Dojčím a veľmi chudnem

jarkan09
6. sep 2021

Dobrý večer žienky mám taký problém kojim svoju 1rocnu dcéru už od narodenia strašne ma to oslabuje už neviem mala iné mlieko ani do úst nezobera normálne papka jedlo skoro všetko ale nechce sa vzdať prsníku už neviem ako ju odnaucit skúšala som všetko ale stále si pita plače je mi ľúto ale strašne ma to oslabuje posledné 3meisace som schudla z 50kg na 40kg a mám výšku 170cm proste kosť a koža mohli by ste mi odporučit nejaké vitamíny ak to aj niektorá z vás zažila/zažíva alebo čo ja viem aby to aspoň nejako pomohlo
Ďakujem 🙂

eternity24
6. sep 2021

@jarkan09 Ja dojčím uz skoro 2 roky, tiez by som dcérku uz odstavila, ale bojím sa toho placu… síce nemam 40 kg ako vy, ale tiez som dost chuda, pod 50. Staci poriadne jesť. Ja nam teraz aj druhu večeru, co som si v živote nemohla dovoliť. Momentalne chrumkami arasidove chrumky. Co som si tiez nikdy nemohla dovoliť a kazdy den jemnej sladkosti, consom si toez nemohla nikdy dovoliť. Poriadne jesť a spat!! Pravdepodobne mozete aj nejaké vitamíny, no to ake, to uz neviem poradiť. Stavi sa podľa mna poradiť v lekárni, no žiadne vitamíny nenahradia stravu a spanok. Ked toľko chudnutie, pravdepodobne to bude maly kalorický príjem .

siska53
6. sep 2021

@jarkan09 no hlavne musis vela jest! A oddychovat aj, ako pisu.. ja som dojcila 2 roky mladsiu, ale jedla som normalne, 5x denne s detmi! A to teda mala behala aj 15-20x od urciteho casu za mnou. To som jej stopla, nie kvoi chudnutiu, ale mi to bolo neprijemne uz ,bradavky ma boleli. Skus jej skor obmedzit dojcenie a ty vydstne jest niekolkokrat denne!
Nevieme totiz, co a kolko jedavas.

didi2102
6. sep 2021

@jarkan09 cizeeee ja mám výšku tiež 170cm a vážim 60kg ,muž mi povedala že som dosť schudla že mám zadok a nohy ako paličky,40kg si neviem predstaviť , ja mám dve menšie deti a boli kojene resp dcére je ešte,má 1.5r a idem ju odstaviť,proste jej nedam dva dni budú kritické a potom už len lepšie,nepolavit a držať sa že nie,pripraviť sa na plač,mlieko nepil potom už ani syn,nechcel iné,dr že je to ok ,občas nech zje jogurt alebo syr

jarkan09
autor
6. sep 2021

@siska53 strašne veľa raňajky jedavam o 8 a tu tak tri syrovo sumkove chlebíky s čajom na obed napríklad dnes dvojitú porciu zemjakou a 2rezne potom ešte tak zazobavam oriešky sušienky jogurty cez deň a večer zas niečo varené a tiež dvojitú porciu málo kedy sa nasitim poriadne lebo jem a jem a jem a stále som hladna

jarkan09
autor
6. sep 2021

@didi2102 tak to si ešte nevidela mňa som úplne jak vysušená ryba neviem ako ďalej

jarkan09
autor
6. sep 2021

@eternity24
@eternity24 môj jedálniček je veľmi veľký pretože stále mám pocit ze som hladná len môj spánok je problémový mala je často chorá a tak sa málo kedy vyspím

vitriolka
6. sep 2021

ziadne vitaminy ti na toto nepomozu, treba viac jest a nie odstavit dieta…

ivangeline
7. sep 2021

A to nejes? :o Ja jem vela. Aj som jwdla vzsy pri dojceni a schudla som aj tak vela... no z vysokej vahy na cca60 kg za pol roka.

