Doplnky stravy - proteíny a aminokyseliny počas dojčenia

naty1511
24. feb 2019

Dobrý večer, neviem či to sem úplne patrí ale obraciam sa na vás s otázkou či možem počas dojčenia užívať doplnky stravy v podobe proteínov a aminokyselín (BCAA). Syn má 12 týždňom a ja som pomaly opäť začala cvičiť a aktívne športovať. Potrebujem dopĺňať proteíny lebo čisto zo stravy je ten príjem malý. Chcem vedieť či to môže nejako ovplyvniť chuť, kvalitu alebo tvorbu mlieka. Ďakujem

lorela
25. feb 2019

@naty1511 Súdiac podľa toho, čo mi hovorila voľakedy pediatrička, tak nie, počas dojčenia by si nemala užívať žiadne doplnky výživy.
Pozor by som si dala aj na výrazné chudnutie, pretože toxíny uvoľnené z telesného tuku prechádzajú do materského mlieka.

naty1511
autor
25. feb 2019

@lorela Ja chudnúť nechcem, skôr naopak leboo teraz mám 49kg. Preto chcem nabrať, ale svaly nie zbytočný tuk. Ale ďakujem za radu, preberiem to aj ja s lekárkou 🙂

lorela
25. feb 2019

@naty1511 Potom by si to mohla skúsiť pravidelným a častým jedením väčších no zdravých porcií jedla.

bulino1
16. sep 2019

Ahoj, kludne mozes pocas dojcenia uzivat protein aj aminokyseliny, ved tieto sa nachadzaju aj v potravinach. Daj ale pozor na ostatne zlozenie - rozne farbiva, aromy a prichute mozu sposobit alergicku reakciu dietatku.
Co sa tyka BCAA, tie maju vplyv na svalovu hmotu, avsak v ziadnom pripade sa nevyrovnaju kvalitnemu proteinu, v ktorom sa nachadzaju vsetky aminokyseliny. Precitaj si clanok o BCAA aminokyselinach: https://zdravopedia.sk/5-potvrdenych-ucinkov-bc...