Dojčíte popri užívaní liekov na srdcovú arytmiu?

vanda8
9. nov 2012

Ahojky mamky. Chcela som sa opytat ci niektora uzivate lieky na srdcovu arytmiu a zaroven dojcite? lekar mi predpisal Metroprorol tartrate , neviem ci tak isto sa to vola na slovensku.. Ten doktor nebol kardiolog, k tomu este len pojdem, lebo dnes som dostala odporucanie, ale ten obvodny to skusal a zistoval ze ci sa moze kojit a povedal ze ano. on to necha na mna ze ako sa rozhodnem.. nejako sa mi to nezda ale zase ani kojit este prestat nehcem.. mala ma 10mesiacov a mliecko je nas uspavaci prostriedok .. poradte a ake mete skusenosti . dakujem krasne 😎

miskalevica
10. nov 2012

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/metopr... skus pozriet slovensky pribalovy letak. Kedze prechadza do mlieka a spomaluje cinnost srdca, ja by som ho radsej nebrala byt tebou, kym by sa k tomu nevyjadril kardiolog.

carodejnica
10. nov 2012

Určite sa poraď na www.mamila.sk - budú tí vedieť pomocť. 🙂

lienockaa
10. nov 2012

Mozes dojcit..tento liek beru aj mamicky s vysokym tlakom,dokonca aj v tehotenstve a dojcit nezakazujeme..akurat by o tom lieku mal vediet lekar tvojho dietatka,ak chodite na kontroly,bude ho pozornejsie pocuvat..to je vsetko..🙂

iwesska
10. nov 2012

Tak ja ti poviem zo svojej skusenosti. Metoprolol beriem aj ja, brala som cele tehu, este aj v den porodu, aj tesne po nom. Ale kardiolog mi sam povedal, ze dojcit sa moze, ale teda nie je to velmi idealne, kedze to prechadza do mlieka. Ja som dojcila len 6 tyzdnov aj to s prikrmovanim, nemala som dostatok mlieka a aj som bola nakoniec rada a som si povedala, ze to tak asi malo byt kvoli tym liekom co stale uzivam. Nechcela by som napr. kojit rok s vedomym, ze lieky prechadzaju aj k malemu a spomaluje mu to srdce.. 😒 10 mesacne by som radsej veru nekojila.