Dojčenie a priberanie

simonetka67
18. jan 2023

Ahojte , prosím Vás dcérka ma zajtra mesiac . Je plne kojená. Jej pôrodná váha bola 2890g a teraz má 3120g. Pediatrička my stále odporúča prikrmovať UM nakoľko sa jej nepáči pomalé priberanie . Je to naozaj tak málo ? Neviem čo robiť . Rada by som kojila ale určite zase nie za cenu jej zdravia . Máte niektorá skúsenosť s pomalým priberaním bábätka a potom sa to zlepšilo? Ďakujem

simonetka67
autor
18. jan 2023

@simonetka67 ešte dodám že je dojčená na požiadanie a teda pri odchode z nemocnice ešte schudla čize neodchádzali sme s pôrodnou váhou .

konikkon
18. jan 2023

@simonetka67 je to dosť málo.ol Moja dcéra pribrala kilo za prvý mesiac, bola plne dojcena. Tiež odchádzala z pôrodnice s nižšou váhou než pôrodnou. Inak je spokojná? Nezdá sa ti hladná, nervózna? Určite by som skúšala ešte, ale ak sa to zakrátko nezlepší, asi by som začala prikrmovat.

simonetka67
autor
18. jan 2023

@konikkon nie , je v pohode . V noci spinká dobre , cez deň väčšinou v šatke a tam je spokojná. Prikladám si ju stále a nechávam na prsníkoch dosť dlhu dobu . Užívam aj senovku a benedikt na podporu dojčenia . Stolice aj pocikanych plienok ma dosť .nechápem v com môže byt problém.

jj298
18. jan 2023

@simonetka67 niektore babatka proste priberaju pomalsie a ked je spokojna nie je na tom nic tragicke..urcite to dobehne…nie vzdy ide vsetko podla tabuliek, bud v pohode

ingush616
18. jan 2023

@simonetka67 podľa mna je to v poriadku. My sme na tom boli podobne. UM ani bohovi mi nevypila darmo som chcela prikrmovať. Z materského mlieka predsa nepreberajú tak rýchlo.
Hlavne jedz výživné jedla a vela papajte. Časom už váha by mala ísť rýchlejšie hore.
Nemala som nikdy vela mlieka, len toľko koľko mala potrebovala a kojili sme 13 mesiacov.
Oplatilo sa 🙂

simonetka67
autor
18. jan 2023

Ďakujem za vaše odpovede 🙂Určite to nevzdame . Ani ja ho nemám na rozdávanie ale verím že je to dostačujúce a naozaj sa to ešte rozbehne 🙂

simonetka67
autor
18. jan 2023

@ingush616 a pediatrička s tým nemala problém čo sa týka pomalého priberania?

cecilia29
18. jan 2023

Moja dáva 400g za mesiac. Všetko je ôk. Hlavne ze priberá a je spokojná 🙂 neboj sa. Každé dieťa je iné.