Dojčenie a priberanie

1. máj 2023

Som zufala😫to naozaj musim zrat a priberat aby som mala dostatok mlieka??? Z porodnice som sa vratila s +13 kg , pekne som schudla 3 kg prve 3 tyzdne. Uz som sa tesila ale potom prisiel strajk , maly mal problem s prisatim 2 dni skoro nic nejedol , bolo mu treba rezat uzdicky. Trvalo dlho kym sa prisatie upravilo ale zacala mi klesat tvorba , odsavala som aby som udrzala aspon ako tak mnozstvo , mala som aj vela stresu( dalsie 2 deti) atd atd.tak som zavala uzivat senovku , benedikt , teraz uz aj moringu aby som mala dostatok mlieka lense zacala som priberat
Maly ma 4 mesiace a ja mam navyse +4 kg , davam si pozor aj na stravu , samozrejme papam normalne nedietujem len nejem sladkosti, pije. 3-4 l vody, caju denne uz ma z toho napina. Chodim na prechadzky , domacnost a dalsie 2 deti mi daju zabrat takze nesedim na zadku. Ale furt mam dni ( napr.kazdy 5-7 den v tyzdni) ked mam toho mlieka malo ja nechapem , to naozaj musim zvysit kalorie aby som mala dostatok mlieka??? Preco niektore zeny chudnu a ja stale iba priberam?

ankare
1. máj 2023

Ja som tiež v objemovke počas dojčenia 🫣

beata_k
1. máj 2023

Podla mna ti odchadza mlieko zo stresu. Jedlo s tym nema nic.

ankare
1. máj 2023

Ano, dojciaca žena musí prijať viac kalórií než nedojciaca.

deti95060810
1. máj 2023

kúp si homeopatikum na podporu tvorby mlieka...mne to poradil pediater a pomohlo.... v lekárni
k priberaniu sa moc vyjadriť neviem, ja som pri všetkých deťoch počas kojenia schudla na pôvodnú váhu...

ajsha123
1. máj 2023

Poviem za seba, mne sa tiež mlieko pri strese netvorilo. S prvými dvoma deťmi som sa natrápila, pila som veľa,aj som dostatočne jedla. No az pri treťom som prišla na to, ze na môj organizmus nepomáha piť len čistú vodu a jest. Začala som piť prioritne teplý/horúci nápoj a mlieka som mala vela... A aj ked som bola v strese, stačilo horúca melta, polievka tesne pred kojenim a mlieko bolo. A vlastne tym padom som mala menej stresu, lebo som sa prestala stresovať, ci budem mat dosť mlieka... Tak je to doteraz.

autor
1. máj 2023

@ankare to mi je jasne aj mam tych 2000 cca namiesto 1200 co som mala pred tym 😞 ale zas aby som musela vazit 70 kg na mojich 155 cm kvoli mlieku to nieeeee😭

svetlonos
1. máj 2023

Ahoj neries, netrap sa. Mala som to presne ako ty. Chudnut som lahko zacala az ked som kojila uz len 1x denne. A kratko na ro som zas otehotnela 🤣 No po odkojeni to fakt islo dost rychlo. Ja som sa s blbymi 3kg mordovala snad pol roka jym som ich schudla - zo 73 na 70 🤯
Neboj, pohybu mas evidentne dost. To po odkojeni poleti dole raketovou rýchlosťou. Takze si kup teraz nieco pekne na seba, vacsiu velkost a bud v pohode. Tiez som bola zufala ale ked som videla, ako to teraz pekne islo som uz v pohode.

mamkalentedkova
1. máj 2023

Vôbec neriešim príjem kalórií jem normálne ..vôbec neberiem nijak dobu aby ,že dojcim ..nechudnem ..tiež som niečo ešte pribrala ale skôr kvôli tomu,že som veľa doma a vždy niečo zobkam ..kojim už skoro dva roky a príjem potravy s tým nič nemá mlieka mám stále rovnako či sa najem viac alebo menej ..tvorbu mlieka reguluje jeho výdaj ..koľko dieťa pije ,toľko sa robí a tvorba mlieka sa zvyšuje častejším prikmadanim alebo odstriekanim mlieka po dojčení .

