Dojčenie ročného dieťaťa

norika84
10. jan 2015

Ahojte. Rada by som sa opytala, ci je postacujuce dojcenie rocneho dietata, cca 5-6x denne (1xrano, 1xvecer, 1-2x v noci a cez den este 2x). Pytam sa preto, lebo pred par mesiacmi sme mali strajk a vzniklo to z toho, ze som malo dojcila. Teraz dojcim na poziadanie, avsak syncek nie je typ dietata, ktore potrebuje byt stale na prsniku. Cez den mu staci mat prsnik rano a vecer a okrem toho este pred dvoma dennymi spankami. Ked mu ponuknem dojcenie mimo, odmieta. Bojim sa, aby sa mi neznizila tvorba mlieka, co aj citim, ze uz prsia nie su naliate tak ako kedysi.
Taktiez mu ponukam pitie vody alebo caju, aby mal dost tekutin, kedze sa uz dojci menej.
Tato moja otazka suvisi s tym, ze uz asi tyzden mi dieta prestalo zaspavat na prsniku. Jednoducho sa nakoji, odtiahne a musim ho uspat na rukach. Predtym zaspal na prsniku takmer vzdy. A ja citim, ze prsnik nie je uplne vypity. Sledujem mu nacikane plienky, ale tam nebadam zmenu.
Pre info: prikrmy jeme 4x, vsetky okrem ranajok
Dakujem

sorciera24
10. jan 2015

@norika84 take velke dieta uz je vsetko, cize vobec nepotrebuje byt tolko dojcene...ja som rocne dieta dojcila uz len rano a vecer, prip. v noci....ved cez den jedol vsetko a pil vodu.... on ma uz mlieko nahradene stravou, logicky uz tolko nechce......neprepchavaj ho......produkcia mlieka sa ti znizi na tolko kolko potrebuje......neprides on, ale budes mat menej......kedze uz zje vsetko..... tu to nemozes porovnavat ako s 3mesacnym... a to, ze ti prestal zaspavat na prsniku je len plus...bud rada, ze ma tvoje dieta rozum.....kolke musia oducat potom neskor od prsnika, akurat ti poradim, ze ho neuc zaspavat na rukach, ale v postielke a bud pri nom napr. ...mas idealne dieta...tak mu to ty nekaz...

sabina1975
10. jan 2015

@norika84 mam 14 mesacnu dceru dojcim rano hned ako sa zobudi potom asi za pol hodku sa naranajkuje potom desiata obed a ideme spat ked sa zobudi tak ju nakojim a zase olovrant vecera a pred spanim ak ma chut tak sa nakoji a ked nie tak zaspi bez kojenia ona vsak velmi zle spi tak vacsinou pol hodinu po zaspati zacne mrnkat tak jej dam cucnut a vtedy sa napapa a spi v noci sa budi kazde 2,5-3 hodiny na kojenie a mliecka je dost a kojim len z jedneho prsa od zaciatku

luba41
10. jan 2015

@norika84 skús stále ponúkať, my sme v roku dojčili tak min 6x denne+v noci...skús menej dávať ostatné tekutiny, ak dávať tak určite nie flašou, stačí obyčajný pohár..cumlík asi nepoužívate.. a skús napísať nejakej laktačnej, aby to zase nebol štrajk..a zaspávate po ležiačky? a potom ho uspávaš zasa po stojačky?napr http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

norika84
autor
10. jan 2015

@sorciera24
dakujem za odpoved.
k tomu uspavaniu - keby to bolo take jednoduche, uspat ho v postielke. donedavna sme to tak aj robili. ak nezaspal na prsniku, dala som ho do postielky, lahla k nemu (mame postielku prirazenu k posteli) a on pomalicky zaspinkal. niekedy sa mrvil viac, inokedy menej, ale vzdy zaspal. aj ked sa este potom vecer zobudil, len co som som vosla do izby, lahol si, ja opat k nemu a pekne zaspinkal. avsak ako dovrsil 11-mes. nastal nam neskutocny zvrat, zo dna na den. vobec sa takto uspat neda. neviem co sa stalo, ci som niekde spravila chybu alebo co... tak ho uspavam na rukach, tak ze sedim na posteli, aby som neprisla o chrbat. a tiez uvazujem, ci v tomto pripade nie je mensie zlo ho dat lahnut na manz. postel, uspat tam a potom prelozit do postielky. este uvidim, ci nezvolim taku taktiku. ale to je uz na inu diskusiu 😉
este raz dakujem

norika84
autor
10. jan 2015

@sabina1975
super, dakujem za info

norika84
autor
10. jan 2015

@luba41
pokusim sa. dnes na moje velke prekvapenie sa chcel napit aj pred vecerou :D
ja ho kojim v sede, po leziacky nam to moc neslo, on si vzdy potrebuje odgrgnut, inak sa vzdy zobudil s placom. asi to ma suvis s tym, ze ako maly mal reflux. takze ho nakojim v sede, potom zdvihnem a on mi zaspi na rukach.
dakujem za odpoved

luba41
10. jan 2015

@norika84 no naša mala tiež reflux, do pol roka som sa trápila s dojčením v sede, odgrgávaním a pod.. a potom sme začali dojčiť poležiačky - hlavne pred spánkom a už nedvíhať, neprekladať.. a niet nič lepšie..odporúčam ..Tvoj je dosť velký a odgrgnuť už nepotrbuje a nie je to pre neho asi problém..a odporúčam takisto spoločné spanie / spoločné spanie, nočné dojčenie " núti" dieťa-aby nezbúdalo pýtať mlieko... takže uspať na posteli a hlavne neprekladať..vyskúšaj.. 😉

adelajda2012
10. jan 2015

Neviem, ci ti to tu uz niekto poradil, ale skus sa pridat do skupiny Dlhodobe dojcenie. https://www.modrykonik.sk/group/4722/
Tam je vela skusenych mamiciek a ochotne ti poradia.

eveenka
15. jan 2015

@norika84 Ahoj, my sme sa v roku dojcili tiez asi len 5-6 krat denne lebo mala si sama od seba nepytala a toto obdobie trvalo az do cca 18 mes potom si to zacala uvedomovat a uz si pytala sama cize na poziadanie neobmedzovala som ju, ak ti mozem poradit nenut ho nechaj to vylucne na synceka 🙂...v tom ze dieta v roku uz papa vsetko nesuhlasim, materske mlieko je stale dolezitou sucastou jedalnicka a tie 4 prikrmy uplne stacia...to ze uz nemas take plne prsia na pocit je tiez ok lebo ponuka sa prisposobila dopytu 🙂 ja ked som si chcela zvysit tvorbu stacilo mi ze sa mala dojcila 1-2 krat dojceni v noci naviac a hned som to citila ale nemusis sa bat toho mliecka tam mas urcite dost a dieta si potiahne tolko kolko potrebuje 😉 a tiez som sa aj niekde docitala ze celkove dojcenie najviac podporuje nocne dojcenie na mne to vazne fungovalo 🙂 co sa tyka toho spania moze to byt len docasne ale aj trvale musis pozorovat my sme tiez mali podobne obdobie mne ale mala nezaspala cez obed vobec cely tyzden to trvalo potom sa to opat vratilo do normalu 🙂 drzim palce hlavne sa riad vlastnymi pocitmi 😉

norika84
autor
16. jan 2015

@eveenka
dakujem velmi pekne