Hrčka v prsníku počas kojenia

lucka010
11. nov 2021

Dobrý večer,prosím Vás viete mi pomôcť co Vam pomohlo?
Mam 2mesacne dieťa. Plne kojim,no posledné dva dni mam hrčku v prsniku a nejde mi absolútne von ju dostať.
Skúšala som hocičo už.. odsavala ručne, s odsavackou,masirovala v sprche pod teplou vodou,dieťa prikladám častejšie na to prso v ktorom je hrca a stále je tam. Som už zúfalá. Bojím sa,že prídem o mlieko,nakoľko keď odsavam,tak mi ide odsat len cca 80ml a viac nejde a hrca je stále tam 🤷‍♀️
Vedeli by ste mi poradiť co mi môže pomôcť aby som ďalej normálne kojila?
Ďakujem veľmi pekne

lenny26
11. nov 2021

@lucka010 a bolí ťa prsník ?ja som tiež tak masírovala a nešlo 🤷 nakoniec som sa na to vykašlala... Pred týždňom som bola na utrazvuku a vraj to mám cystu 😂🙈

lucka010
autor
11. nov 2021

@lenny26 boli ale nie veľmi. Niekedy vôbec

leniel
11. nov 2021

Ahoj 🙂 tak najprv najdôležitejšia správa - neprídeš o mlieko 😉 to sa ešte nikomu kvôli upchatému mliekovodu nestalo. To, že odsaješ 80 ml - to tiež nie je smerodatné - ja dojčím už skoro 3 roky a neodsala som nikdy viac ako 20 ml :D preto som sa na to rýchlo vyprdla a už len dojčila. Ďalšia výborná správa - je to len upchatý mliekovod, nie zápal - to by si mala veľké bolesti a pravdepodobne aj teploty.
Ok, a teraz k riešeniu - nemáš na prsníku niekde bielu bodku? poriadne pozri. Ak nájdeš, a zvládneš to, bolo by fajn do nej jemne ďobnúť sterilnou ihlou - spriechodniť ju, skúsiť následne vytlačiť a hneď potom nadojčiť. Pri dojčení často striedať polohy - ideálne klasickú s futbalovou - tak aby brada dieťatka smerovala k hrčke. Tam je najsilnejší ťah. Veľký pozor na správne prisatie - to pravdepodobne zapríčinilo, že sa vôbec upchal ten mliekovod.
Suché teplo, ibalgin, tvarohový obklad alebo podrvený kapustový list meniť á 2 hodiny - pomôže. Mne od opakovaných hrčiek pomohlo užívanie lecitínu /na radu laktačnej poradkyne/. Držím palce 😉

lucka010
autor
17. nov 2021

Ďakujem pekne za odpovede