Dojčenie z jedného prsníka

26. sep 2022

Ahojte,su tu mamičky ktore kojili z jedneho prsnika a babatku to stačilo? Dcerka ma skoro 9mesiacov. Doteraz som kojila z oboch,ale už asi 2 tyždne mi ten jeden nechce(mam tam menej mlieka). Samozrejme príkrmy papá,len sa bojim, aby neprišla laktačna kríza a že to z jedneho neutiahneme. Ďakujem za vaše skusenosti

hilda08
26. sep 2022

Ja som prvého kojila vyse roka len z jedného prsníka…stačilo mu to a to prikrmom nikdy dako neublížil

veronika3110
26. sep 2022

Ja som kojila z jedného na začiatku a z druhého som odsavala, tiež z jedného nechcela, neviem prečo..
Raz som vyskúšala na tom nechcenom prsníku inú polohu… otočila som ju tak, že bola v tej istej polohe ako keď pije z toho chceneho prsníka a vtedy vôbec nemala problém 😁

salamistka
26. sep 2022

u nás to bolo tak, že som kojila najprv z toho, ktorý nemala rada a potom z druhého

xjakubikovak
26. sep 2022

Prvych pár mesiacov som sa snažila z oboch ale potom som to vzdala a kojila len z toho preferovaného 2.5 roka🙂

24mirka
26. sep 2022

Ja som kojila z jedného prsníka od narodenia až do 2,8r.. Len si treba a dávať pozor na zápal v prsníku z ktorého nekojis... Dá sa to pekne, v pohode... ☺️

syslik81
26. sep 2022

rok aj daco len z jedneho .. okrem toho ze som vyzerala komicky -jeden prsnik velky a naliaty a druhy maly a prazdny to nijake nevyhody nemalo .. mala je zdrava a bola plne kojena bez umeleho mlieka .. prsia sa potom vratili do povodnej velkosti

nikanu
26. sep 2022

kojila som tak obe svoje deti, nevidim v tom problem, su uplne zdrave, nic im nechybalo. jednoducho pri obidvoch sa mi stalo to, ze odmietali z druheho a tahali si len z toho jedneho, je to zaujimave, ale niektore deti maju tu tendenciu privyknut si na jeden prsnik.

nitka1157
26. sep 2022

Pripajam sa. Tretie dieta a tiez len z jedneho laveho prsnika.neviem co sa im nepaci na pravom.vzdy som nukala najskor pravy ale aj tak tonepomohlo

autor
26. sep 2022

Baby,ja som dojčila z neho normálne (minimálne keď dcérka spala,tak som jej ho podstrčila)ale teraz vôbec. Je síce pravda, že s príkrmom sa tá tvorba znížila, ale mne sa zdá, že len v tom, ktorý odmieta😂
Už sa mi nenalieva vôbec. Mlieko z neho mi ide po kvapkách. Dojčim stále teraz z ľavého už asi 2 týždne. To, že to vyzerá asymetricky mi vôbec nevadí. Snáď to teda utiahneme, keď vidím, že iné ste zvládli celé dojčenie na jednom prsníku 🙂 ďakujem,snáď ešte vydržíme. V roku plánujem odstaviť. Dcéra aj tak nie je žiadna “ cickaňa “😂

adrbat
28. sep 2022

@veronika3110 toto iste robím ja 😂 ešte to neprekukol