Helicid, Prednison, Diclobene a dojčenie

monana25
15. júl 2021

Tieto lieky mi napisala dr kvoli bolestiam.povedala ze aj jej v zaujme je aby som dojcila.
Ze ked ich zoberem 5 hodin nemozem dojcit potom uz ano.
Ale na liekoch diclobene a prednison sa uvadza ze moxu ublizit dietatu....ona ale povedala ze len vo velkom mnozstve a mbe dala malu davku prednison pol tablety a diclobene len 50 mg.
Tak teraz neviem,je to ok?

nafka0483
15. júl 2021

@monana25 Teraz sa rozhodnes podla coho? Podla studovanej lekarky, ktora pozna tvoj zdravotny stav a potrebu liekov a pozna zlozenie liekov, ich ucinky, kontraindikacie, atd. alebo neakym zenam na MK, ktore netusis ake maju vzdelanie a v com sa vyznaju?

Ak mas pochybnosti, tak sa rad s kompetentnymi ludmi - lekarkou, ktora ti ich predpisala, lekarnickou a pod. Asi bol dovod preco si take lieky dostala.

nika23t
15. júl 2021

@monana25 skus napísať do skupiny zdravotníci, tam Ti možno nejaký lekár odpovie. Aj keď osobne si myslím, že lekárka vie, čo robí a dávkovanie prispôsobila dojčeniu.

gdpr
15. júl 2021

Suhlasim s @nafka0483 alebo ak neveris svojej dr prekonzultuj to s inou len nie s laikmi 🙄 a na liekoch to pisu pretoze neboli testovane na tehotnych a dojciacich zenach, nie preto zeby boli hned automaticky nebezpecne samozrejme moze byt riziko ale nemusi. Lekar vie najlepsie ci obsahuju nieco, co moze ohrozit dieta alebo nie.

fiafia
15. júl 2021

@monana25 môžem sa vyjadrit len k diclobene. Momentálne ho beriem. Je to silný liek. Čo by som urobila neviem ale radšej by som sa spýtala na niekoho názor.

fiafia
15. júl 2021

@fiafia nestihla som dopísať. Napr konzultovať s pediatrom aspon

cica8
15. júl 2021

@monana25 diclobene mne osobne pediater zakázal,ked som mala malé miminko a kojila som.

pseudomonas87
15. júl 2021

Podľa vyskumov na kojacich matkach, čo užívali Diclofenac neboli dokázané neziaduce učinky na deťoch . Hlavne pri krátkodobom užívaní, liek prvej voľby je ale ibuprofén. prednison sa určite môže užívať aj v tehotenstve aj pri dojčení. Ak máš ale ešte pochybnosti , konzultuj najlepšie s pediatrom alebo s gynekológom.

nikpa
15. júl 2021

@monana25 ak Dr povedala že môžes tak teoreticky môžeš. Je na tebe podľa toho aké máš zdravotné problémy či vieš vydržať aj bez nich alebo nie....

monana25
autor
15. júl 2021

@cica8 ale aj diclobene je viac druhov a v roznych mg...mne dala najslabsie 5mg

monana25
autor
15. júl 2021

Dakujem Vam.prekonzultujem este s pediatrickou.
Uzatvaram diskusiu.Pekny den

cica8
16. júl 2021

@monana25 obvodná vedela ze kojím ale vravela ze sa mam poradiť s pediatrom a on pediater mi úplne zakázal. Tak píšem vlastnú skúsenosť