Dojčenie 3-týždňového bábätka

vemi23
14. apr 2023

Co robim zle? 😶 Na zaciatku to tak nebolo... Mala ma 3 tyzdne aj pár dni a pri kojeni zacne pekne papat no po cca 10minutach sa zacne akoby zlostit vypluvne bradavku potom ju chce naspäť vykrúca sa niekedy len tak ma bradavku v otvorených ústach a nechce ich akoby zatvorit. Vtedy vymenim za druhý prsnik a pekne papa ale po case sa znovu stane to ze sa jej cosi nepáči 🥺 Mala je velmi velky papac až sa bojim ze ci je to v poriadku dnes som ju pred kúpaním nechcela kojit tak samozrejme plakala velmi, potom som ju nakrmila a ked ju manzel vzal na ruky tak si odgrcla 😞 velmi casto papa a niekedy aj dost dlho 😞 dnes mi jedla vyse 40minut ... Co sa tyka toho vystrajania pocas kojenia pri stlačení bradavky mi mliecko ide cize nemyslim si zeby sa zlostila ze jej nic netecie...
Dakujem za rady...

matullienka
14. apr 2023

@vemi23 možno jej len tečie pomalšie preto sa zlosti. A to sa aktívne koji 40 minút? Lebo to je pomerne dlhý čas mne v pôrodnici povedali Max 20 minút

kvietok173
14. apr 2023

@vemi23 koj na poziadanie a kludne dlho casom sa to upravi a aj ked sa ti zacnu naplnat prsniky aby si nedostala zapal jedine dietatko je najlepsia odsavacka pripadne masaz pod sprchou. Co sa tyka dcerky mozno jej skuz dat pauzu odgrgnut si a potom pit opat a kludne zaspat na prsniku 😍🥰❤️

svokrinjazykmonika
14. apr 2023

@vemi23 nerob si z toho ťažkú hlavu, matka aj dieťa sa učia kojiť, kojením. Moja bola na prsníku prvý mesiac nonstop, fakt celý deň. Potom ešte prišli rastové špurty, tak zase len prsník a nič iné. Niekedy ani nechce papať bábätko, ale len tak dudlať. Prsník nie je len o papaní ale aj na upokojenie a od bolesti. Čoskoro začne mať aj bdelé okná, už nebude iba papať a spať. Možno už to aj začína a nezaspí pri kojení ale treba ju do spánku učičíkať alebo byť s ňou dlhšie hore, ponosiť ju, pohrať sa.

leniel
14. apr 2023

@matullienka povedali ti zle. velmi bezne, ze tam rozdavaju ,,vyborne'' rady. mne toto pride po 2 kojenych detoch ako uplne normalne spravanie novorodenca. Nepozeraj na cas, nerob dlhe pauzy medzi dojceniami, ponukaj vzdy ked je dietatko bdele... a striedaj prsia kludne viackrat. to ze grcne je uplne normalne, to absolutne neries. moj syn pogrckaval rok po skoro kazdom dojceni. Ake ma babatko prisatie? ma bradavku hlbokomv pusinke, nebolia ta pri dojceni? nevidno jej kutiky ust - nehlta vzduch? pije efektivne? pocujes ju prehltat? nie nadarmo sa vravi, ze po porode nastava stvrty trimester. pre babo si ty vsetko. cely jeho svet, teplo, tlkot srdca, bezpecie, obziva, uspavadlo, upokojovadlo, spracovavanie vnemov. je uplne normalne ze tie prve 3 mesiace sa chce strasne vela dojcit, lebo tam nejde len o jedlo, ale aj o naplnanie vsetkych ostatnych jeho potrieb. Na tebe a s prsom v ustach ma proste nirvanu 😅 teraz zacina viac vnimat svet, vecer pocitovat preunavu, preto je toto spravanie uplne normalne. nadojci vzdy aj pred kupanim - a kupat skuste skor, nie ked bude babo prilis unavene z celeho dna.

