Dojčenie a prvé zúbky

ivonka1990
14. nov 2012

Mamičky, prosím Vás ako kojíte alebo ste kojili, keď Vášmu dieťatku išli prvé zúbky a sem tam Vás pohrýzlo, mohla by som používať chrániče bradaviek(napr. avent)?

gubcikova
14. nov 2012

myslím že bábo si nezvykne na niečo umelé na prsníku.teda naša dcéra mala stým problém.ked kúsla skríkla som a jemne dala po puske a povedala nono.
@ivonka1990

ivonka1990
autor
14. nov 2012

dnes ráno ma tak dosť kusla a ja som skríkla a manžel, že aby som na malú nekričala, ale on neviem čo je to za bolesť

hradnapani
14. nov 2012

@ivonka1990 chranice urcite nie, lebo sa neodnauci kusat ta. Treba jej dat najavo, ze nesmie. ja som tiez skrikla od bolesti a napokon sa aj rozplakala od zufalstva, lebo sa zacal smiat. napokon sme plakali obaja a uz to neurobil.

gubcikova
14. nov 2012

@ivonka1990 mne syn rozkúsol krv sa valila,ale on preto že cecok musí mať iba ked spí

majka1981
14. nov 2012

@ivonka1990 moj syn robil podobne - no ja som zvysila ton, odmietla prsnik ak to zopakoval, poreval si a preslo to. a nukala som prsnik az vtedy ked som si bola ista, ze je hladny a nechce sa len ukludnovat na prsniku!
takze nevzdavaj to, vysvetli dietatu ze sa to nesmie robit.
pre zahryznutie sa neoplati odkojit, pretoze sa to da odstranit!
a suhlasim, ze chranice bradaviek nepouzit.

denisenko
14. nov 2012

@ivonka1990 aj mna prvý krát pohrýzol....ale zrejme pochopil, že nesmie...lebo viackrát sa to už nestalo...skús isť touto cestou......jednoducho.....pohrýzol si, nedám....

boka79
14. nov 2012

ahoj, aj ja som uz bola raz pohryznuta, skrikla som, vybrala cicik a dala neskor, ale on sa ani nestazoval, ze som mu ho vzala, par krat ma este tak jemne hryzol, ale nie silno, len tak hryzkol...

monuska342
16. nov 2012

aj moj maly uz kuse a ja neviem ci pochopi ked mu zoberiem alebo skriknem 😒

lencika
16. nov 2012

mojej dcerke narastli zubky dost neskoro takze si velmi dobre uvedomovala co robi, takze hryzla ako diva ja som nic ine nerobila iba natierala bepanthenom aby som zmiernila bolest a v roku som ju aj prestala uz mi to bolo velmi neprijemne 🙂

lilitela
17. nov 2012

@ivonka1990 Aj moja to robi a skusila som co radia ine mamicky, ale s malym uspechom. Ja som pokazde tak zvreskla, az sa mala rozplakala, som nevedela, ci ju mam lutovat alebo karhat. Najviac mi pomohlo co som sa docitala, ze deticky najcastejsie kusu ku koncu kojenia, casto ked zaspavaju. Vtedy treba dieta od prsnika odpojit, ak si este pyta, tak znova prilozit a skusit o chvilu. Je to stres, skusat to, no lepsie ti neporadim. Este sa mi javi, ze viac ma tendenciu kusat, ked idu zuby a paradoxne neodporucam davat kusatka, pretoze ked sa "rozkuse", bude mat tendenciu si pomylit aj prsnik s kusatkom.

lv
17. nov 2012

@lilitela souhlasím, že kouše na konci kojení, i když neusíná, už dělá blbinky a odtahuje se..a to ještě ty zubiska nemá..

petra932212
18. aug 2016

Baby ja mám taký problém že moja dcérka nechce papať z prsníka .akurát sa jej prerezáva ešte len prvý zúbok..máme 8 m.