Dojčené dieťa sa budí jedenkrát v noci. Poradíte?

lenocka1981
24. apr 2014

Uz som vcera prispela otazkou, podvecer sa nam papa dlho, cucka sa....Dali sme si poradit od poradkyne, ta nam odporucala vnoci dietatko prebudit a kojit, avsak skusala som to, a neda sa malicka ani zobudit...len sa pousmeje a spi dalej...dnes sa mi ju podarilo prebudit o 3 rano, nakojila sa troska a spala do 7...potom papala, spinkala...teraz bola nonstop na prsniku...oddychuje..spokojna...Mne odporucala tobolky na tvorbu mlieka senovku alebo benedikt....nemam skusenosti...vraj to je nizka tvorba mlieka, vsetko to....ked nespi a len sa cucka...pocurane plienocky sledujem, ma ich od rana 4, kaka v poslednej dobe len raz po 9 dnoch...tak neviem, sice mam druhe babatko, prve som nekojila zo zdrav. dovodov, a teraz si to zelam, spociatku sme nemali proble, papala pekne, aj priberala krasne, no po poslednej poradni sme po 3 tt pribrali len 200gramov...aj to je nieco...si myslim...
poradte mi....prikladam odusu stale ako sa jej chce, po dlhsej dobe spanku sa pekne napapa. no ked je hore nepretrzite 3-4 hodinky , len papa cucka a papa....moj nazor je ze ma slaby tok mliecka...dakujem za rady....dne mi maju dojst tie tobolky, tak uvidime...pekny den vam parjem a dik za rady a nazory...

simsalabim
24. apr 2014

Hm, ak je spokojna, pribera, cika dostatocne, tak nebudit. Moja mladsia dcera od narodenia papala iba 1x v noci a aj to 1 nocne krmenie vynechala cca v 5 mesiacoch. Nemyslim si, ze nocne kojenie je nevyhnutne. Ak teda riesis to, ci v noci krmit viackrat, aj ked si dieta nepyta...lebo nejako mi to nie je z tvojho prispevku jasne.

monicm
24. apr 2014

moja rada,nebudiť,bud rada,že spinká,na podporu tvorby mlieka skús obyčajnú bielu vineu,u mňa a aj kamarátok zaberá/la do pár hodín,tak skús si dať poobede a uvidíš.a niekedy to chce len čas a zosúladiť sa,občas to trvá pár dní,či týždňov

eva1122
24. apr 2014

Baby, koľko tej vinei treba vypiť?
lenocka1981, dáš mi prosím vedieť, ako Ti zabrali tie tobolky senovky a benediktu? Aj mne ich odporučila, ale neviem ich zohnať, Ty ich máš odkiaľ?

njonja
24. apr 2014

Vies, my nie sme odbornicky- laktacna ano. Ale ja by som aj tak nebudila, keby to bolo moje dietatko. Moj bol hore kazdu hodinu do jedneho roka laktacna hovorila, ze nechat to tak a kojit dalej na poziadanie. Napokon som ju vdakabohu neposluchla a maleho prestala kojit na poziadanie v noci a odvtedy mi prespi celu noc. Sprav tak , ako ti hovori intuicia, ked si si neni ista, ci ti radi laktacna spravne. Pripadne si vypytaj nazor aj inej laktacnej...

luba41
24. apr 2014

skontrolovala vám či je správne prisatie? spíte spolu v posteli? ak áno, ja by som v noci nebudila...ak nespíte, nasťahovať si ju do postele, v noci dojčiť poležiačky.....dudlíky, fľaše-vylúčiť..babské recepty na tvorbu MM sú tak 5% úspechu..skús teda tie bylinky..dojčiť na požiadanie...a obstarať šatku na nosenie, aby bábo malo stále kontakt s mamou a tým zvyšovať potrebu sa nadojčiť..dojčiť sa v nej dá aj za jazdy.. striedať polohy na dojčenie-normálna v sede na striedačku s futbalovou polohou...hlavne to "príliš nerieš" , nesleduj, pretože bábo bude z Teba nervozne.. tu je článok http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/zvysenie-...

