Dojčenie a dudlík

33kacora33
21. dec 2013

ahojte mamicky chcela by som sa opytat na vás nazor alebo skusenost s dojcenim a dudlikom, hovorí sa ze by sa nemal davat babatku dudlik ked je kojene... mate niektora skusenost ze ste v pohode dojčili a vase dietatko malo aj dudušku?

danulka213
21. dec 2013

Ahoj.Nasa malinka ma 2 mesiace,je plne dojcena a dudlik,tak neviem,este som nepocula,zeby kojene deti nemohli dudkat🙂preco vlastne?

katie555
21. dec 2013

@danulka213 lebo sa ti moze oducit od prsa...

@33kacora33 ono sa nedoporuca , ale poznam x zien / babatiek co to tak mali ale ok....pokial to moderujes , ze nie zakazdym tak by to fungovat mohlo...my sme nedali , a cumle dotreaz pozna ako hracku ..dojcila som 10 mesiacov (kym som nenastupila do prace)

seemani
21. dec 2013

@33kacora33 môj dudlil do dvoch mesaicov, potom začal vyplúvať, ale s kojením problém nebol.

nika1020
21. dec 2013

ahoj.moja mala nechcela cumel.do pol roka som ju plne dojcila.
teraz aj UM..aj dojcim..aj prikrmy.ma 8 mesiacov.zo zaciatku nechcela ani flasu..
a tiez som sa bala ze to ovplyvni dojcenie ako pisu baby na MK..
ale vobec nemame problem.asi za to..ze jej cumel je prsnik..sa mi vidi..
mne sa ju na cumel nepodarilo naucit...ale uz sme v stadiu..ze sa uci zaspavat sama.
nedavaj cumel ak nemusis.tolko moj nazor.kazde dieta je vsak ine.

lucka011
21. dec 2013

moja malá kým som ju dojčila dudlík nechcela a to som ju veľmi na to učila, lebo je plačlivé dieťa. Len sem-tam už asi odolala a na chvíľu ho dudkala. Teraz už dojčená nie je a aj tak má nervy keď jej ho ponúknem, tiež ho len sem-tam vezme. A to máme doma od výmyslu sveta.. 🙂 Podľa mňa sa tým nič nepokazí. Pokiaľ nebol problém s prisatím ja by som to neriešila, ak bol, tak by som to radšej neriskovala... 😉

martinella1
21. dec 2013

Ahoj....moja malá je plne dojčená,má 2 mesiace a cumlík odmieta....sem tam jej ho šupnem, ale vypľuvne ho, pozrie na mňa takým pohľadom, že viem,že ho naozaj nechce.....moja prvá dcéra bola tiež kojená a tá dudlala do ošalenia....nerobil jej problém žiaden tvar cumľa a dokonca to nemalo ani žiaden vplyv na dojčenie....asi to závisí aj od dieťaťa

gubcikova
21. dec 2013

tak naša prvorodená nezniesla dudlík vôbec a náš druhorodený bude mať 2 roky a dudlík má stále

danulka213
21. dec 2013

kattie555ja som myslela,ze ked od zaciatku chyta oboje v pohode,zeby to nemal byt problem.Tak vidis,clovek sa uci stale🙂a to mam uz 2 deti.prve som dojcila 11 mesiacov,sice dudku mi nechcel,ale zase som mu od zaciatku davala aj flasku,lebo mal reflux a musela som mu moje mliecko zahustovat,teda hlavn na noc🙂

33kacora33
autor
21. dec 2013

Dakujem babule 🙂

linda20111
21. dec 2013

@33kacora33 https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/aky-mate-nazor-na-dudlik-u-kojeneho-babatka/ Nehnevaj sa, ale nechapem naco davas dvakrat tu istu otazku.. To kolko ludi potrebujes aby ti odpovedalo na to? tie mamicky co ti pisali vcera svoje skusenosti a nazory, to nestacilo???

xxxxxnnnnn
21. dec 2013

https://www.modrykonik.sk/cumlik/ - prečítaj si časť Riziká používanie cumlíka

33kacora33
autor
21. dec 2013

@linda20111 prepac nevedela som ze som ju dala 2x tu prvu co som písala som nevedela nikde najst a ani mi neukazovalo ze by mi niekto odpovedal tak som myslela ze som to neodoslala, som tu nova tak sa v tom moc este neviznam, zato sa nemusiš hned do mna navažat..

ganesh
21. dec 2013

@33kacora33 nam laktacna povedala nedavat a ked sme mali krizu a nevedeli sme si rady, tak povedala, ze dat....tak si vyber. Nakoniec sme asi tri tyzdne mali dudel a potom ho mala sama odmietla....dojcime sa dodnes. Poznam vela zien, ktore dojcia aj pouzivaju dudel. Ja som bola proti 🙂

ganesh
21. dec 2013

@danulka213 dudel sa vraj nema pouzivat, nakolko je tam ina technika sania, co moze sposobit, ze dieta sa zacne zle prisavat...z toho vyplnu negativne dosledky na dojcenie... + dieta aj matka moze byt dudlom zavadzana, ze nie je prave cas na kojenie a dieta ostava hladne 🙂

33kacora33
autor
21. dec 2013

dakujem dievčata, a za to ze som omylom napisala otazku 2x sa ospravedlnujem 🙂
samozrejme si cenim radu a nazor kazdej z Vás 🙂

linda20111
21. dec 2013

@33kacora33 uz chapem.. staci ked pojdes hore na kategorie kliknes, zobrazia sa ti kategorie tem a mas tam maly vyhladavac, do ktoreho mozes napisat co potrebujes najst v temach a ti to vyhlada ako ked hladas cez google. najde ti to aj temy ktore zalozili ine mamicky pred tebou a tiez sa tam pise o tom co hladas ale aj tu temu ktoru si zalozila ty. Ak potrebujes najst to kde si ty pisala, tak len kliknes tu hore na "Kam som prispela" a to ti zobrazi vsetky temy kde si pisala od zaciatku registracie.

