja beriem teraz trikrat denne po tri tabletky len ak sa mi to mlieko nastartuje, tak neviem ako mam to davkovanie znizovat. aj ked u mna je asi hlavny problem to, ze maly zacal v noci dlho spat, takze mi asi chybaju tie nocne kojenia a preto my asi klesla tvorba mlieka

jany55
25. nov 2021

@hanaxxx mne laktacna povedala ze mam brat 3 tabl. 3x denne..vtedy som mala mlieka vela, ale akonahle som zacala postupne znižovať dávkovanie na 2 tabl. 3x denne a neskôr uz len 1 tabl.3x denne, mlieka som mala podstate menej plus aj moj maly začal spavat celu noc a to je na kojenie najhorsie lebo v noci sa tvori najviac mlieka..cize bud ho budes budit, co ja som nerobila, alebo budeš mat menej mliecka..ja som nakoniec s kojenim skoncila po 3 mesiacoch od pôrodu, maly sa cez den odmietal prisat a v noci sa budil len raz aj to o 4tej rano..mne na zvysenie tvorby nepomahali ani caje ani stava resp. nevidela som efekt..

jany55
25. nov 2021

@hanaxxx brala som ich asi 1,5 mesiaca

hanaxxx
autor
25. nov 2021

@jany55 hm, tak sme na tom podobne. ja teda asi skusim odsat v noci aspon raz a uvidim co to spravi. cele dojcenie sa mi zda ako taky zacarovany kruh, ked sa budil v noci, mlieka som mala dost, ale bola som neskutocne unavena, aj prechadzky s nim som absolvovala tak, ze som si len niekde sadla na lavicku 🙂 a mala som obavy ze pridem o mlieko kvoli unave. teraz ked sa uz vyspim a nie som unavena, tak mi zas odchadza mlieko lebo v noci nekojim...

jany55
25. nov 2021

@hanaxxx presne viem o com hovoris...ja som na lavicke sediet nemohla lebo ak sa kočík zastavil tak koniec sveta, malý bol hned hore :D ta unava bola to najhoršie..ja som chcela velmi kojit, ale zial nevyslo to tak ako somsi predstavovala...pri druhom uz ale budem vediet co a ako tak snad sa to podari 🙂 Najdôležitejšie je aby si ty bola šťastná a spokojná 🙂

helcanw
25. nov 2021

@hanaxxx u mna napríklad nezabrala ani Vinea ani matysak a to som pila na litre. A teda aj v kombinacii senovka a Benedikt, absolútne nic, len som zbytočne vyhodila peniaze.

jany55
25. nov 2021

@hanaxxx moj maly je uz skoro mesiac kompletne na UM, po 2 mesiacoch som si konecne zacala uzivat materstvo, dovtedy som riesila len ze nemam dost mlieka, nic ine som nemala v hlave, trapila som sa, stale som revala, nechcela som aby papal UM, chcela som aby mal moje mliečko, maly bol uplakany, nespaval..potom som mala tie bylinky, to bolo super, ale tiež som ich nechcela brat stále a keď som ich vysadila kojila som este asi 2 týždne mozno ani to nie...teraz som spokojna, stastna, vyspata :D uzivam si babo, malinky je spokojny, dobre napapany, pekne spinkava a to je ta najlepšia odmena pre mna 🙂

enoula
25. nov 2021

Vela vela tekutín treba všeobecne, hocico, poloevky, caje, voda.. hroznova stava asi individuálne zabera ak vobec, mozno skor tie bylinky a pestra strava..

lenkakravcova
25. nov 2021

@hanaxxx Na tvorbu mlieka je potrebné:
- piť veľa tekutín (2,5l denne je základ)
- cukor (áno, je to nezdravé, ale keď chceš zvýšiť tvorbu pi sladké veci)
- teplo (nestlacat prsia ale byť v teple)

Mne zvyšovala najviac tvorbu mlieka konzumácia vanilkového Raja mlieka, popri bežnom pitnom režime.

kiki68
25. nov 2021

@hanaxxx ja som pila hroznovu stavu riedenu vodou a teda kojim uz 16 mes , tak asi zabralo 😂

surama
25. nov 2021

@lenkakravcova S tym sladkym suhlasim. Ja sa neviem dojest sladkeho a na vahe nevidno, takze to telo asi vsetko spotrebuje 🤔

ailiba
25. nov 2021

@hanaxxx najlepší je biely Matysak... Ale je to fakt sladké... Odporúčam riediť s vodou. Ale je to čistá hroznova stáva bez cukru. Predávajú aj v Starom otcovi. Zaberá to rýchlo. Myslím, že by sa mal vypiť do 2 dní. Skus za jeden pohár a uvidíš.

nevenka
26. nov 2021

@hanaxxx odporucam aj hroznovu stavu z DM mne ucinkovala aj ta a je lacnejsia 😉

sima1415
26. nov 2021

Za mňa je najlepšia hroznová šťava s DMky 🙂 vždy pomôže keď mám pocit že je málo mliečka , hlavne keď mal špurt , litrová mi vydrží tri dni lebo ju treba riediť

mareri
24. dec 2021

ja som pila gravimilk