veriiii
24. apr 2014

prepac, ako stare je dietatko?predpokladam,ze max. niekolkotyzdnove?a ako asi casto sa ti krmi?a kolko minut priblizne?optimum je 5-30 minut...5 minut, to je len od smadu, 30 minut, je krasne dobre napapanie sa..i ked ,spociatku, kym sa babo nauci efektivne sat-ano, ty ho to musis naucit...tak sa toleruje max 40 minut, napr hodina je uz znamkou,ze je neefektivne prilozene, babo sa unavi, jeho pusinka, jazycek ,uspokoji sa s prednym mliekom a potom uz len akoby cuckalo.....a nepribera, lebo pribera sa az od zadneho..to ze pije zadne vies podla retej fazy-spravne kojenie ma totiz 3 fazy... prva-, zacne sa hltavo krmit, lebo sa musi spustit tok mlieka, potom druha- pije rytmicky, hybe bradickou horu ,dolu a nakoniec uz len akoby jazyckom kmita, uz nevidis bradicku sa hybat, uz akoby dudloval,ale nechaj ho, lebo to je zadne mlieko, to je huste ..z toho sa pribera..mnoho mamiciek ani nevie ot tychto 3 fazach a akistto mnohe spochybnuju tie minuty, jasne ,ze to nie je na minutu odstopovane,ale ako hovorim, raz sa deti krmia kratko ,lebo su smadne, potom zasa isto vyhladnu, tak dlhsie, inokedy maju len chut na sladke,ako my dospeli...ale ,ked mamicky tvrdia,ze ich dieta pije aj hodinu, popripade,ze si pyta kazdy hocinu-jasne,ked su zle prilozene, a malo si vytiahnu..preto najdolezitejsie je spravne prilozenie...toto ma naucili laktacne v Britanii...
K tomu nocnemu budeniu baba a kojeniu-v noci je najvyssia tvorba mlieka,ale...nemusis ju uplne budit, zrejme ma velmi tuhy spanok, nezobudi ju hlad, smad ( alebo nie je hladna-ked pises,ze sa vecer dlho koji-cucka-nietore deti sa vedia vyslovene takto "natankovat" na noc a vydrzia-moja bola taka od naordenia, malokedy si pytala v noci, tiez som ju budila, tiez sa len pomrvila, schmatla prso, cucla a nic..).. alebo plna plienka..staci ju prilozit, prejdi jej bradavkou po spodnej pere alebo pohlad licka, novorodenci maju este do 3 mesiacov vela reflexov, pohladenim a licko by mala reflexne otvorit pusinku..ak ju chces ozaj budit,tak mne odporucili ju prebalit, to vacsinu deti zobudi,ale mne sa to zdalo krute..mne sa nejako naucila pit aj v spanku, treba ju len dobre prilozit..co sa tyka vahoveho pribytku-200g za 3 tyzdne, ako hovorime o dietati do 4 mesiacov je velmi malo, tyzdenne by malo priberat 150-200g..takze to svedci ozaj o slabom sa krmeni..skuste to nejako dohnat cez den, prikladaj ju casto,,NECAKJ KYSM SI PYTA ONA,ALE , v prvych tyzdnoch u spavych deti treba krmit na casty rezim, nie na poziadanie, napr moja si malo tiez pytala, bola spava cely prvy mesiac, a napr porodnu vahu pribrala az na 18.den, ked mi porodna sestra povedala,ze si ma 2x denne odsat mlieko a to jej dat este navrch krmeni..lenze to moze viest k bludnemu kruhu odsavania..a dieta si moze zvyknut na pohodlny tok mliecka z flase..inac, este ma napada, nema zrasteny jazycek alebo hornu uzdicku-pod hornou perou?mozno ma problem sa spravne prisat?takisto ,bolo si skontrolovana laktacnou, ci spravne prikladas?k pocuranym plienkam-spolu snizskym vahovym prirastkom ozaj sudim,ze dietako neefektivne pije..nemusi ist o slaby tok mlieka ako taky, ani o az tak malo mlieka...i ked,pri kojeni plati --dopyt -ponuka..moze ist,ze mala si ho nevie spravne vycuvat...tych plienok optimum je 8 za den takych tazsich,4 je uplne minimum...takze co ja odporucam skusit pocas 3 dni ju prikladat aj ked si mala nepyta, pohlad ju po licku, prejdi bradavkou po pere, ci sa chyti..a kludne aj kazde 2 hodiny -nezabudaj,ze cas sa rata od zaciatku posledneho krmenia-teda aj keby sa kojila 40 minut, uz o dalsich 80 minut(do 2 ho ratam) jej znova ponukaj...ak mas vahu, skus pred kojenim a po kojeni odvazit-vvazi sa normalne oblecene babo, proste pred kojenim polozis na vahu a po kojeni..da ti to pribliznu predsavu ci nieco vvypila a kolko...a preto hovorim 3 dni lebo za tolko by si mala vyriesit laktacnu krizu, to este dietako vie tolerovat bez tho aby stradalo a zacalo chudnut..ak ide o dlhodoby problem, je treba ozaj kontaktovat lekara..

