Dojčiaci štrajk u 4 mesačného bábätka

vvverunkaaa
6. okt 2018

Ahojte. Prosim o radu. Maly papal krasne od narodenia, no posledne 3 dni ked mu idem dat cicik k ustam - odmieta, otaca sa prec, nervozny, ide az do vyvrtky. Akoby si ani nepytal papat. Takze ho vzdy nakrmim ked je unaveny ze si ide pospat, a to aj tak ho musim oklamat ze ma cumel a ked je v polospanku tak to menim. Ak sa pocas prebere, a zisti ze nema cumel ale cicik spusti revy. Cumel mal od narodenia sem tam a nebol problem nikdy , az teraz. Neviem ci mu idu zubky, podla mna nie. Inak je cez den kludny vysmiaty ako by sa nic nedialo, len ja som na prasky a strasim ho s cicikom 🙂
V noci papa pekne, to saje dlho a vela. Cumel som tym padom zrusila mu uplne, nedostane ho. Este skusim senivku a benedikt mozno mam menej mlieka, ale velmi by som este chcela kojit maleho. Vzdy sa priam vrhal po ciciku a teraz uuuplny az odpor. Nechapem :(
Dakujem

maminuska
6. okt 2018

@vvverunkaaa vitaj v klube, nás to chytilo v 9 mesiaci. Trvalo to 3 týždne . Už som bola zmierena s tým že sa odstavil. Po troch týždňoch akokeby sa nechumelilo a chytil sa jedno rano .

vvverunkaaa
autor
6. okt 2018

@maminuska dakujem, povzbudzujuce!!! 🙂 dufam ze to bude rychlo aj u nas 🙂

vvverunkaaa
autor
6. okt 2018

@maminuska a ako si ho donutila na cicik?

matabb73
6. okt 2018

Aj ja som to mala s dcérou, tiež mala vtedy len štyri mesiace. Kojila sa az po štyroch hodinách, aj to nasilu. Trvalo to asi týždeň, potom uz to bolo lepšie. Prešlo to samo.

altair
6. okt 2018

@vvverunkaaa
pri starsej som to mala podobe. a zlepsilo sa to, az ked som vyhodila cumel. prve dva tyzdne bez cumla bola hroza. uspavala som na rukach, kojila v polospanku. postupne sa zacala znovu pekne prisavat. a kojila sa potom dlho predlho. vyse troch rokov.

vvverunkaaa
autor
6. okt 2018

@altair on ked sa navela chyti pekne papa. Len ma proste aj 4 hodinove prestavky.. to je ok? Dufam ze sa mi tie prsa naleju z tych ( krista pana 😂) drahych tabliet. .. cumel sme zrusili, ma len na spanok a zatial na oklamanie pred kojenim.

altair
6. okt 2018

@vvverunkaaa ved toto. takto sme fungovali istu dobu aj my a napokon uz ani cumel na oklamanie nezabral. jednoducho uplne odmietla prsnik a preto som ho vyhodila. ale dobra sprava. uz ma 4 mesiace, o chvilu mozes zacat prikrmy a to pekne doplnis.

ema1990
6. okt 2018

Mne toto robil syn,ked sa mi spomalil tok mlieka,zacinal mu druhy mesiac.Kopanie,krik,mavanie rukami a nakoniec odmietanie.Zo zaciatku pomahalo menit prska.Ked sa jeduje,vymenit.No asi po mesiaci a pol sme boli obaja z toho unaveni.Je to v takom stadiu,ze mam malinko mlieka,no co to kojim a inak ma flasu.Skusali sme vsetko,aj laktacnu,aj bylinky,aj caste prikladanie...

vvverunkaaa
autor
7. okt 2018

@ema1990 mne brutal dobre zabrala ta senovka a benedikt spolu.. 3 krat denne po 3 tabletky z kazdeho. 🙂 alebo to homeo ricinum. A matysak 100% hroznova stava 🙂

vvverunkaaa
autor
7. okt 2018

@altair cize uuuplne vyradit, ked chcem dalej oekne kojit?

vvverunkaaa
autor
7. okt 2018

@matabb73 a cumel si mala ci vobec nie?

altair
7. okt 2018

@vvverunkaaa vyskusas. mozno sa umudri a budete fungovat aj s cumlom. ale keby sa to zhorsovalo, tak odporucam aspon na nejaky cas cumel uplne vyhodit. mam kamosky ktore kojili s cumlom, flaskou a bez problemov a kojili vyse dvoch rokov. a mam kamosky a teda aj moj pripad, ze deticky vymyslali pri kojeni, ked mali cumlik

vvverunkaaa
autor
7. okt 2018

@altair dakujem 🙂 dnes sme bez cumla a teda este nespal riadne.. sle nereve.. tak ok 🙂 skusim to obmedzit a uplne vyradit 🙂 .... fandim si

matabb73
7. okt 2018

@vvverunkaaa ona cumel nemala. Nechcela ho, až ju napínalo, keď som jej ho chcela dať.

ema1990
7. okt 2018

@vvverunkaaa senovku a benedikt som skusala,tiez ricinum a to bola len dnova zalezitost.Skusala som aj meltu pit,tiez rozne caje a napoje v prasku na podporu a nic.Vody pijem vela,cca 5L.Je mu luto toho,no adpon viem,ze som urobila pre to vsetko 😊

jaja23
29. okt 2018

@ema1990 ja tiez jem benedikt a senovku,pijem Matysaka hroznovu stavu,caj HIPP na tvorbu mlieka,Caro lebo som pocula,ze aj to zvysuje tvorbu mlieka..maly ma skoro 4 mesiace a prikrmujeme od narodenia,lebo mlieka nie je dost..dokonca som prikrmovala cievkou,ale nepomohlo.Ked sa to zoberie,tak s Nutrilonom a ostatnymi vecami to ide pekne do penazi..ja uz rozmyslam pomaly o odstaveni,ale kym ide aspon nieco,tak hadam vydrzime 😞

ema1990
29. okt 2018

@jaja23 ja som tiez chvilu cievkovala,no uz som to potom vzdala a prikrmovala som priamo z flase a tiez prikladala na prso.A vedel sa pekne prisat Teraz sme uz len na flasi,lebo som uz mala malinko mlieka.
Tiez som skusala vsetko mozne a az potom som si povedala,ze uz to nebudem vyhrocovat.Lebo som bola nervozna a zufala...A takto sme obaja spokojni 😊
Takze ta plne chapem 😉