Dojčenie so silikonovými klobúčikmi

lola412
18. apr 2012

Ahojte mam osem a pol mesačného synčeka a stále kojím. Od druhého mesiaca používam silikonové klobúčiky na bradavky kamarátka mi povedala že to nieje dobré ich stále používať. Snažila som sa ho kojiť aj bez nich ale on mi potom odmieta prsník. Čo by ste mi odporučili.

eeffka
18. apr 2012

Krm ho ako to Tebe a jemu vyhovuje. Ma uz 8m takze ziadna tragedia sa nestane aj keby si mala menej mlieka.

maria30
18. apr 2012

@lola412 presne ako píše @eeffka ... rob ako si zvyknutá a ako to tebe a malému vyhovuje 🙂

veve10
18. apr 2012

je pravda, ze to nie je dobre. Ja som pouzivala klobuciky prve 2 tyzdne po porode, lebo ma strasne boleli bradavky a potom sme postupne prestali. Nie je to dobre preto, lebo sa mozu pod tym vytvarat rozne plesne na bradavkach. Ale ak ty na nich ficis uz 8 mesiacov tak ad 1 si maly uz tak lahko neodvykne a ad 2, zrejme ti to ziadne zdravotne tazkosti nerobi a asi aj mlieka sa ti tvori stale dost, tak potom naozaj nie je dovod to riesit a menit. 🙂

strapco13
18. apr 2012

@lola412 dojcit s klobucikmi sa da aj dlhodobo ale spajaju sa s rizikom poklesu laktacie a predcasneho ukoncenia dojcenia a s infekciou
neviem kedy si naposledy skusala dojcit bez klobucikov..ale skusala by som to..ale nie za cenu stresovania dietatka...mozno je uz natolko velky ze uz sa prisaje aj bez nich bez problemov
pripadne sa osobnes kontakuj s laktacnou poradkynou nech ti ukaze ako spravne prisat dietatko

lola412
autor
18. apr 2012

@veve10 Žiadne tažkosti nemam a mlieka je stále dosť. a prestali ste uplne bez problémou????

lola412
autor
18. apr 2012

@strapco13 Skúšam to skoro každý den ale on sa mi do bradavky iba zahrizne alebo sa snou len začne hrať.

slniecko01
18. apr 2012

ja som klobúčiky používala od týždňa až do malej roka a ani mne ani malej nič nebolo,

strapco13
18. apr 2012

@lola412 ano lebo nepozna bradavku uz
moze pomoct stravit den v posteli..maleho len do plienocky ty hore bez a mojkajte sa tulkajte sa, nech si znovu oblubi prsnik taky aky je
skusila si sa skontaktovat osobne s laktacnou poradkynou? ukaze ti nacvik satia a moze pomoct prejst na dojcenie bez klobucika

veve10
18. apr 2012

@lola412 prestali sme relativne v pohode, uz si velmi ani nepamatam, ale tusim v pohode. Ja si totiz pamatam len to, ako ma 2 mesiace boleli bradavky, pri kazdom kojeni mi tiekli slzy a aj kvoli tomu som prestala s klobucikmi, aby mi tam nerobili zbytocne neplechu. Tebe nerobia ziaden problem ako pises,tak to vazne neries...ved naco aj? Tvoja kamoska ti specifikovala, preco nie je dobre ich pouzivat? To, ze su zo silikonu, je ok, ved vsetky detske cumle na flase a dudle su zo silikonu tiez a ked ho pravidelne sterilizujes, tak sa tam nemozu ani mnozit mikroby (maly je navyse uz vacsi a odolnejsi). Uz je dost neskoro na to, aby si to riesila po 8 mesiacoch, to uz je maly dost velky...aspon si takto mozno lahsie zvykne na naslednu flasku 🙂

lola412
autor
18. apr 2012

@strapco13 Skúsim to. A nie neskúšala som sa skontaktovať s laktačnou poradkynou ale ak nezaberie hento tak by som sa s nou skúsils skontaktovať.

sima.p
18. apr 2012

ja som cca 2 mesiace kojila cez klobúčiky, potom som už kojila bez nich a bolo to oveľa oveľa lepšie a pohodlnejšie - nemusela som riešiť klobúčiky - umývať, sterilizovať, ked som niekam išla atd... Veľmi mi pomohla laktačná poradkyňa.

