Hrčky na prsiach pri dojčení

majulikmajka
19. okt 2022

Prosím ženy čo ste robili keď sa vám zo dňa na deň urobili hrcky ?su tvrdé nejde rozmasirovat, mlieko ide len vytlačiť ale nie z tých hrciek, odsavam pravidelne a často sle nejde to a prsník sa plní , bojím sa že to už nerozmasirujem…😖

zitaje
19. okt 2022

@majulikmajka a bábo nevysaje? Dieťa je najlepšia odsávačka 🙂 treba nasmerovať bábo smerom k hrčke pri dojčení a malo by to ísť.

andreatytler
20. okt 2022

@majulikmajka Toto ti treba odsat, nie rozmasirovat. Priloz dieta tak aby jeho brada smerovala k tej hrcke. Deti maju najvacsi tah tam kde maju bradu. Ak dieta nepije, odsavaj odsavackou. Ak nejde, odstrekuj. Musis to dostat von, inac mozes mat z toho zapal.

pininka1
20. okt 2022

Prikladaj si kapesnik namoceny s alpou. Najlepsie cez noc do podprsenky. Mne to velmi pomohlo.

majulikmajka
autor
20. okt 2022

@pininka1 skúšala som švédske kvapky ,,mohlo by pomôcť aj to?uvilnilo sa ti to?lebo mne sa to strieda z jedného prsnika na druhý ale tentokrát sú hrče zrazu také tvrdé ako keby nešlo rozmasitivat niečo tam bude upchate lebo včera keď som nasilu ručne skúšala odstriekat tak som cítila ako mi tam povolilo niečo , asi mám masne mlieko takže ti bude problém :-/

saxana000
20. okt 2022

Hlavne sledovat ak sa ti miesto zapali zacervena vyleti teplota alebo zacnu trnut prsty tak utekaj k lekarovi.nepouzivas klobuciky?

jaskolka
20. okt 2022

Len to odtiaľ dostať, odsavacka, alebo bábätko, to je najlepšia odsavacka. Keď to nepôjde, požiadať muža o pomoc.
Ja som to mala zatiaľ len 2x,ale tam napokon pomohol manžel, proste odsal on.
Pripadne si obzri prsník, nemáš na bradavke takú bielu bodku? Ak hej, treba ju uvoľniť sterilnou ihlou (len jemne nadvihni kožu, nepichaj priamo, vôbec to neboli) a potom odsavat. Často sa to mlieko tak "zdrcne" a upcha mliekovod.

simona92101
20. okt 2022

@majulikmajka mne pomohli teple sprchy,prud vody nasmerovat na prsia,a popritom masirovat.alebo teply vankus,nahriat a prilozit na prsia,casto odsavat ak babatko nevypije vsetko

veronika3110
20. okt 2022

aj mne horúca sprcha, rozmasírovanie a potom som dala malej vysať... lebo ked to bolo také tvrdé, aj jej sa ťažšie ťahalo

pininka1
20. okt 2022

@majulikmajka mne to pomahalo velmi, ale treba to opakovat samozrejme.