Dojčím a mám bolesti prsníka

20. aug 2023

Ahoj..kojim týždeň v noci ma začal bolieť prsnik nemám ho ani červený ani hrčku..len boli a teplota
Dieťa pije pravidelne ..co to môže byť..

simsalabim
20. aug 2023

Ak boli a teplota, je to zapal prsnika. Pohotovost - pre atb.

autor
20. aug 2023

@simsalabim mala som to 2 dni späť na 2..ale tam bolo tvrdšie a červené ..to mi ustupilo..ale z čoho boli tento

simsalabim
20. aug 2023

Tak to ju nepoviem. Sla by som na pohotovost. Ja som mala zapal 3x, vzdy s vysokou horuckou.

maryetta
20. aug 2023

Ja som mala vsetko mozne. Ale ak uz prisla teplota-38,8 som isla na pohotovost. A to uz dali atb a rezali prsnik.

autor
20. aug 2023

@maryetta zatiaľ nemám vysokú.. pred tými 2 dňami som mala max 38.2

autor
20. aug 2023

@simsalabim ach jo..dúfam že to prejde

autor
20. aug 2023

@maryetta co konkrétne si skúšala.. mam octan a tvaroh

maryetta
20. aug 2023

Ak nahodou kludne mozes aj na tuto teplotu paralen 500. A na pohotovosti mi vtedy odporucili aj lioton gel 100 000. A to si vmasirovat do prsnika. Skus 😉
Kazdopadne prikladat a ak treba aj povytlacat.

maryetta
20. aug 2023

Ja som vtedy aj kapustu. Aj vinne obklady a stav to len zhorsil. Ale ja som mala ozaj prsia oblave. Tvrde ako kamen-bez srandy. A uz aj hrcky. Cervene miesta. Ale potom som mala aj upchaty mliekovod.

anavixy
20. aug 2023

Dojcis na poziadanie? Aj v noci? Je dieta dobre prisate? To bude pravdepodobne upchaty mliekovod. Na zaciatku je tvorba mlieka divoka, dieta nespapa vsetko co sa vytvori, lahko sa upcha mliekovod, neskor moze byt aj mastitida… daj si ibalgin urcite (ano mozes ak pocaj dojcenia vid e-lactanncia.org), ten je protizapalovy aj proti horucke a bolesti, dojci, skus menit polohy pri dojceni, bude v kontakte koza na kozu. Ak by horucky neustupovali, resp. stupali alebo by bolest bola vacsia atd. tak chod ku svojmu gynekologovi (pripadne na pohotovost ak nevydrzis). Mozes skusit kapustny list do podprsenky, masirovat prsnik, stlacat prsnik pri dojceni, pred dojcenim horuca sprcha/obklad, po dojceni studeny obklad. Moze vzniknut aj tzv mliecny pluzgier na bradavke, ten treba opatrne prepichnut sterilnou ihlou a vytlacit obsah. Na hrcku (viem ze teraz pises ze nemas ale mozno este budes mat) je dobre aplikovat vibracie, elektrickou/sonickou kefkou to vraj ide skvele. Odporuca sa aj uzivanie lecitinu, ak ma zena opakovane taketo problemy. ATB nie su vzdy potrebne, ked sa zasiahne skor nez vznikne mastitita, treba vyskusat.

autor
20. aug 2023

@maryetta ďakujem..to nemám len bolesť a teplotu..prso mäkké a necervene

autor
20. aug 2023

@anavixy ďakujem..lecitín teda kúpiť