zdraviezprirody
19. apr 2012

Môj názor je taký, že takéto " pomôcky" by sa mali používať len vo výnimočných prípadoch. Nie je to prirodzené.
Treba si prečítať čo najviac o kojeni, poradiť sa laktačnou poradkyňou a riadiť sa prirodzeným inštinktom.
Moje deti poznali iba natur prsník 😀 bez krémov na bradavky, bez klobúčika, bez odsávačky, bez cumlíka, bez dokrmovania z fľašky. Niečo sme aj vytrpeli, ale vydržali dva roky 😉

asimon
19. apr 2012

@lola412 ja som od narodenia do cca 3 mesiacov dojcila bez klobucika...az prisla kriza a mala nechcela mliecko ani za nic...nic nepomahalo...najedla sa ako tak len v noci...raz som skusila klobucik...mala sa zacucla a krasne sa najedla aj cez den...bola som stastna...ale...nastalo obdobie,bez klobucika ani na krok...skusala som jej davat aj bez a to ani za nic...len sa rozplakala...dojcila som takto dva mesiace...ale v noci ked papa najlepsie a v takom polospanku,oklamala som ju s klobucikom a po chvilke ho vytiahla...mala pokracovala v papani...po case sa mi to podarilo urobit aj cez den...a nastal aj den,ze som ju uz nemusela klamat klobucikom...uz mesiac papame bez a uplne bez problemov...kedze ju chcem co najdlhsie dojcit,som stastna,ze sme to zvladli...i ked som si myslela,ze to uz nebude mozne...😉

beton
20. apr 2012

@lola41 bezproblemove dojcenie cez klobucik je skor vynimka ako pravidlo. mala si stastie, ze ti nevoplyvnilo tvorbu mlieka, pretoze ta ide zvycajne dole a potom z toho vznika zacarovany kruh. infekcie, plesne a pod. su dalsi problem, ktoreho riesenie sa potom vlecie aj niekolko mesiacov. v zaujme dlhodobeho dojcenia by bolo vhodne klubucikov sa zbavit. predsa dietatko uz papa aj prikrmy a aj v dosledku toho moze pit menej mliecka, plus cez klobuciky. stale je riziko, ze sa jeho tvorba prilis znizi a dietatko sa odstavi predcasne. jednoznacne laktacna poradkyna domov a spolu poriesite. koza na kozu a neustaly kontakt s babatkom robia zazraky....snad sa mu vratia prirodzene chute :o))

viki2912
20. apr 2012

no mne cez klubucik tieklo mliecko rychlejsie....ja som bola max.spokojna.

viki2912
20. apr 2012

@beton ja som bola velmi spokojna,bez problemov som kojila a tieklo mi mleicko rychlejsie...

beton
23. apr 2012

@viki2912 co znamena, ze mliecko tieklo rychlejsie? ano, su zeny, ktore si odkoja s klobucikmi aj vyse roka, ale su to skor vynimky. mozes k nim patrit. neviem nic viac o vasom dojceni, preto je tazko posudit, ci u vas klobuciky skutocne problemom neboli. mnohe mamicky problem s dojcenim nemusia ako problem vobec vnimat, preto je potom komplikovane presvedcit, ze klobuciky nie su to prave orechove. uz to, ze je dietatko prilis skoro odstavene od mamickinho mliecka je vlastne problem sposobeny pouzivanim klobucikov. tazko to takto posudzovat, skus si precitat toto a mozno sa v tom niekto najde: http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...

viki2912
23. apr 2012

@beton som mala ten problem,ze som mala v prsniku cystu,som sa liecila,rozpustili sa,ale bradavku nikdy nechcela vyjst von.po tom ked som nasadila klobucik,bradavicka vysla von,a mala pekne sala...vedela sa prichytit,bez klobucika nie.odporucam vsetkymi 10timi klobuciky!

viki2912
23. apr 2012

@beton mala ma 15 mesiacov a kojim stale,dnes uz bez klobucika,ale jemu vdacim za to,ze mala sa dosytosti napapala vzdy.

beton
23. apr 2012

@viki2912 ano, su take baby. ak ste obe spokojne a zdrave, tak je to dobre. kvoli mnozstvu rizik, ktore su s klobucikom spojene si klobuciky odporucat netrufnem. nikto nevie ako zareaguje a skody mozu byt nenavratne. tak vela stastia bez klobucika. baba v uvode sa inak pytala, ze ako oducit od klobucika, tak jej skus dat nejaky tip. lebo zatial co my sa tu dohadujeme, ona obisla naprazdno :o)))

lasto
23. apr 2012

Ahoj, ja kojím tiež cez klobúčiky a malý má už 15 mesiacov. Žiadne riziká, ktoré sa spájajú s používaním klobúčikov sme nemali a nestratila som ani mliečko. Nikdy nepil viac ako 15 min a vždy bol spokojný. Ja v tom problém nevidím.

