Dojčenie a ananás

2. jún 2024

Skusali ste pocas dojcenia ananas a nejake exoticke ovocie?ci radsej neriskovat?

pribinak
2. jún 2024

Skúšala

luckajozko21
2. jún 2024

Normalne mozes vsetko (teda okrem alkoholu a tak). Ak spozorujes, ze babatko boli brucho alebo sa napr. vyhadze, tak si to na buduce nedas. Neviem preco prave ananas by mal byt problem. Sleduj dieta. Nemusis sa obmedzovat

dzescebuly
2. jún 2024

Ja som jedla úplne všetko a nebol žiadny problém, treba skúsiť

katkaazoran
2. jún 2024

S ananásom, resp. ananásovým džúsom mám veľmi zlú skúsenosť - 5 mesačná dcéra (kojená) dostala alergickú reakciu - celá opuchla. Odvtedy som počas toho čo bola kojená už ananásový džús nepila.

angeli121212
2. jún 2024

Áno ja som jedla všetko, vynechala by som len ak by bola nejaká reakcia malého ale keďže nič nenastalo tak som nič nevynechala

autor
2. jún 2024

Dakujem☺️

cimage
2. jún 2024

Ano, vsetko som jedla. Najskor opatrne aby som videla ako dieta zareaguje. Keby som sa musela obmedzovat, tak by som nekojila 9rokov (samozrejme nie jedno dieta 😁)

anavixy
2. jún 2024

Ako pisu, kludne si daj a odsleduj reakciu. Pravdepodobne nebude nijaka.

autor
2. jún 2024

Dakujem, prve dieta tak to asi prilis prezivam😅

anavixy
2. jún 2024

Vobec nie 🙂 len este stale velakrat prevláda nazor, ze dojciaca zena nemoze nic, lebo co ak babatko.. ale opak, mozete vsetko, vylucit treba len to, pri com je zjavna reakcia dietata (ci uz bolest bruska, vyrazka..) 🍀

jazula
3. jún 2024

Ahoj, keď bola dcérka plne dojčená, vysypsla sa mi z dvoch vecí - ananás a arašidy. Našťastie len žihľavka a nič horšie. Keď trochu podrástla, už jej nevadili. Zaraďuj alergény postupne a uvidíš, či na niečo reaguje…
Ja som si napríklad vôbec neuvedomila, že môže byť ananás rizikový z tohto pohľadu, s chuťou som zlupla veľkú misku a na druhý deň pozerám, že je bábo vysypané 🙈

autor
3. jún 2024

@jazula dala som si vcera trochu, ale zatial ziadna reakcia. Budem teda postupne skusat potraviny a sledovat reakcie🙂