Dojčenie a zápal prsníka

28. aug 2024

Je možné mať zapal aj keď mám málo mlieka ? ...na jednom prsníku cítim pár hrčiek aj má bolí ten prsník . Ale inak ten prsník nie je tvrdý ...Mám teplotu stále mi to skáče aj na 39 ..navyše dcéra vždy na.nom aspí ale keď ju položím ..okamžite je hore a znova chce akoby jej nestačilo čo si potiahla a skôr sa na ňom len unavila....putá aj každú trištvrte hodinu niekedy

minka201
28. aug 2024

Zápal prsníka môžu spôsobiť aj baktérie, ktoré sa do neho dostanú cez popraskané bradavky. Mne sa zápal prejavil bolestivými hrčami na niektorých miestach, hoci som prsníky nemala preplnené. Teplota mi vystúpila na vyše 40 stupňov. Mne na to pomáhali vínové obklady, ktoré mi pomohli "rozpustiť" hrče v prsníku. Držím palce.

jaass
28. aug 2024

Často si malú prikladaj na prsnik. V noci sa snaž ak bude dcérka spinkat, tak mlieko odstriekavať, dotvori sa, len aby zápal sa nezhoršil

taktotedanie
28. aug 2024

A chod na pohotovpst nech ti daju atb

autor
29. aug 2024

@minka201 ďakujem a zvládla ste to aj bez ATB ?
@taktotedanie je nutné ísť na pohotovost? Možno sa mi tie hrnce podarí rozpustiť nie ?

taktotedanie
29. aug 2024

Tu nejde o hrce, mate teplotu tzn zapal, hrce sa vam budu zjorsovat az sa vam vytvori absces,skoncite na chirurgii hospitalizovana kde vam to budu operacne riesit tzn rezat vam prsnik vytahovat hnis a frenovat cize vam z prsnika budu trcat hadicky aby to odtekalo toto chcete?!
Mozes mat v mlieku hnis toto chces davat dietatu?
Porozmyslajte trosku

aliaray1
29. aug 2024

Ahoj, kolko ma mala?

aliaray1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minka201
29. aug 2024

Ja som šla k môjmu gynekológovi, dal mi antibiotiká. Nebola to veru sranda, lebo horúčku sa mi darilo zrážať ledva pod 39. Keď máš už horúčku, choď s tým určite k lekárovi. Tie hrče treba "rozpustiť". Niekomu pomáha teplo + dojčenie, odsávanie. Mne sa odsávať veľmi nedarilo.. Mne najviac pomohli tie obklady s vínom - mlieko mi s obkladmi samovoľne vytieklo v noci, hrče sa stratili.
Ale s tým lekárom by som naozaj neváhala. Zavolaj svojmu gynekológovi, ak neordinuje, tak choď na gynekologickú pohotovosť.

autor
29. aug 2024

@aliaray1 @minka201 ďakujem za rady ja som teda aj zabudla odpísať ...včerajší deň už bol lepší, bez teploty aj hrčka sa zmenšuje, bolesti nemám tak snáď už to bude ok ...a chcela som sa spýtať pre istotu do budúcna akým spôsobom.sk dávať ten vinovy obklad ?
@aliaray1 mesiac

minka201
30. aug 2024

Som rada, že sa ti to zlepšilo. Ja som si naliala asi 2 lyžice bieleho vína (ale myslím, že môže byť aj červené) na tú okrúhlu vložku do podprsenky a priložila na to miesto, kde bola hrča. Keď to trochu obschlo, znovu som to namočila. Potom som si to dávala aj preventívne, keď som našla nejakú hrču, ktorá na dotyk bolela... Lebo také horúčky som už veru zažiť nechcela 😅

maryetta
30. aug 2024

Ak mas hrce ano moze to byt aj zapal. Ale uz ked aj teplota to je uz veru na atb. Tiez som si tym presla. Ries to lebo skoncis na chirurgii ako ja. A ver ze to nie je 2x prijemne 😉

maryetta
30. aug 2024

Inac tam na chirurgii mi dr poradil ze na hrcky mam potoerat lioton gel 100 000. Tak odporucam dalej lebo mne to ozaj pomohlo. A vlastne stale ked sa hrcky ukazali tak som hned mastila 😂😂
A ak aj napriek bolesti treba kojit.
Ono mlieko tam je. Malo neexistuje len ta tvorba sa uz pomaly prisposobuje po mesiaci. Uz to nie je to “nalievanie” ako na zaciatku.

autor
31. aug 2024

@maryetta už som našťastie bez horúcok aj bez hrčiek 🙂ďakujem za tip 🙂 och a môžem sa spýtať ako to riešili na chirurgii ?
@minka201 ďakujem 🙂

maryetta
31. aug 2024

To je dobre. Dojci nadalej. A nech to uz mas bez problemov.
Nooo rezali a absces musel von.