viki2912
23. apr 2012

@beton
@lola412 neviem,to prislo casom...ked mala nabrala silu,a vedela sa prisat,tahala aj bez neho..niekedy okolo 5 mesiacov....islo o to,ze ked sa narodila nemala dostatok sil prisat sa,chytit si tu bradavku a udrzat v puse,casom ked rastla a zacala prospievat,mali sme reflux a aj vdaka klobuciku si regulovala ten tok toho mliecka....proste casom sa sama oducila..ako som pisala,ja som bola nadmieru spokojna.

matulat
30. máj 2012

Ahoj presne takyto problem som mala aj ja ale s tym ze mala mi prsnik odmietala od narodenia resp. sa nevedela dobre prisat a tak mi hned v nemocnici dali silikonove klobuciky, velmi som sa tesila ze konecne papka.Prve problemy s klobucikovym kojenim sa dostavili coskoro...znizila sa mi produkcia mlieka, kupila som si tabletky na podporu laktacie more milk plus, skvela vec ale trosku drahsia ale nas najvacsi problem sa tym nevyriesil. nasu malu trapili ukrutne bolesti bruska. Ked kojite s klobucikom tam sa dieta teda aspon nase napapalo vela vzduchu a neslo to vobec von...pouzivali sme rektarnu rurku ale ta pomohla len na chvilocku, vecer mala od unavy ledva ledva zaspinkala oko 23tej a to o 1:00 sme boli uz hore...
Od klobucikov sa mi ju podarilo oducit uplnou nahodou, rano som jej ponukla prsoa na par minut ho chytila ale potom sa zacala jedovat...vecer som jej ho nejak natlacila do pusinky a ona sa prisala a papkala. Ukrutne bolesti som dostala do prs az na druhy den. Tie bolesti sa nedaju ani opisat...bola som cela mokra ked som skoncila ale nie od mlieka ale od bolesti, zvierala som prsty na nohach na rukach zatinala zuby a vedela som ze takto by to byt nemalo. prsia ma boleli do dalsieho kojena mala som na bradavkach praskliky, ragady, bola mi zima a desila som sa dalsieho kojenia. Ale bola som odhodlana neprestat , dala som si zavazok ze vyskusam vsetko a ak to do 2 tyzdnou neustupi budem odsavat. Vyhladala som aj laktacnu poradkynu, a trosku mi upravila techniku prisania. Pochvalila nas ze klobuk dole ze 3,5 mesacne dieta kojene len cez silik. klobuciky sa tak krasne prisalo. Pre vsetkych ak sa da kojte naturalne. Nasa mala sa klasickym kojenim chova uplne inak je kludnucka spokojne usmievave babenko... Dokonca mi v noci prespi aj 4,5 hodiny...radost vstavat. Takze pre mna silikonove klobuciky bola len prvotna pomoc, odliepali sa mi od prs, mala sa jedovala a jednym pohybom hlavickou mi silik. klobucik zhodila a jedovala sa dalej... . Precitala som vela prispevkou aj spokojnost s klobucikmi ale ja mam skusenost ze prsko je len psko. Mala sa upokoji a zaspinka... Cez silikon sa teiz upokojila a zaspinkala ale po 15 minutach bola hore a krce v brusko, nepomahalo skoro nic len naruc maminky a fit lopta. Koko krat uz mna samotnu bolel chrbat. Zelam vam vela stastia....a spokojne a zdrave babetka.

31majka12
30. máj 2012

@lola412 ja som kojila zo zaciatku tiez s klobucikmi,ale potom mi maly sam bez akychkolvek problemov presunul na prsnik bez klobucikov,okostoval a uz to islo.
maly sa narodil zo zltackou novorodeneckou a preto sa nevedel dobre prisat,ale akonahle zlatcka uz nebola,tak sme skusali bez klobukou a podarilo sa... 🙂
Ono treba vyskusat. 🙂
maly mal 2 mesiace ked som klobuciky posunula inej mamicke...

lakte
30. máj 2012

@lola412 ak dieta ktore sa prisava len na klobuciky 8mesiacov a ty s nimi takto dlho dojcis, nemozes predpokladat, ze to hned odstranis. Ja by som ti za seba odporucila kontakovat ako bolo vyssie spomenute poradkynu, pretoze ano najdu sa aj take co s nimi dojcia, ale pri rizikach ktore su zname je podla mna "zazrak" ze vlastne dojcis bez problemov. Dojcit s nimi matka, ktora ma vseobecne menej mlieka tak nastanu problemy a bez pomoci zvacsa skonci. Ja viem, ze su zeny co s nimi dokazu dojcit dlhodobo, ale tu ide o male percento zien, neda sa z toho robit statistika, ktora je smerodajna. Ty chces klobuciky odstranit aj napriek tomu ze ako sama uvadzas nemas problemy, zasa nechcem pisat "bububu" ale co nieje moze byt. Naco sa ale musis pripravit, je ze to nebude lahke. Dieta sa prisava na dvorec nie na bradavky, kezde on nepozna ako to je dojcit sa bez nich, moze sa ti stat ze ak mu klobuciky zoberies, mas zrazu neprisavajuce sa dieta. Treba sa pripavit na to,ze to budes mat tazke aj po psychickej stranke. Cim totiz vacsi cas presiel o to to moze byt tazsie, ale nie nemozne 😉