miadi
1. máj 2023

Hlavne klud ! Niekto v strese pribera iny chudne. S kojenim tiez tak . Ja som nemohla schudnut pocas kojenia a mam odkojene 6r 🤣jedna mamca co mà 4deti rok a pol .. Ja len 2deti .. este ze tak Keby som mala 4 deti tak odkojene 12r by ma piclo muu 🐄😂 4m mozes mu dat uz aj prikrm. Bude kludnejsi a ty budes mat menej stres ze je hladny. Ked sa zmieris stym ze neschudnes kym kojis ked sa upokojis a zacnes si viac uzivat zivot tak mlieka budes mat dost. Prestat kojit mozes kedy chces je to len na tebe. Vyhoda kojenia u mna bolo ze deti boli velmi zdrave maly do 2r nemal ani len sopel. A potom sme mali covid a dosral nam imunity Mne a malemu dcera je uplny nezmar Asi z brokolice 😃Este si len 4m po porode je uplne ok aj keby si bola mini slonik rok.. ked dokojis budes zas ako pred tym. ❤️Ver tomu Ze minimalne pre maleho si nadherna aj tak.

rebrambora
1. máj 2023

U mna to skoncilo presne tym. Nemala som mlieko, ani ma nenapadlo sa prezierat a hlavne som sa nestresovala.
Bejbinky boli spokojne a ja tiez. Ked to nejde tak to nejde. Hlavne sa nestresuj. Ty si nervozna, deti su nervozne, mlieko sa ti mozno aj kvoli tomu nerobi. Skus mozno pouzit rady skusenejsich dam ako mna, ale uvaz tak, aby bolo hlavne tebe dobre a bola si ty kludna. Stres nepomoze ani tebe, ani detom, ani muzovi

elmivelmi
1. máj 2023

podla mna nemusi vela jest aby bolo mlieko,j som jedla malo a konila 2roky,pribera ti?Ak ano ma dost,mozno je len nespokojne dieta a to s mliekom nema
nic spolocne.

autor
1. máj 2023

Malinky pribera ukazkovo , je kludny stale sa usmieva on je anjelik .len ako som uz pisala stava sa casto ze este taha taha a uz nejde , striedam prsniky aj viac x a tak sa napapa no este by zvladol , ale neplace ,

autor
1. máj 2023

Takzr s tym nie je problem len fakt by som chcela kojit aspon rok a takto to nevyzera ze to dotiahnem do konca, uz ma nebavi do seba pchat denne 6-7 toboliek a na podporu tvorby (skusila som znizit a tvorba klesla) prikladam ho castejsie no ked nie je hladny tak otoci hlavicku a koniec. A ked a je hladny a ja nemam tolko tak co... potom iba stresy😞flasu nezoberie , cumel tiez nie. Priznam sa som nespokojna so sebou , vadia mi tie kila nezmestim sa do nicoho , som z toho nestastna. Viem hlupost ale s tym sa trapim cely zivot, sebavedomie na bode mrazu😫 no nic, budem sa musiet ukludnit

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anile12
1. máj 2023

Zastaralý názor, jest aby bola tvorba mlieka. Áno nemôžeš byť o hlade ale jest môžeš úplne normálne. Dôležitý je pitný režim akurát tak. A nestresovať

anavixy
1. máj 2023

A ako vies, ze nic nejde ked taha? Deti inak tahaju aj ked nechcu papat… riad sa tym ci je dieta spokojne a ci cika, kaka a pribera, nie tym kolkokrat alebo ako dlho sa dojci alebo ci sa prisaje vzdy ked ho prilozis. Deti striedaju nutritivne a nenutritivne dojcenie, teda take ked realne piju a robia pauzy v brade a take, kedy len “dudluju” prsnik pre ine ucely. Obe su dolezite, prave aj pre tu tvorbu mlieka. Na zvysenie tvorby mlieka sa nemusis prejedat ani pit hektolitre vody (ani 3-4litre fakt nie su nutne a uz vibec to nemusi byt caj, ale zas ani liter denne nestaci), jediny najspolahlivejsi sposob zvysenia tvroby mlieka je caste prikladanie babatka a to aj v noci, takze nech dalej saje kolko chce a kedy chce.

autor
2. máj 2023

@anavixy viem lebo taja taha a je nervozny a kope nohami. Hlavne k veceru sa to stava ze pred nocnym spankom mam prazdne prsia , citim to aj hmatom ( aj vahou , proste ked ich mam.plne tak to je iny pocit) a niekedy mu trva aj 3-5 min kym to zacne tiect da si 20 glgov a hotovo , kym pije je spokojny a ked to prestane tiect tak je ako cervik . Viem to , poznam moje dieta . Aj vcera vecer napr. Chudak isiel spat poloprazdnym zaludkom a v noci potom staval kazde 2 hodiny , inak v noci kojim kazdych 3-4 hodib lebo pekne spinka .on neplace je strasne dobrucky len je nervozny potom cmula si palec takze viem ze je hladny.aj ked ho prikladam kazdu hodinu chvilu to pomoze mlieko sa mi rozbehne tym padom si dava vacsie pauzy medzi kojeniami a po oar dnoch znovu ten isty problem pooebede/ na vecer uz mam mlieka strasne malo🙄