eternity24
7. sep 2021

@jarkan09 ja jem tiez vela a ako som spomínala , som chuda aká som nikdy nebola, tak skúste popracovať na tom spanku, lahnite si na chvíľu cez den, aj ked iba na 30 minut.

stanulienkat
7. sep 2021

@siska53 ja som jedla 8x denne a nenormalne som chudla. Vlastne som nasilu stale nieco jedla,aby som pribrala. Tiez som pri vyske 171 mala cca 48 kil. Musela som prestat dojcit. Takze nie je to len o jedeni. Je to obrovsky vydaj energie. Preto odporucam obeznym mamickam dojcit.

beronsche
7. sep 2021

@jarkan09 urcite by som chcela vylucit zdravotny problem.. nie je to celkom standardne az takto pocas dojcenia chudnut..

lelinka611
7. sep 2021

Ahoj, moja mamina musela prestať kojit keď som mala 4m chudla veľmi, no mala aj zle krvné výsledky.
Ja som synčeka kojila 10m. Tak isto som veľmi schudla , ale výsledky boli ok tak som neprestala. Po pôrode som mala 53kg, behom 3mesiacov som zišla na 45kg.
Už 5 mesiacov nekojim no stále nemôžem pribrať apson na vahu pred tehu. To je 50kg. Momentalne mám 47 a tam to stoji. Mám ale veľmi živé dieta takze všetko čo zjem , hneď spalim 😂
Držím ti palce aby sa ti podarilo apson na tých 45-47 vyjsť.
(Mám 162cm)

alanko20
7. sep 2021

@stanulienkat ja som neschudla ani gram, pribrala som po porode

siska53
7. sep 2021

@jarkan09 tak potom jedine k dr.,vysetrenia.. alebo, zial, prestat dojcit. Lebo inak pri tej vyske je fakt vaha biedna a ked sa aj zle citis.. ja mam medzi 41-42 kg vahu roky( mimo tehu a par mesiacov po porodoch), lenze ja mam 155cm a tiez mi vravia, ze som dost chuda, neviem si predstavit mat pri tej vahe 170 cm. Ak ti nic nezistia, no nic .odstavit malu.. tvoje zdravie je tiez dolezite..
Moja mala tiez odmietala UM, ale nasli sme take, co prijala, odstavila som ju az potom, lenze u mna slono len o ozuzlane bradavky, ak by slo o to, ze by som este z tej mojej vahy chudla, sekla by som hned. Alebo obmedzila.
Mne pomohlo obmedzenie dojcenia na 1-2 denne, ale na bradavky. Neviem, ci by to malo u teba pozitivny dopad na vahu.

katpox
7. sep 2021

@jarkan09 ach, ja to mam opacne, priberam pri kojeni, az hroza, stravu sa snazim obmedzovat, mam vela pohybu, ale uz tomu nechapem, ze priberam a priberam. Ina by uz bola tenka ako lata. Rano mam chlieb s vela zeleniny, obed, okolo 17.00 vecera chlieb a vela zeleniny. Pijem vyhradne cistu vodu 2 az 3 litre, vynimka muz ide na pivo, ja si dam kofolu, dva krat v tyzdni, no a kavu raz za den. Vylucila som sladkosti, kolace, slane blbiny. Denne nachodim okolo 9km. So synom na prechadzku, tlacim ho v kociku, byvame inak na riadnom kopci. Plus minimalne 20x s nim vylezem na smyklavku, hojdam ho na prevazovacke, a som z toho tieu v depkach, ked aspon si mozte kupit pekne veci na oblecenie, ked ste stihle. Ja nist, jak stara babka mam veci, kolkokrat kukam na pekne saty, bluzky, ani ruka mi neprejde cez rukav, mala som mko, teraz xxl, po porode mal syn riadne koliky, stravovala som sa s kukuricnymi chlebmi, trochu zeleniny, vajcovakminova polievka a vacsinou dusene prsia s ryzou k obedu. A ani deko dole.Kojim uz 2 roky, tak vypadam jak sud. Mi bolo cez leto debilne, chcela som ist na tobogan a ze do 80 kg, ja mam 103. Tiez pri kojeni bojujem ako vy stihle s hladom, vy sa najete a nic, schudnete, ja od hladu vypijem pohar mlieka, lebo teda frci na plno nocne dojcenie, kazde 2 az 3 hodiny. Som chcela ho odstavit uz, ale dostal zachvat, vyrazilo mu dych. Mam 170 cm a cez 100kilo. Smutne, ze este okolie si myslim, ze nic ine nerobim asi iba zerem asi mc donald. Ked vsak do mc ideme raz za rok a ja si dam max jeden wrap. Neholdujem fast foodu. Aj dnes som mala polovicu rozku s debrecinsku, platok syra a trochu zeleniny, druhu polovicu zjedol syn a na obed pecene zemiaky,na veceru chlieb jeden a rajcina, paprika.