vemi23
autor
14. apr 2023

@leniel prisatie ma normalne pekne papa v puse ma bradavku a cast dvorca a nie neboli ma nic...ja ju nechavam nech sa sama prisaje netlacim jej psnik do ust a pekne to vie sama lebo uz sa mi asi 2x az dusila neviem ci to je aj tym ze mi mozno silnejsie tecie mlieko sudim aj podla toho ze stále ked si da pauzu tak ju musim utierat od mlieka ma ho okolo pusinky...a ano prehlta niekedy by som povedala ze az pazravo velmi rychlo...davam ju odgrgnut na rameno ale stalo sa mi, ze na miesto odgrgnutia si odgrcla...ano viem je to nase orve babatko a predsa je to ore mna s manželom dost náročné ale musim povedat ze manzel to vie o 100% lepsie co sa týka uspavania malej...
@svokrinjazykmonika uspavanie to ano niekedy zaspi sama pri kojeni inokedy ju uspava manzel .cely den? A negrckala ti z toho? Ked ma moc plne brusko?
@kvietok173 ako to je podla toho aky ma den... Niekedy jej sraci 10 minut niekedy 15 ale dnes jedla fakt aj viac ako 45minut mala aj prestávky prsia striedam hlavne ked sa pri jednom z nich hneva tak vystriedam za druhy...
@matullienka no vidis mne laktacne poradkyne vraveki 15min z jedneho 15min z druheho 😁 kazdy povie inak...a či pomalšie nepovedala by som lebo ako som uz pisala ked si dava pauzu za kazdym ju utieram od mlieka, alebo ked si stlacim orsbik tak mi ide dost mlieka ..

svokrinjazykmonika
14. apr 2023

@vemi23 ona veľa naprázdno ma len tak dudkala takže sa neprejedala. Ale to ugrcnutie je normálne, moja má pól roka a doteraz jej ugrcne občas trochu. Pokiaľ z nej/neho nevyletí celý vodopád tak sa nič nedeje, je to normálne.
Podľa toho čo som teraz vyššie čítala by si mohla mať skôr rýchly tok mlieka. Možno za to tak pahltne niekedy papá až jej zabehne alebo si dáva tie pauzy kôli tomu.

st_277
14. apr 2023

@vemi23 mozno len potrebuje dudlat, neskusila si vymenit prso za dudlik? samozrejme po krmeni, ked vies, ze vypila dost 🙂

leniel
14. apr 2023

@vemi23 dobre to robite 😊 pocuvaj intuiciu. a aj moj syn bol po narodeni nacucnuty nonstop 😅 som sa smiala ze si pomylil prso s pupocnikom, ze tak ako mal prijem 24/7 v bruchu, tak tak ho chcel mat aj na svete 😅 ak ti pri dojceni zaspinka, nemusis davat odgrgnut, aby si ju nezobudila. mne tak syn zaspava v 98% pripadov. tak som si ho ,,naucila'' a teda uzivam si to, aspon si trosku mozem polezat cez den 😅😂

vemi23
autor
15. apr 2023

@st_277 ona nema rada cumle niekedy sa podari ze podunda ale potom ho vypluvne a odmieta a ked jej ho chcem dat hneva sa...

vemi23
autor
15. apr 2023

@svokrinjazykmonika tak ako urcite aspon na zaciatku tecie rychlo a potom sa mozno hneva ze uz tak rychlo nejde ...preto vymenim prsník a je to ok a az potom sa to znovu opakuje

vemi23
autor
15. apr 2023

@leniel ano ano ked zaspinka troska ju manzel ponosi a ked nic dame ju do postielky a na bok otocime

vasjar
17. apr 2023

@vemi23 nedávajte cumel, nás (skôr 2 týždňový) tiež je taky... Keď už viem ze sa budí, tak ho vezmem a dám mu papať, síce ne kojím tak dlho, ale začneš a mrvit a krútiť a vyplňuje bradavku, potom začne plakat. Ale u nás si myslím, ze to je asi bolenie bruška.