Dojčenie a prispôsobenie jedálnička

mendynka
21. dec 2020

Ahojte, tie čo kojíte čo si varíte, čo jete, čo ste obmedzili prípadne úplne chvíľu z jedálnička? Prečítala som si celá s všade píšu niečo iné a mám v tom už zmätok. Niekde píšu napr. rajčiny nejesť, niekde zas jesť a niekde v malom množstve. Tak isto aj strukoviny, niekde zas, že jesť všetko a ja teraz neviem, čo je správne, ani čo variť. Prosím poraďte. Ďakujem.

sona96
21. dec 2020

@mendynka musíš si všetko po troške vyskúšať a sama zistits, čo tvojmu malému vyhovuje a čo nie. Niekto môže jesť všetko a niekto skoro nič, na to neexistuje univerzálny kľúč. Môj malý napríklad absolútne nezniesol cuketu, ktorá sa pri kojeni veľmi doporučuje.

nykkushka
21. dec 2020

Ja som jedla od začiatku skoro vsetko, postupne som skúšala čo áno a čo nie. Maly toleruje všetko okrem bananov, tak tie som uplne vyradila. A nejedla som strukoviny, ale už ich zaraďujem postupne,keďže už je starší a papa prikrmy, tak aby si zvykal. Samozrejme všetko s mierou, nie kilo mandariniek🤭

metuzalem
22. dec 2020

Všetko som jedla ako predtym...cca prve 3 mesiace mava takmer kazde dieta koliky a ked zena nevie, preco dieta place, pripisuje to jedlu ktore je...ale plac byva skor od hladu, z unavy, z problemu zaspat

siska53
22. dec 2020

@mendynka pre istotu paradajky, citrusy a cokoladu na asi mesiac, potom uz nie, ale maly nemal s nicim.problem. pri malej to.bolo horsie, ta mala napriek mojim.obmedzeniam aj tak prve 3 mesiace koliky..

simonkaba
22. dec 2020

jedla som uplne vsetko od zaciatku okrem suroveho masa a surovych vajec... citrusy uz v porodnici (necitala som si nic takze som nevedela ze a nesmu) takisto huby sme tam mali na obed... s nicim nemala problem okrem fazule tu som mohla v malych v mnozstvach

ivangeline
22. dec 2020

Chlapcovi bolo jedno, čo jem. Teraz dievčaťu až po 7m je to jedno.. Dcéra mala problém skoro so všetkým, mliečne výrobky, kysnuté, citrusy, celkovo exotika nie, všetko, čo naduva ( i keď mňa nie), mleté mäso...Ja som nemala čo jesť..takže som to s ňou pretrpela, pokým sa sama nerozpapala alé má a mala citlivé bruško. Mala aj dismikrobiu v črevách, jedla antibiotiká na to..doteraz ovocie a zelenina s miernou, lebo hnačky a mäso a mliečne malo, lebo prdí.. 😭🤷😏😏 Má 10 a pol m.

sejan
22. dec 2020

@mendynka ja som jedla úplne všetko, tak ako pred tým. Nemali sme žiadne problémy... Vyradila som iba alkohol. Malá bude mať teraz rok a sem tam si dám pohár vína...🍀

alexandra2468
22. dec 2020

Tiez som jedla vsetko ako baby vyssie. Ale samozrejme som sledovala pripadne reakcie babatka, no nastastie moje dieta je so vsetkym v pohode😃
A robila som to s rozumom hej, najprv som skusila v mensich mnozstvach a potom uz normalne. Nezjedla som pol hrnca paradajkovej polievky naraz 😃

didi2102
22. dec 2020

@mendynka mám 9mesacnu a 2.5r syna oboch som kojila a stale kojim vôbec som sa nikdy neobmedzoval,na 3.den z pôrodnice som jedla fazuľu,o tyzden kapustnicu a tak 😄