Dojčenie novorodenca

adusa9
23. mar 2015

Zienky som dva tyzdne po porode,mliecka mam dost ale maly sa prisaje len na pravy prsnik,na lavom sa srdi,place dovtedy kym ho neotocim,tak si musim stale odsavat. Myslite ze sa este chyti na ten lavy prsnik? Dakedy som z toho uz nervozna...naozaj mu staci papat z jedneho?

eveenka
23. mar 2015

@adusa9 Ahoj v tomto ti najlepsie poradi laktacna poradkyna odporucam, pozri na mamila.sk tam najdes v tvojom okoli a urob tak cim skor aby si nezvykol ozaj len na ten jeden lebo sa moze stat ze v tom druhom o mlieko prides, lebo odsavanie nestimuluje tvorbu mlieka dostatocne...

ivanapetrasova
23. mar 2015

Skus ho na tom lavom otocit naopak, teda tak akoby bol na pravom. Dufam ze chapes co myslim 🙂 aj ja som chvilu musela vyuzivat tuto fintu, sice nie hned na zaciatku ale ked mal asi 3 mesiace 🙂 trvalo to mozno tyzden dva a potom v pohode zas pil z oboch. A dojcim doteraz, ma 2 roky.

marcelatje
23. mar 2015

@adusa9 moja malá tiež jeden prsník odmietala lebo mala skrátený sval na krku (torticollis) a keď mala obrátiť hlavičku na druhú stranu bolo to bolestivé, tak som dojčila vo futbalovej polohe čiže na oboch prsníkoch bola otočená do jednej strany. Keď sme krk rozcvičili nebol už žiaden problém 😉

zdena12345
23. mar 2015

ja som ho otacala a posuvala- cize som striedala na kazdom prsniku a on bol otoceny aj do prava aj do lava. Striedala som to hocijako. Z jedneho mi tecie menej...tak sa jeduje. Postupne sa naucil aj z toho co tecie horsie a drzim ho uz iba pred sebou (nie pod pazu). kojime uz 8 mesiacov🙂

slamka890
23. mar 2015

Mozno mas na lavom prsniku mensiu bradavku (vpáčenu) to bol aj moj problem 🙂 No uz v porodnici mi sestricka radila si kupit klobucik a pouzívat ho aspon na tom jednom prsníku , aby sa mi nezapálil. Tak som ho bola nutena pouzivat a pomohlo ;) neskor uz mi ho ani nebolo treba. No cítala som ze tieto klobuciky sa nesmu pouzivat dlhodobo lebo stratis mlieko :/ ..

adusa9
autor
25. mar 2015

Chytil sa az raz a znova kricime na celu izbu aspon polhodinu...potom ma to prestane bavit tak ho dam na pravy a hned sme v pohode,cize ani otacanie zatial nezabera. A zacinam mat pocit ze uz ani tolko neodsajem odsavackou,tak sa bojim ze fakt pridem o mlieko.

luba41
25. mar 2015

@adusa9 kontaktuj laktačnú, kým nemáte ešte viac problémov a kým máš chuť ešte pre dojčenie niečo urobiť...niet nad osobné poradenstvo a posúdenie situácie naživo.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... 😉

luckavivien
1. apr 2015

Ahojte🙂 potrebovala by som poradit. Mam mesacnu dcerku, kojim ju, ale vzdy vecer akokeby jej to nestacilo a nechce spinkat,tak sme skusili dat nutrilon a hned zaspinkala. Mozem mat vecer malo mliecka? A cez den spinka len hodinu. Vecer tri az styri hodinky ak zaspi do 21.00, ale potom zase spinka po hodinkach..a to byva hore niekedy aj tri hodiny. Prosim poradte mi, ci vazne vecer mozem mat malo mliecka alebo nekvalitne? Dakujem🙂

luba41
1. apr 2015

@luckavivien na večer pre detičky vo veku od 1-3 mes. "platí" https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk... nekaziť si dojčenie flašou / môže pokaziť prisatie/, skúsiť to nejako ulahčiť si a ked to nepojde, tak jedine vydržať..určite to nie je málom mliečka alebo kvalitou.. 🙂

nanku
1. apr 2015

@adusa9 skusala si mu ho ponuknut v polospanku?

luckavivien
1. apr 2015

Ja som ju kojila a stale nechcela zaspinkat a bola mrzuta..tak sme skusili ten nutrilon aj ked viem,ze ta flaska nieje dobra, ale hned zaspinkala. A ked som si vyskusala aj odsat aby som zistila ci ho mam dost, tak som odsala len 40ml,co je malo..Tym ze si ju prikladam kazdu hodinku to nemoze byt,ze? A aj to nase kojenie je take na etapy, dve minutky potom sa odsaje alebo zaspinka potom zase nejakych 5minutiek atd. No musim teda nejako vydrzat,lebo kojot prestat urcite nehcem ale zas nechcem ani aby ona bola hladnucka..:/
@luba41

