Dojčenie a ekzém - skúsenosti

6. feb 2024

Dobrý deň, sú tu prosím nejaké mamičky, ktoré si prešli rapídne zhoršeným ekzemom počas dojčenia ?
Malý má 4mesiace no ja už neviem ako ďalej cele telo mi horí ekzemy od tváre cez krk, ruky asi najhoršie
Dojčili ste aj napriek ekzemom alebo ste ho ukončili kvôli liečbe kortikoidmi
Taktiež mám pár potravinových alergií už neviem čo jesť môj jedálniček už skrz dojčenie veľmi chudobný a malý sa už 3x vysypal po telíčku myslíte že bude lepšie prejsť na Hypoalergénne umele mliečko
Ďakujem

beacka123
6. feb 2024

Dobrý deň.Mi sme tiež malý takýto problém aj potravinovú alergiu.Pouzili sme od najlacnejších po najdrahšie prípravky a u nás sa osvedčila len modra indulona a čistá voda na keď sme sa kupali.teraz už budeme mať 2 roky a žiadny ekzém nemame

ivangeline
6. feb 2024

Nie som ai ista,ci prechod na umele pomoze. Poznam 2 deticky,kt maju tiez ekzem a beru lieky/maste.. a boli na umelom.. a jedno uz je aj bez mlieka. Ma doktorka skusenost,ze um rapidne pomoze? Ja v okoli nie.

tani777
6. feb 2024

Preco mas obmedzeny jedalnicek skrz dojcenie? Babo reaguje na nieco v Tvojej strave,tak to musis vynechavat? Pred dojcenim/tehotenstvom Ti co zaberalo na ekzem? Teraz nic overene nezabera? Uprimne,nemyslim si,ze by prechod na UM pomohol malemu,ale ak to ma pomoct Tebe (citit sa lepsie napr.),tak nan kludne prejdi..ja by som sa skusila pozriet na to,co Ti sposobuje/zhorsuje ekzem a skusit riesit najprv to..