luciador
7. sep 2021

@katpox Poteším ťa trochu,ja mám to isté... Nechudnem z kojenia,ale priberám... katastrofa. Ja nechápem, čím to je,ze niektoré z dojčenia chudnú a iné priberaju ☹️ Jem viackrát denne,no proste vtedy, keď som hladná,pijem 3l cistej vody denne. Ale aj napriek tomu, zatiaľ sa ešte dojčenia nechcem vzdať ☺️

lemra
7. sep 2021

@katpox aj ja som priberala pred pôrodom 46kg počas dojčenia o 10 viac. Mam iba 153cm.vela som chodila aj fyzicky robila a aj tak som priberala dokým som neskončila s dojčením. Až po pol roku od konca som začala chudnúť a kamoška tak isto. Niekto chudne a niekto priberá.

enoula
7. sep 2021

@katpox ja si myslim, ze praveze velmi malo jes a to je ten problem. Ten tvoj hlad tomu nasvedcuje.. telo je hladne, ale nedostava, uklada do zasoby aj z toho malo co dostane... Castejsie jest, mensie porcie, vyzivnejsie... Prsia s ryzou ti nedaju ani vela energie ani ziviny...kvalitne bielkoviny, nie debrecinsku... Mas vela pohybu, treba posilniť telo

slavuska1506
7. sep 2021

@siska53 ako sa Vam podarilo stopnut ? Aj mne to mala robi uz fakt aj pol roka, akoby z nudy aj kazdych 15-20 min. Ale je velmi tvrdohlava, takze s nou je vo vseobecnosti tazko. Aktualne 22m

vanda323
7. sep 2021

@jarkan09 Ja mám opačný problém. Som tehotná, kojim, dcérka má 21 mesiacov. A priberám strašne keď dokojim som hladná až.hlava sa.mi točí musím sa nejesť hneď.mi je lepsie

siska53
7. sep 2021

@slavuska1506 ja som si octovala.cez den prsia. Rano a vecer nie, lebo to som ju este chcela dojcit. Jej ten ocot nechutil, tak zistila, ze cez den je to mlieko divne a uz nechodila pytat.

katpox
14. sep 2021

@enoula skusala som aj stravu 5 x za den, vyzivnu, no a to sa rucicka pekne za mesiac sa vysplhala na uslachtilych 108 a potom som sa vratila do rezimu skromnejsie a teda mam "len" 103😀a ked maly sa nabazi kojenia, vaha isto pojde dole. Som mavala okolo 65 kg

katpox
14. sep 2021

@luciador ved prave, stalo to vela energie u mna aby sa maly naucil dojcit, som mala vela mlieka a odmietal sa prisat, potom som mlieko uz zacala stracat, platila som si laktacnu, kupovala senovkku a benedikt, kym to nabehlo znovu. Ma syn uz 2 roky, cez den uz iba raz pije a teda vecer mame mliecnu party, ak mu nedam, sa zadusa, vreskot, slzave udolie a no nenecham ho takeho, este asi ma potrebu pit.