luba41
1. apr 2015

@luckavivien ona nie je hladná, proste len unavená, nervozna..fakt to prejde....ručné odsávanie nehovorí nič o tom, kolko máš mlieka..dieťa saje efektívnejšie a vytiahne ovela viacej ako Ty ručne..takže absolutne sa nestresuje a nesleduj..ak aj dáš flašu-z nej to tečie rýchlo a dieťa vlastne"odväcne", pretože mu naplníš žalúdok za krátku chvílu a nič iné mu neostáva, len stráviť to..mám 3 deti, všetky sa takto večer správali a po 3. mes. to prešlo.. 😉

sardinka333
1. apr 2015

@luckavivien moja priatelka to tiež tak podobne mala - cez den mlieka ralativne dosť a ku veceru menej, ja uplne nesuhlasím s tým že neexistuje ,,málo mlieka,,. Proste ak odsavačka odsaje len 40 a viac ani kvapku lebo sa ešte nevytvorilo tak od kial má dieťa zobrať ten zvyšok? Viem že sa hovorí že su to mýty, ale vela žien s tým má problémy tak asi na tom niečo bude, keby to všetko tak jednoducho fungovalo tak tu nikto nepíše. Ak si nechceš pokaziť kojenie a máš pocit že je mliečka málo tak skus dokrmovať so suplementorom - taka cievka vo flaši s UM ktoru si priložíš/prilepíš k prsníku a dieťa stimuluje tvorbu mlieka a zaroven sa nakrmi. To by mohlo fungovať - večer sa to da realizovať, človek je doma. Na mamile to určite nájdeš. Tvorba mlieka sa ti zvýši a budeš zase pokračovať bez tej pomocky.

luckavivien
2. apr 2015

Dakujem za rady🙂

natasa1197
6. apr 2015

Ahojte mamicky. Mam taky problem. Mame 2 mesacneho synceka a poslednych 5 dni sa mi stava, ze ked ho vecer uspavam, spociatku mam mlieko a potom sa mi uplne strati na pol hodinku a viac. Maly je vtedy cely nervozny ze mliecko nie je ale ked dlhsie saje ,,naprazdno,, tak sa spusti. Inac cely den mam az nadbytok mlieka,stale mi tecie, len vecer sa mi toto stava. Pijavam aj caro, okrem poslednych 3 dni lebo mam zaludocne problemy, ale inac pijem fenyklovy caj, a aj je casto prisaty, niekedy aj kazdu hodinku a Pol je velky papkac 🙂 pred tyzdnom som vysadila antikoncepciu ale tu som brala len 5 dni, tak ai nemyalim ze je to tym. dakujem za kazdu radu, lebo kojit by som chcela este dlho, nerada by som o mliecko prisla.

ivec16
6. apr 2015

@natasa1197 to je podla mna len take obdobie, moj maval tiez take vecery ze som ho musela poprehadzavat aj 5 krat z jedneho na druhy prsnik... Vecsinou vecer... Postupne sa to spravilo... Treba vydrzat. Mali sme preto aj hodinove uspavanie, ze mu bolo stale malo a preto nie a nie zaspat...

luba41
6. apr 2015

@natasa1197 asi aj pre vás platí https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk... treba len vydržať, po 3mes. to prejde..

ukulela
6. apr 2015

@luckavivien moj od narodenia spava celu noc. cez den preto jedol aj kazde dve hodiny, aj castejsie ... a tiez sa mi prve dva mesiace stavalo, ze takmer kazdy vecer dostal k poslednemu krmeniu nutrilon. bolo to len prve dva mesiace. nebol problem ani s prisatim, kedze v noci nejedol, po polnoci vzdy odsajem. a aj teraz, ked uz nutrilon nedavam, ponuknem s poslednym krmenim to odsate vo flaske a potom dokrmim zprsnika ... takze sa netrap. z mojej skusenosti, jedna flaska nic nepokazi. maly cez den normalne saje a vecer vypije jednu malu flasku a ked sa mu minie, plynule prejde na bradavku. vypije, kolko este chce a zaspi ... kojim stale 6 krat denne - od 8mejdo 8mej, teda priemerne kazde dve hodiny. 3 krat do obeda, potom tri krat do vecera. v noci len raz odsajem.

zdena12345
7. apr 2015

my sme také obdobia mávali až kým sme v 5-6 mes nezačali dokrmovať. Riešili sme to vždy večer tak, že som nakojila a ešte 60-90 ml umelého sme dokŕmili (nie vždy všetko vypil). Keď moc plakal cez deň dala som aj vtedy. Máme našťastie papkáča čo pekne pije z prsníka aj keď dostával fľašku

luba41
7. apr 2015

@natasa1197 rady ohladom podávania flaše / ved jedna neublíži/, by som radšej npočúvla...niektorému dieťaťu stačí podať párkrát a dojčenie je pokazené..to že dojčia aj s flašou ešte neznamená, že s nou vydržia dlhodobejšie dojčiť.. dieťa začne štrajkovť hocikedy / práve preto, že je na tú flašu zvyknuté/, v 8mom,10 aj 15tom mesiaci..a vtedy už máloktorá zabojuje o dojčenie a povie, že dieťa sa samé odstavilo....ked prikrmiť, tak cievkou na prsníku-zároven sa tým podporí tvorba MM:..