Dojčenie 2-mesačného syna

jenn177
3. sep 2023

Ahojte kočky, mám 2 mesačného syna a mala som trošku problém s mliečkom tak som malého dokrmovala UM z fľašky. Vždy som si ho ale najprv priložila, mliečko som si zvyšovala odsávaním. Teraz viem odsať kľudne aj 200ml naraz. No problém je že malý si vie vytiahnúť len nejakých 45 ml , mam váhu takže ho vážim. Dokrmujem ho teda tým mojím mliekom, len ja by som chcela výlučne kojiť. Máte s tým niektorá skúsenosť ? Prípadne nejaká dobrá laktačná poradkyňa v BA? Ďakujem

anavixy
3. sep 2023

Uzasna LP v BA a okoli je Lipirea (najdes na webe aj na ig, aktualne je tusim ale na dovolenke, ale uz asi nie dlho)
Pripadne hladaj tu (vsetko su to zdravotnicky so vzdelanim v institute pre podporu dojcenia, teda nie mamila)
https://institutdojcenia.eu/najst-laktacnu-konz....
A k problemu, dojcis z oboch prsnikov? Ako casto? Kolko vypije z flase? Neskusala si dojcit len z prsnikov a tym padom dojcit castejsie? Dokrmovat cievkou si skusala/nechces?

ivangeline
3. sep 2023

Ak mas dost mlieka. Zrus flasu. Cim skor.

jenn177
autor
3. sep 2023

@anavixy skusala som dojčiť iba z prs ale maly bol nespokojný , skusala som aj to ze 2 dni vkuse bol na cecku ale hned troška schudol tak neviem . Toho mliečka je dosť , viem keďže odsávam neviem kde je problém

anavixy
3. sep 2023

@jenn177 mozno zle prisatie, neefektivne.. skusas aj rozne polohy, stlacas prsnik pri dojceni..? Myslim si, ze naozaj bude najlepsie zavolat si laktacnu konzultantku domov, pokial sa prisaje a mlieka mas dost, urcite to lahko zvladnete s malou pomocou 🙂🍀 len skus fakt konzultantku a nie poradkynu alebo poradkynu s velmi velmi dobrymi referenciami, nech skutocne riesi co treba a nie co ma napouckovane v hlave 😬

blaazi
3. sep 2023

@jenn177 ahoj moja dcerka tiez nevedela vyprazdnit prsnik, trosku vypila, stimulovala som tvorbu odsavackou a dokrmovala odsatyk mliekom laktacnou pomockou, cievkou na prsniku. Flasu treba zrusit. Dcerka mala skratene uzdicky, bolo potrebne podstrihnut pod jazykom aj pod hornou perou. Uzdicky zhodnoti laktacna poradkyna. Vela stastia 🤗

lula3108
3. sep 2023

Ja som máa presne toto iste, musela som proste vydrzat kym mi dcera podrastla a prestala totalne zaspavat pri jedeni. Teraz ma 3 mesiace a uz tyzden je vyhradne dojcena, dovtedy to bol boj-nevedela s aprisat, ked sa prisala tak vypila 20 a tvrdo zaspala. Mne to potom pokazilo tvorbu mlieka kedze dopyt nebol. Teraz konecne pekne taha a dokaze ho vyprazdnit bez toho aby zaspala. Cize urcite sa snaz konzultovat aj s laktacnou ale mne pomohlo len pockat kym trosku vyrastla

aiana24
3. sep 2023

Vyborna laktacna Evka v BA +421 948 677 618