danka483
1. jún 2012

Ahojte, pridám moju skúsenosť... rodili sme sekciou a malý mi po sekcii spal 3 dni vôbec sa prisať, nezaberalo nič ani budenie šteklenie bola som z toho smutná pretože som chcela rodiť prirodzene a byť úplne fit a venovať sa bábätku. Nakoniec sme v nemocnici malého s pomocou sestričky oklamali s klobúčikom - skúšali sme naozaj všetko aj prevarenú vodičku po striekačke aby zacítil že niečo tečie....a takto už dojčíme 3 mesiace s klobúčikom. Môj malý mi prsník úplne odmieta keď mu ponúknem bez klobúka tak len pusinku našpúli a ide ma z toho poraziť. Neviem ho od neho odnaučiť snaha je ale len sa rozjeduje a už sa mi aj povrackal 😔 . Mám strach že sa zníži tvorba mliečka na hygienu dávam veľký pozor ale aj tak čo robiť...ďakujem

monikkak
5. jún 2012

Ahojte ja tiež dojčím cez klobúčiky dáky mesiac. Prvý mesiac cucala krásne ale potom prsník začala odmietať tak som odsávala a pila len s flašky to nám vydržalo vyše dvoch týždňov lebo sa mi zlomila páka na odsávačke 🙂 Tak som vyskúšala klobúčiky na dojčenia a cez ne si cucá do teraz. Skušam jej davať aj prsjník ale chvílu pocuca...potom zistí že ako papá tak sa jeduje tak nám ostávajú len tie klobúčiky 🙂

naty1987
6. jún 2012

ahoj baby tak aj my patrime k vam co koja cez klobucik
po porode maly stale spinkal bol schopny prespat aj 6hodin potom na par minut oci otvorit a spal dalej mal plne brusko plodovky tak nepocitoval hlad a mne sa naliali tak prsia ze som len odsavala ale moc to nepomahalo boli stale plne a tvrde sestricky mi ho pomahali budit a skusali sme kojit no otvaral pusinku ale viac sa jedoval akoby sa najedol az na 4 den mi sestricka priniesla vyskusat klobuciky lebo maly dost schudol a prisal sa krasne a kojili sme sa hodinu
teraz ked mu dam len prso na prvy krat sa prisaje potom mu vypadne bradavka a uz sa jeduje pusinku sice otvara vyzera ako kapor ale akoby sa mu uz nedalo prisat alebo nechcel sa prisat tak mu dam zas len klobucik a je dobre je po kriku a je spokojny tiez by som chcela kojit bez nich ale neviem ci nam pojde...........

strapco13
6. jún 2012

@naty1987 skus sa osobne skontaktovat s laktacnou poradkynou... www.mamila.sk ukaze a pomotze ti prejst na dojcenie bez klobucikov

sariana
6. jún 2012

@monikkak @naty1987 ja som prveho syna dojcila cez klobuciky, vydrzal 10 mesiacov sa kojit...mne sa to inak v urcitych momentoch zdalo riadne nepohodlne...ked som cakala druhe dieta, som si povedala, ze ho chcem kojit bez...nemala som stastie, ze by ma niekto naucil, ako spravne treba prikladat a kojit a teraz vidim chybu v tom, ze som pri prvorodenom synovi nekontaktovala laktacnu poradkynu... ☹ ale clovek sa uci na vlastnych chybach 🙂 aj druheho syna som zacinala kojit s klobucikmi, ale hned som si studovala na tejto stranke ttp://dojcenie.wordpress.com/ rozne videa a clanky, ako prikladat dieta, aby sme nemuseli pouzivat klobuky /moj problem su bradavky, ale drobec si ich prisposobil casom 😀 /...do par dni sa mi podarilo klobuky odstranit a mozem povedat, ze kojenie bez nich je uplna parada...je to neporovnatelne...pre mna ako pre zenu to prinieslo ovela vacsi komfort... 😅 😎 syn mal teraz dva roky a este stale sa koji...a musim povedat, ze som sa v siestich mesiacoch popasovala s riadnou ragadou, ktora sa velmi dlho hojila a kojenie bolo pre mna vtom obdobi urcite sado-maso so zatinanim zubov a slzami v ociach /syn mal velmi skoro zubky a ja som ho nie uplne na 100percent spravne prikladala/, ale vola a dobre zienky poradkyne mi to pomohli prekonat, za co som im neskutocne vdacna...