33kacora33
autor
21. dec 2013

@linda20111 dakujem 🙂

flower72
21. dec 2013

môj Maťko bude mať 8 mesiacov, je dojčený, krásne papká, pije z fľaše a cumle cumeľ.

nina8888
23. dec 2013

mamičky poradíte mi prosím mam 2,5 mes synčeka a dobre pribera mal porodnu vahu 3750 a teraz ma 6500kg.... no a posledne dva dni mi blbne nechce sa občas prisat na prso ale chce si vziat dudšku a zaspat s nou ale prso ako dudel nechce niekedy papa raz za 4 hodiny inokedy kazde 2 hodiny... ako kedy ale ked ma hlad tak sa prisaje a papat 5-10 minut neviem ci to moze byt dudlom alebo nie ked dudel nechce tak ho vypluje a spi aj bez neho pouziva ho vyslovene na ukludenie ked place upokiji ho a potom ho vypluje inokedy snim spi ked ho nechce vypluje ho a spi dalej mate s tym skusenosti odmieta jedlo koli dudliku lebo prisat sa dokaze v pohode pocucka minutku a vypluje prso a place...neviem si rady cim to je občas byva nervny ale teraz mam pocit ze to moze byt dudlikom poradte prosim

michala11111
28. dec 2013

ahoj, ja som moju malinký po týždni ako sa narodila učila na dudel, najprv nechcela ale podarilo sa a naučili sme ju na to hlavne ked ide spinkať. Totiž trápili ju koliky a stále plakala, pri dudli sa ukludnila. Má už 3 mesiace a je plne kojená, take žiadny problém. Dudlíkuje, kojím ju večer cez nadstavce, cez den je kojená na prsu a niekedy ked štikúta jej dávame vodu z flaše. 🙂 Takže má vyskúšané všetko 🙂 🙂

vulka
28. dec 2013

Ja som kojila 13 a15 mesiacov a obidve deti mali cumle už od porodnice a všetko OK.

katrinka8
29. dec 2013

Ahojte, prva dcerka bola dojcena 26 mesiacov, dudlik mala od porodnice (netusila som vtedy, ze sa to "nema", odporucili to sestricky, lebo bola nonstop prisata, uspavala sa tym, ale skutocne nonstop, asi preto, ze ked sa narodila, bolo neskutocne horuco, aj v porodnici sme museli vetrat prievanom, co deti nemohli spavat) S cumlikom sa to zlepsilo, ked sa potrebovala uspat a nepodarilo sa na prsniku, cumlik doriesil. Chmatla ho hned v tej porodnici v pohode. Vzdy ho vyplula, ked zaspala, tak jej to zostalo, vzdy ho mala len na zaspatie, potom vyplula, nikdy ho nepotrebovala cez den alebo pod. ci na ukludnovanie. Zbavila sa ho dobrovolne v 2 rokoch, asi mesiac po tom, ako sa prestala dojcit.
Syncek ma 5 tydznov, je to zatial take 50 na 50. V porodnici mal problem zaspat, chcel sa ukludnit na prsniku, ale asi nevedel len dudlovat, stale mu tieklo mliecko a to ho velmi hnevalo, ked uz bol najedeny a chcel spat. Nechcela som mu dat cumlik, ale doma to pokracovalo, tak sme skusili cumlik. Myslela som, ze to vyriesi jeho problem, ale neviem teraz... Nechcel ho hned, nevedel, co s nim. Potom sa chytil, ale hned ho vyplul, doteraz ho moc nechce, len obcas, ale aj to mam pocit, ze len ked je uz moc unaveny a nevnima. Vacsinou ho tiez po chvili vypluje. Ako ukludnovadlo nefunguje teda (ked napr. prebalujem alebo obliekam a je mu bud dlho - cize hladno a caka na papanie alebo horuco, kym vyjdeme von - cize v situacii, ked sa mi neda ho ukludnit na prsniku) Obcas zaspi na prsniku. Ale vacsinou ma problem si odgrgnut. Ked pri papani zaspi a nedam ho odgrgnut, tak sa mu neda spat a prebudi sa, lebo sa mu mliecko vracia asi. Ked ho ale dam odgrgavat, ked zaspal, tak sa obvykle zobudi, odgrgne si, ale zase ptorebuje na prsnik, vacsinou sa aj napije a zase si potrebuje odgrgnut a je to cely kolotoc pitia a zaspavania a grgania a budenia ☹ To som si myslela, ze pomoze cumlik, odgrgne, dame cumlik, zaspi. Ale nie - takto to unho nefunguje 😀 Ked je prebraty, cumlik proste na zaspatie vacsinou nechce, iba malokedy ho akceptuje...