Dojčenie 11-dňového synčeka

21. feb 2023

Baby prosím vás, synček má 11 dní a odsávam mu mliečko lebo je predčasniatko a ešte je v inkubátore. Chcem sa Vás opýtať na stravu počas dojčenia. Čo ste vy jedli prvé dni? Ja som si dala aj vianočku s marhuľovým džemom, neviem či mlieko kravské sa môže.. Dajme tomu, že si urobím ovsené vločky v mlieku s banánom.

tanyan
21. feb 2023

Základné pravidlo je vyhýbať sa jedlám (potravinám), ktoré ti robili problémy predtým - ak máš nejaké alergie, intolerancie alebo ťažkosti so strávením niečoho, tak tomuto by bolo vhodné sa vyhýbať. Kravské mlieko nie je samo o sebe problém, pokiaľ ty s ním nemáš problémy.
Ja som napríklad už v pôrodnici jedla čokoládu a žiadne problémy neboli.
Netreba zabúdať, že strava má byť pestrá a dostatočná, aby aj mlieko bolo "kvalitné."

jaskolka
21. feb 2023

Ak ty nemáš nejaké alergie, intolerancie, tak jedz normálne ako predtým. V tehotenstve si sa vyhýbala niečomu? Ak nie, tak nie je dôvod to robiť ani po pôrode pri dojčení.
Áno,môže nastať nejaká reakcia pri niečom špecifickom (orechy, jahody) ale to už sa potom odsleduje.
Paušálne sa začať vyhýbať všetkému "pre istotu" je podľa mňa úplná hlúposť. Co chceš potom jest? Chlieb s maslom a vodu? Veď v podstate všetko môže byť alergén, ale aj nemusí, to rieš, ak by ozaj dáka, reakcia bola