Dojčenie 10 mesačného syna počas noci

lucylliana
6. apr 2021

Ahojte babuľky kedy ste svoje deti odnaučili od nočného kojenia? Ako ste ich to odnaučali? Syn ma skoro 10mesiacov a kojím ho 3x za deň a vždy keď sa v noci zobudí. Je už vhodný čas učiť ho, že ma v noci spinkať a nie pýtať papať?

basska_b
6. apr 2021

Z mojich skúseností, nočné kojenie vyrieši až odstaveni. Ak sa nebudi nejako extrémne často, tak by som ho kojila ďalej. Veď on vie, že je noc, či nie? Máva v noci party že chce byť hore, alebo chce spať dalej, akurát že si cucne

petus998
6. apr 2021

@lucylliana mne od pol roka spavali cez den nehat svetlo v noci tma aby vedelo ako tak rozoznat noc a den nejde to hned ale casom v noci cikanu neprebalovat pokakanie ano samozrejme na noc som davala caj a cez den mlieko to bolo cca 6 az 8 mesiac kedy uz sme v noci nepapali

petus998
6. apr 2021

@petus998 v 6 sme zacali pardon cca 8 sme spavali celu noc

lucylliana
autor
6. apr 2021

@petus998 v noci už ho 2 mesiace neprebalujem a tak aj mame cez deň spi s odostretymi žalúziami a v noci je tma zažnem nočné svetielko až keď plače a búcha v postieľke

lucylliana
autor
6. apr 2021

@basska_b nie len si cucne a zaspí hneď len ma hnevá že bez prsníka že ho dudle nechce zaspať či pred obedom či po obede alebo na noc

laurar1
6. apr 2021

@lucylliana Musis ho naucit zaspavat bez kojenia, inak sa ti bude budit a neprespi ti celu noc. Takze tam skus zacat.

maximilie
6. apr 2021

@lucylliana preco ta to hneva? Ja som vďačná ze jej staci dat prsnik a zaspi, nemusím ju nosiť hojdat a hodiny uspavat (aj keď.obcas aj to treba)
Ja som chcela tiez okolo 10mes s tým skončiť, ale z iných dôvodov a vies aká som teraz stast a ze stále kojim? Ani som nevedela kedy jej vyšli stoličky, zatiaľ čo kamoška uz druhy týždeň nespia a od únavy nevladze zit
Akurat som si všimla, ze je častejšie na prsníku a obcas sa v noci strhne.

maximilie
6. apr 2021

@lucylliana a ci dieta prespí celu noc, nemysim si, ze s tým ma kojenie nieco spolocne.. kamoška nekoji a tiež sa v noci budi
Akurat sa musi postaviť a 15min ju nosiť po izbe aby opäť zaspala, zatiaľ čo ja sa len otočím, dám,,cucnut" spíme dalej 😍

em4life
6. apr 2021

Ja som zacala okolo roka, najskor som zrusila kojenie pri 1. zobudeni a ked to syn pochopil (cca 4 dni), tak aj po 2. zobudeni. Nerus to naraz, nech nema sok. Ako som zrusila? Ked sa syn zobudil, nebrala som ho na ruky z postielky a dala som mu len napit vodu. A potom som ho polozila spat lazkat a povedala, ze ideme spinkat. On samozrejme strasne plakal, tak som ho drzala za rucicku a hladkala po hlavicke a spievala uspavanku. Dalo sa, lebo mam postel hned vedla postielky. Plakal celkom dost a asi pol hodinu, no potom zaspal. Dalsiu noc to iste, ale uz plakal kratsie, tretiu noc este kratsie a 4. noc sa uz len napil a lahol si spat. Samozrejme, moze to trvat rozne u roznych deti.
Ked to pochopil, rovnako som zrusila aj 2. kojenie. Ale este sa mi budieval na to napitie vody asi mesiac alebo 2. A potom postupne zacal spat celu noc alebo sa zobudil len raz.

selest
6. apr 2021

V 1 roku som ho prestala v noci kojit. Mala som stastie ze sa ani casto nebudil a ked sa zobudil uz som ho nenakojila len trosku utisila a on zaspal a na kojenie si ani nespomenul

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamive
7. apr 2021

Ahoj, mne dcérka spávala od narodenia celú noc (9-12hod. vkuse). Budiť na kojenie sa začala keď mala cca 7 mesiacov. Len pár krát potiahla a spala ďalej. Trvalo to asi tak 4 mesiace a opäť začala spávať celú noc. Sama od seba, nič som pre to neurobila. Ďalej som ju kojila cez deň, postupne menej a menej až sa v 14 mesiacoch sama zo dňa na deň odstavila.

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucylliana
autor
8. apr 2021

Ďakujem za rady hlavne ho ako vidím musím odnaučiť nezaspal na prsníku do obeda som mu zrušila kojenie poobedne mu ešte chvíľu nechám potom zruším aj to a ostane mu len pred spaním a ráno