Glaukóm - liečba kvapkami a dojčenie

myskacici
27. sep 2015

Ahojte, chcela by som vedieť, či nemá niektorá skúsenosť s liečbou kvapkami na glaukom pri dojčení. Ja som momentálne pred pôrodom a bola som bez liečby, ale oči ma začali velmi bolieť, tak to asi bez kvapiek nepôjde.....budem môcť dojčiť?
ďakujem za vaše odpovede

janinah
27. sep 2015

a prečo nie si v kontakte s očným lekárom? len tak si prerušiť liečbu glaukomu je riziko pre oči,určite sa dá nájsť riešenie

myskacici
autor
27. sep 2015

@janinah ja s očnou v kontakte som. Liečbu mi prerušila lekárka. Zajtra aj za nou idem, ja som chcela vedieť, či niektorá maminka takto dojčila...

janinah
27. sep 2015

@myskacici tých kvapiek je niekoľko druhov,toto ma zaujíma po odbornej stránke,opýtam sa našich očných lekárov....

myskacici
autor
27. sep 2015

@janinah Myslím že kvapky brimonal sú tie, ktoré sú šetrnejšie, ale ja mám aj tak strach a rada by som počula od nejakej maminky, že kvapky užívala a dieťatko je ok.

julia92
28. sep 2015

@myskacici ahoj, ja mam vysoky ocny tlak (uz aj trosilinku poskodeny ocny nerv) a beriem kvapky uz niekolko rokov. Pocas tehotenstva som ziadne nebrala, chodila som na kontrolu hadam kazdy mesiac, po porode kym som kojila, tak som tiez ziadne nebrala, nedala mi ziadne lekarka, lebo ze kojim... ale tak ja som kojila kratucko (6,5tyzdna), potom asi po mesiaci som sla na ocne, tlak bol nenormalny, takze uz mi nasadila opät kvapky, lebo ze uz nedojcim tak mozem... Ja predpokladam, ze existuju nejake kvapky, ktore budes moct brat. A ked ta bolia oci, tak chod cim skor za lekarkou. S ocami nie je sranda... :-/

myskacici
autor
28. sep 2015

@julia92 dakujem za odpoved. Dnes som bola na očnom a dali mi kvapky, ake som brala ešte pred tehotenstvom - azopt. Lekarka len pozrela do takej brožurky, kde bolo v ktorom trimestri sa možu brať určite kvapky. Ale napodiv, tlak som mala v norme. Tak som trocha nechápala prečo ma oči bolia....

horalka23
4. jan 2018

@myskacici ahoj a nakoniec si brala aj tie kvapky aj pocas kojenia? Mne pol roka po porode zistili glaukom a tiez poskodeny ocny nerv. Chcela mi dat kvapky ale ja som chcela kojit co najdlhsie. Tak mi nakazala ze max do roka. Ze pocas kojenia nemozem brat kvapky. Kontrolu mam o mesiac.dakujem

myskacici
autor
20. jan 2018

@horalka23 ahoj nebrala som kvapky mala som tlak dobrý. Ale ja som kojila len 2 tyzdne. Musím povedať že tlak sa mi na dlhší čas upravil. Teraz ma dcéra 2 roky a 3 mesiace a až teraz pociťujem bolesť oči

scorpionflower1
18. jún 2020

@myskacici Ahojko, ja som brala pred tehotenstvom Carteol, pocas tehotenstva som nemusela brat, lebo tlak som mala v norme aj bez kvapiek. Ked sa narodila dcera, bola som uplne vyšťavena, rok som kojila 6-7x denne a na ocne som si ani nespomenula (moja chyba, ja viem) a tomu som riesila akutne zdr. problemy, potom zas vypukla korona, dcera ma uz 18 mesiacov, stale ju kojim a teraz som sa 1x od porodu objednala na ocne. Bojim sa ako fras ci mi ten tlak zas nestupol. Vidim normalne, nemam ziadne zdr. problemy, no aj tak mi lepi. Ako si na tom teraz ty? Beries kvapky?