Dojčenie a tetovanie

angielik
31. máj 2020

Ahojte, zaujíma ma, či sú tu nejaké baby ktoré sa dali tetovat počas dojčenia, a či je všetko ok. Či to odporúčate alebo nie tie ktoré ste sa nedali, to ma nezaujíma, len skúsenosti. Syn ma 2 mesiace a je plne dojceny. Vďaka

bavlnka92
31. máj 2020

ani tatéri to počas dojčenia neodporúčajú. radšej počkať, neutečie to nie?

denden77
31. máj 2020

@angielik ja som sice este len kinderko ale isto budem cakat, kym prestanem kojit

lalaboo
31. máj 2020

@angielik na mamile som nasla rovnaku otazku...https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

ja osobne by som sa tomu nebranila. a predpokladam, ze sa nechystas na obrovsku kerku cez cely chrbat 🙂

angielik
autor
1. jún 2020

Napr Mamila v tom problem nevidí, ale iné stránky ano, niektoré studia vôbec netetuju dojciace, moj teter povedal že si mysli že to je ok a ja si to tiež myslim, ale chcela som vedieť či ma niekto skúsenosť. A ano ide len o malú kerku dátum narodenia, hojit sa to bude tak tyzden.

tinqua
1. jún 2020

@angielik ono je to o tom, ze je to zasah do tela a ako taky nesie urcite rizika, samozrejme v kvalitnom studiu, kde su dodrzane hygienicke podmienky a pouzivaju sa testovane farby eventualne nic nehrozi, ale nikdy nevies...alergicke reakcie a podobne....a v kvalitnom studiu ta jednoducho ako kojacu matku odmietnu tetovat, nikto si takyto mozny problem nechce vziat na triko...a mamila je web, ktory nevidi problem v kojeni ani ked si 5 minut predtym pichnes pervitin 😶

zdechlamrcina
1. jún 2020

Ano, mam tetovanie ktore mi tobili este v case ked som dojcila dieta. Nemali s tym problem, su to dlhorocni profesionali ktori vedia co sj mozu dovolit na zaklade studii.

angielik
autor
1. jún 2020

@zdechlamrcina ďakujem 🙂

angielik
autor
1. jún 2020

Viem čo tetovanie znamená, radila som sa a mám svoj názor, preto som aj v príspevku písala, že prosím LEN o skúsenosti tých čo sa počas dojčenia tetovat dali, názory tých čo sa nedali tetovat počas dojčenia ma nezaujímajú 🙂

guiseppinka
1. jún 2020

Osobne nemam kerku ziadnu, ale jediny problem, ktiry v tom vidim je, ze ti to moze chytit trochu inak - farba a moze tanto viac boliet. Ako ked farbis vlasy, tiez sa moze stat, ze vysledna farba je ina. Ale je to len moj nazor, inak nevidim problem.

mirka1478
10. nov 2020

@angielik ahoj.dala si sa nakoniec tetovat?ja rozmyslam nad obocim.

angielik
autor
10. nov 2020

@mirka1478 ahoj, ano dala, mám dve menšie kerky a bola som aj na obočie. Neodporúčali mi to, ale nie z dôvodu že by to skodilo alebo nebodaj šlo do mlieka, ale z dôvodu že mi to vplyvom hormónov nemusí chytiť ako by malo, čo sa môže stat vlastne kedykoľvek, keďže my ženy možme mat častejšie rozhádzané hormony nie len počas dojčenia 🙂 takze je to na tebe. Ja som riskla a všetko je ok 🙂

angielik
autor
10. nov 2020

@mirka1478 ale určite vyberaj kvalitne štúdio 😉

mirka1478
10. nov 2020

@angielik dakujem za odpoved.si zlata.chcem len obocko.salon som vybrala asi dobry.kočka je velmi sikovna aj dosledna lebo ma nechcela zobrat ked kojim tak radsej zhanam info.

angielik
autor
10. nov 2020

@mirka1478 zamalo, mna len upozornili na to, tak ja som povedala že do toho idem a oni že nezodpovedajú ak by bol problem 🙂 maly mal 6mesiacov, na prvej kerke som bola keď mal ani nie 3. Stále kojim 🙂 držím palce nech je pekne obocko 🙂