andrejkahe
24. apr 2014

Ak môžem, rada by som doplnila poznámku k času dojčenia - moja malá od začiatku pila 4 minúty. Prvý mesiac to bolo každú hodinu - hodinu a pol, bolo jedno či cez deň či v noci, postupne to natiahla sama na dve až tri hodiny, kedy sa jej ako zachce. Teraz, má 4 a pol mesiaca, pije maximálne 10 minút a stane sa, že opäť si pýta po 4-6 hodinách. Takže nesúhlasím s tým, že za 5 minút sa nezasýti. V prvom mesiaci sme za 4 dni priberali á 200 g, pričom nám pediatrička povedala, že toľko by stačilo za mesiac, teraz máme už niečo cez 7 kg 🙂. A čo sa režimu jedenia týka - keď pije málo cez deň, pije viac v noci - myslím častejšie, alebo naopak. Každé bábo je individuálne a z vlastnej skúsenosti viem, najlepšie je sledovať potreby bábätka na jednej strane a potom na druhej strane obrátiť sa na laktačnú poradkyňu v okolí 😉. A či v noci budiť - ak sa cez deň pekne napapá, ja by som nebudila...

dufka31
24. apr 2014

Je to individualne moj maly - zevraj maly 😀 - ma za par 14 mesiacov a koji sa stale ked sa da. Skusala som caje, vody ale trha dovtedy tricko kym nedostane svoje mliecko 😀 Myslela som ze sa to zlepsi a asi po roku sa to zo 4 nocnych jeho vycinani zlepsilo...kojim uz len 3 krat 😀 Minule somsi dala natacky a zaspala pri tom ako kojim - mozno sa koji castejsie, proste vezme si a ja spim a ani o tom neviem 😀 - a mm zlatusik nas odfotil ja s natackami a maly zacucnuty spiac na prsniku 😀 Perfis fotka 😀 Btw myslim ze malemuani tak o to mlieko nejde ako skor o to ze nieco dudka, teda prsnik...cumel sompo 3 mesiacoch skusania stratila nervy tak je v sufliku...ale dobre ze si tu citam tuto temu, asi opat skusim cumlik aj ked tipujem ze ho opat bude kusat a hrat sa s nim 😀

brisilda
24. apr 2014

pokial je dietatko spokojne tak bud rada 😉 mne sa drobec tiez budil ako novorodeniatko len raz za noc 😀 no ja som si to pochvalovala a cez den papal pravidelne kazde 3 hodinky 🙂 sem tam sa stalo, ze dostal skor alebo neskor no stale bol spokojny ....vahu neries ! pokial pribera je to OK

hajajanka
24. apr 2014

Podla mna, ked dieta nema zdravotny problem (podvyziva), tak ju nechaj spat celu noc. Co by som ja za to dala 🙂 Ak dietatko pribera, cika a pravidelne kaka (plne dojcene dieta nemusi mat stolicu aj 7 dni, pretoze stravi vacsinu mm), tak ju nechaj spinkat.
Mozno cucka preto, lebo ju stale prikladas. Takze poolizuje, pomojka sa a to je vsetko. A ty si myslis, ze kazdy raz ma papkat. Ja nie som velmi zastancom neustaleho prikladania. Zdrave dietatko sa naje cca za 10-20 minut a hlad ma o dve hodky. Ak je to castejsie, je podla mna chyba v style dojcenia, prikladania, nespravnej technike sania a co ja viem co este.
Na podporu tvorby mm by som doporucila senovku alebo nieco podobne. Urcite nepit vineu a pod., pretoze obsahuje bubliny, ktore zbytocne zaplynuju.

milota164
24. apr 2014

moja mala spala od 3 tyzdnov v noci v kuse 11 hodin a potom doobeda papala kazdu hodiny , poobede kazde dve. takze to dohnala. Tiez som vahala ci ju nemam budit ale aj lekarka mi povedala ze ju mam nechat spat.