Dojčenie popri sklerotizácii žíl

babika25
19. sep 2022

Dobrý deň, prosím Vás ,rada by som sa spýtala,či nemá niekto skúsenosti so sklerotizaciu počas dojčenia. Viem že sa zákrok nevykonáva počas dojčenia, ale či nieje nejaká možnosť na pár dní prerušiť dojčenie kým bude látka v žilách pôsobiť, a potom znovu pokračovať. Čaká ma za pár mesiacov pôrod, ale nohu mám od kolena už hroznú,veľké fialové miesta žiliek,ale dojčiť by som chcela,no hlavne zo zdravotných dôvodov si tie žily potrebujem dať preč. Zaujíma ma len či niekto nemá s tým skusenosti,že ste i napriek zákroku dojčili. Ďakujem pekne

daja0760
19. sep 2022

@babika25 ahoj. Ja som bola na sklerotizaciu, keď mala dcérka 3-4 mesiace. Na 1 deň som mala odsate (zmrazené) mliečko, takže 24 hodín som ju kŕmila z fľaše a potom opäť kojila, až do jej 14 mes.
Takže u nás nebol žiaden problém.
Len si dopredu vyskúšaj, či ti dojčenie bábätko bude chcieť piť z flase-to je jediný "problém"

anavixy
19. sep 2022

Jeden deň podľa mňa určite postačí, narobte si zásoby, dokŕmite cievkou po prste alebo pohárikom, ak nechcete riskovat s fľašou. 🙂
Prikladám link, informácie zo 100% spolahliveho odborneho portalu, ucinna latka sklerotizacneho roztoku/peny
https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/polid...

babika25
autor
20. sep 2022

@daja0760
@anavixy ok ďakujem ,dúfala som že to nejak pôjde,tak som rada že má aspoň niekto s tým skúsenosti. Už len nájsť dobrého cievneho chirurga v NR 🙈