Dojčenie 2 týždňového bábätka

tehullka
4. apr 2012

Ahojte mamičky. Narodili sme sa 23.3.2012, takže sme na svete iba pár dní a už máme celkom problém s dojčením. Mliečka máme dostatok a veľmi nám chutí 😉 Len máme menší problém sa prisať. Niekedy nám to trvá celkom dlho a niekedy sa prisajeme jedna radosť. Nie vždy ked zaplače ju priložím k prsníku, najprv vyskusam ponosiť na rukach, plienku, cumlik a ked nic nezabera tak potom priložím. Len som si všimla, že niekedy sa mi počas kojenia začne šponovať s nožičkami akoby mi chcela niekam odisť🙂, začne sa jedovať. Bála som sa či nemáme koliku, ale pediater povedal, že nie. Tak som si čitala rôzne články a ževraj to môžu byť aj krče z prejedania. Ale neprikladám ju nejak strašne často. A tiež nepapá dlhšie ako 15 min, ona sama my bud zaspi alebo vyplpuje prsko. Poradte robim niekde chybu alebo si musime stanovit nejaky harmonogram, za ktore teda moc niesom :(

viki2912
4. apr 2012

kedykolvek,akokolvek,hocikolko.

tehullka
autor
4. apr 2012

nooo tak dakujem za radu🙂

viki2912
4. apr 2012

@tehullka 😉 nemas za co....snaz sa co najviac,co najdlhsie...vela odsavaj,zrejme mas trosku menej mliecka preto sa jeduje....a ono by pilo...prikladaj vzdy ked si pyta,cim viac bude pit,tym viac mliecka budes mat...

domeli
4. apr 2012

@tehullka ahoj. V prvom rade blahoželám k bábu! 🙂 Harmonogram pre dojčenie neexistuje. Avšak existuje jedna super stránka k dojčeniu, možno ju poznáš, ak nie, dávam link: www.dojcenie.wordpress.com. Nájdeš tam veľmi veľa skvelých a účinných rád. A taktiež v téme laktačná poradňa tu na modrom koníku, kde radia šikovné laktačné i maminy, ktoré majú starosti i radosti s dojčením. Pomohli nejednej mamine, mňa nevynímajúc 🙂 Jedovať sa môže preto, že jej mliečko tečie pomaly alebo naopak rýchlo - tam nájdeš rady, čo s tým. Predpoklad úspešného dojčenia bez bolesti je správne prisatie bába - tak na tom si daj záležať. Prajem krásne dlhodobé dojčenie a spokojnosť na oboch stranách 🙂

danusskaaa
4. apr 2012

@tehullka aj ked doktori tvrdia, ze treba harmonogram /papat kazde 3 hodiny/ je to somarina. daj babu pit ked chce. pocas dna my kojime podla toho ako je hore a ako si pyta. niekedy aj kazdu hodinu a ked sme vonku a tvrdo spi tak aj kazde 4 hodiny. v noci sa to natiahne aj na 6-8hodin, urcite ju nejdem budit ako mi kazali, ved je spokojna ze spi... pekne priberame aj ked nekrmime kazde 3hodky a hlavne je aby bolo brusko a aj cele babatko spokojne 😀 s prisatim je to komplikovane, u nas pomohlo umytie prsnika vodou, tym ze bol mokry a mala olizovala vodu tak sa jej vzdy podarilo dobre prisat a cuckat! vyskusajte, uvidite 🙂

tehullka
autor
4. apr 2012

@danusskaaa dakujem za radu, urcite vyskusame🙂

zlatusik28
4. apr 2012

@tehullka súhlasím s
@danusskaaa , papať dávaj keď si pýta, aj keď to nebude pravidelne. A umývanie prsníka aj nám pomohlo 😉

katren
4. apr 2012

@tehullka skus sa pozriet na temy s nazvom tichy reflux alebo vseobecne o refluxe......je tu toho dost....pri tomto sa tiez deticky zacnu sponovat a jedovat, lebo sa im mliecko vracia naspat, mozno vas trapi aj nieco taketo

alexandraz
4. apr 2012

Dôležité je mať pri kojení pohodlie, bábätko si k sebe priložiť tak aby malo hlavu rovno na didu a nie ju vykrútenú zboku. Babätko "ide" k mamine, nie že sa mama krčí, hrbí pri kojení. Neobmedzujte bejby v čase a harmonograme kojenia. Hlavne sa nestresovať, pretože to sa všetko poddá.
Veľa lásky vám.