Dostala som menzes a dcérka odmieta mliečko

mamabiba
20. dec 2011

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, Barborka má 4 mesiace. Dostala som menzes a malá mi prestala moc papať. cez deň si iba tak pár x "sosne". Tým, že to trvá už 4 dni mám menej mliečka. V noci zaspí okolo 21,30 a zobudí sa až ráno na papanie aj to nieje veľká výhra. Pred tým mi krásne jedla, dakedy som mala pocit, že až moc 😉 . Mala som aj dostatok mliečka. Upraví sa to po skončení menzes? A čo ak nie? Bude treba nasadiť umelé mliečko?

beton
20. dec 2011

@mamabiba
mliecko ma pri menzese vraj trosku inu chut, ale vacsine deti to vobec nevadi. dala si dost malo info o dennom kojeni. ale ked pises, ze cez den len parkrat cucne a v noci vobec, tak skor toto bude dovod, ze je mliecka menej a nie menzes. spinkate pri sebe v noci? nocnym dojcenim sa tvorba mlieka spusta najviac. preto, ak sa nebudi sama, daj si ju l sebe do postele a ked ta bude citi, tak sa pravdepodobne zobudi. aspon jedno dojcenie by bolo dobre zaradit medzi 1-5 hodinou rano. cez den treba dojcit cim castejsie. najlepsie to vyriesis tzv. peliskovanim. lahnete si obe na par dni do postele a budete sa len dojcit, kedy to bude malej vyhovovat. aj ty si vi svojich dnoch lepsie oddychnes, aj o mliecko pre malu sa tak postaras. len do toho.

vejula
20. dec 2011

@mamabiba ja som mala pred mesiacom prvý menzes ale nevšimla som si že by maly papal inak. No ale skus sa spytať tu http://forum.dojcenie.eu/index.php je tam vela laktačnych poradkyn ktore ti poradia 🙂

katecameron
20. dec 2011

no mojemu to vobec nevadilo cical do 3rokov a ked som mu nechcela dat prsník tak ma aj zbil nervak 😀 😀 😀 😀

mamabiba
autor
22. dec 2011

@beton ďakujem za záujem. V noci nespíme spolu v posteli ale postieľku má rovno pri mne. Taktiež sa bojím, že by som jej mohla v noci dajako ublížiť, privaliť. je aj ten problém, že ona ma ani nad ránom nezobudí svojím plačom, ale zobudím sa na to, ako si saje ručičku, tak ju rovno prikladám k prsníku. V tedy sa mi naje dostatočne, celý prsník mi vyprázdni. Od začiatku som dojčila iba z jedného prsníka, pretože som mala mliečka dostatok. Cez deň sa snažím ju prikladať čo najčastejšie, aj každú hodinu. Niekedy si trošku sosne inokedy vyvráti hlávku a iba sa na mňa usmieva. Rada by som to vyriešila pelíškovaním, ale zrovna pred vianocami si to nemôžem dovoliť 🙂 🙂 🙂 , najskôr po vianociach, keď bude staršia dcéra u babky.
Na rukách sa síce rada nosí, ale nie stále. Cez deň mi bez problémov zaspí aj bez prsníka, čiže ho na zaspávanie nepotrebuje. Ja iba dúfam, že toto pominie a vrátime sa k plnohodnotnému dojčeniu, aké sme mali pred menzes 😖

strapco13
22. dec 2011

@mamabiba este dodam k tomu co pisala @katuska268 je mnoho liekov pri ktorych sa dojcit moze ..napis mi ake beries liekybeton ...pri menzese je maminka nervozna a pod vplyvom hormonov si predstavi hocico a je nafukbnut aj malickost do velkych rozmerov..a ten stres potom prenasa na dieta, ktore znervozie a zacen sa spravat inak..a takto sa dostanu do zacarovaneho kruhu
vela robi psychika..ukludnit sa, brat menzes ako normalnu sucast zivota

rodic neprivaly dieta v noci, pokial nie je pod vplyvom nejakych latok..pud mu to nedovoli..ale ak mas postielku prirazenu hned vedla seba a nie ste oddelene tak je to vlastne o to, ze spite spolu
cez den vyuzivaj stlacanie prsnika..zvysis tym tok mliecka a dieta bude viac pit

mamabiba
autor
23. dec 2011

@strapco13 ďakujem za rady, sú výborné ako vždy 🙂 , len mám malú dilemu...asi sa mi nezobrazuje príspevok od @katuska268...neviem, čo písala ☹ . Lieky totižto ja neberiem žiadne, mňa skôr trápi nepapanie dcérky. Ano, postieľku mám úplne prirazenú k svojej posteli a ešte mám aj dole na tej strane "sprušle", takže je tam okamžitý kontakt. Snažím sa ju prikladať ako často to ide, ale veľakrát mi aj odmietne piť. Keďže mi tak dobre v noci spí, má význam si nastavovať budík...povedzme na 02,00h a snažiť sa ju nadojčiť? Samozrejme bez toho, aby som ju zobudila 🙂 .

mamabiba
autor
23. dec 2011

@strapco13 a prajem krásne a ničím nerušené vianoce 🙂 🙂 🙂