Dĺžka jedného kojenia 6 mesačného bábätka

hexina
4. jan 2014

ahojte mamky, mam na vas par otazok 🙂) kolko minut vam trva jedno kojenie priblizne 6 mescneho babatka> kojite z oboch prsnikov? kolko ml prikrmov vam denne spapa babatko? dakujem

zukana
4. jan 2014

@hexina
to je rôzne, malá mi papala tak 20 minút z oboch, malý aj 45 minút (v 6 mesiacoch podotýkam) tiež z oboch. Obaja mi neviem prečo pravý prsník odmietali. Tak z toho sme ťahali vždy najskôr, ke´D boli hladní dobre ťahali a až potom som prikladala na druhý. Ten pravý ťahali kratšie a ľavý dlhšie. Ja mám pravý prsník výrazne menší, tak neviem či to s tým malo niečo spoločné.
Niekto však výlučne kojí z jedného. Malého som kojila do 1,5 roka, a potom som už ja povedala, že dosť. Tak asi to nebolo celkom nesprávne. 😉

hexina
autor
4. jan 2014

@zukana no lebo mne moja papa styri minuty z jedneho jedno kojenie...zacinali sme tak, ze 15 minut ...ked mala cca 3 mesiace 8 az 10 minut a teraz 4 az 6 minut...tak neviem preco to takto ide dole...myslis, ze je to tym, ze si vedia deti uz viac vysat? stale som kojila len z jedneho prsnika sem tam som dala dva

zukana
4. jan 2014

@hexina
ide to dole. lebo už nie sú také spavé a majú silneší sací reflex. S malou sme na začiatku začínali na 30 minutách a to každé 2 hodiny a malý mi papal niekedy aj vyše hodiny.
Sesternicina malá to mala zbúchané tiež tak za 4-6 minút, a ona sa čudovala, čo toľko vysedávam hlavne s malým. V 6 mesiach môžeš začať aj s dokrmovaním. Tak sa nemusíš báť. A malý mi po mrkvičke ešte ťahal aj 20 minút (cca mesiac, kým sa naučil len papkať a vyčkať 2-3 hodiny do ďalšieho jedenia). Trochu ju sleduj, pokiať je kludná a nie je hladná a pokiaľ aj priberá na váhe tak je všetko OK. Len trochu viac sleduj.

hexina
autor
4. jan 2014

@zukana moja malokedy zaspi na prsniku 🙂 a s prikrmami sme zacali a ani tym velmi neublizi..zje mi tak 30 g za den..hm uz mesiac ju prikrmujem a nezje toho vela..no my bojujeme s kojenim od zaciatku...v podstate sme prezili trojmesacny strajk..ale moja mala nikdy nejak nebazila po prsniku..stale beriem costi ..preto sa bojim, ze ci nepridem o mlieko ked tak malo pije 🙂

hanyr
4. jan 2014

hexina@nas maly tak isto cez den tak 3-4 min z kazdeho prsnika kazde 3 hodiny pravidelne.V noci tak 5 min z jedneho a 5 min z druheho skoro stale zaspi..... Interval v noci je rozny, ale cca 3,5 az 4 hodiny. Ma 4,5 mesiaca a 8,5 kg a 70 cm.. Kojim takisto len cez costi... inac nemam mliecko.Tiez som stresovala, ze kratko papa, ale on je taky papkacik a asi mu to staci ked tak krasne pribera a rastie.

hanyr
4. jan 2014
zukana
5. jan 2014

@hexina
Aj moja dcérka moc za prsom nebola, ani potom nechcela umelé mliečko. Možno bude malá taký vrabček, čo málo papká. Sú také detičky. Len ju sleduj, či je v pohode a či priberá, potom je všetko OK. možeš medzi kojeniami skúsiť aj 2-3 lyžičky mrkvičky, jabĺčka alebo inú papu. Ak sa ti niečo nezdá, tak sa opýtaj Dr.. Ale podľa mňa to bude OK. Neporovnávaj malú s inými rovesníkmi, to je zbytočné.