mamkalentedkova
2. máj 2023

Ako čítam ďalej komentáre ,podľa mňa najväčší a jediný problém je v tvojej hlave .Sama sa stresujes ,si nepokojna ,nekludna ..po všetkých tých prípravkoch sa zvyšuje tvorbu amlieka lebo si si to vsigerovala ,rovnako ako si si sama dala do hlavy ,že musíš viac jesť a piť ,aby si mala dosť mlieka .Niekedy sa pristihnete pri tom,že som nevypika skoro žiadnu vodu ,len dve kávy a dojcim už rok a 10 mesiacov.Bez akýchkoľvek doplnkov ..dojcim dosť často ešte aj cez deň ,aj keď je už veľká a pravé vďaka tomu,že dojcim.na požiadanie ,aj keď si chce len podudlat ..tým cuclanim stimuluje prsník a mliečko sa tvorí.
Si nespokojná so sebou ,so svojou postavou ..skús sa v hlave Inka nastaviť .Počas dojčenia si kľudne môžeš aj zacvičiť ba urobiť niečo so sebou .Neviem ,či máš možnosť pravidelne ,niekoľkokrát týždenne aspoň na hodinku komu dať dieťa ,aby si sa mohla venovať sama sebe ,ísť si zacvičiť ,zabehať alebo sa len prejsť ..oddýchnuť si .Hlavne máj samu seba rada a nastav si hlavu pozitívne 😉
Tiež som pribrala ,zlenovela ..sú dni keď sa mi chce plakať ,keď sa pozriem do zrkadla ,ale sú aj také ,keď si obujem tenisky a idem si radšej zabehať 😉

mamkalentedkova
2. máj 2023

Ospravedlňujem sa za chyby ,snáď sa to dá prečítať a rozlúštiť 😁 .Väčšinou píšem príspevky počas kojenia 🤣🤣🤣 a nestíham to po sebe kontrolovať

autor
2. máj 2023

@mamkalentedkova dakujem🙏 snazim sa no nie ja to take lahke. Dieta nemam kam dat, ked aj ano tak tam mam dalsie dve s ktorym sa treba ucit, tocit sa okolo nich takze aj ked muz postrazi krpca nemam volno😏 ja ho tak strasne lubim a chcem mu dat iba to najlepsie , a keby zobral flasu nerobila by som taku paniku lebo v mraznicke mam nejake to mliecko ale on ani flasu nechce... a nechcem aby hladoval , viem ak by bol uz brutal hladny tak by tu flasu zobral -aspon dufam- ale aj tak.... do zrkadla sa ani radsej nepozeram . Ked niekto cely zivot riesi postavu tak to nejde tak lahko 😐viem viem som hlupa krava ze toto riesim lebo na druhej strane chcem pre maleho len to najlepsie 😪

mamkalentedkova
2. máj 2023

Ja ťa úplne chápem ..si určite hlavne skvelá mama ,manželka ,netráp sa postavou .Ľudia okolo teba ťa milujú preto ,kým si ❤️.
Moja nechce fľašu ani za svet doteraz ..akurát cez slamku sa napije čaju a mlieko kravské ani náhodou .Ani Granko ,ani žiadne iné ochutene ,všelijaké ,takže aj v tomto ťa úplne chápem .Veľa ľudí sa má už pýtalo ,kedy ju chcem už odstaviť ,že už je veľká ..ona je slabá jedáčka doteraz ,tak si niekedy rada ,že aspoň toho mlieka sa napapa 🤦‍♀️.
Ale naozaj sa daj do maximálnej pohody ,oddýchni si ,keď sa dá ,máj sa rada aká si .Mať krásne telo nie je najdôležitejšie na svete .Dôležité sú iné kvality .Tiež mám dní ,že sa pozriem do zrkadla a som smutná ..boli časy keď som cvičila ,mala som krásne vyšportované telo ..teraz tomu tak ani zďaleka nie je ,ale najdôležitejšia je teraz Nelinka a verím,že budem mať na seba čas keď bude väčšia .

autor
3. máj 2023

@mamkalentedkova dakujem za podporu 🙏

bessdonna
16. máj 2023

Prosim ta ako vies ze vtedy tvoje mlieko nestaci? Riesim to aj ja