Dlhé odsávanie mlieka

marselitka1
21. jan 2014

Ahojte. Potrebujem radu. Mojmu malému mliečko odsávam, pretože som mala problém s bradavkami a už ich nechytí. U mňa to odsávanie trvá neskutočne dlho. Odsajem tak 60-120 ml mlieka, podľa toho kedy, no trvá mi to hodinu, niekedy aj hodinu a pol. Zatiaľ mi malého stráži manžel, ale čoskoro bude musieť ísť do práce a ja neviem ako to zvládnem. Hodinu mi malý na gauči nevyleží, pokiaľ ja odsajem.Tečie mi 1 prúdik, maximálne 3. Čo mám robiť, aby mi mliečko viac tieklo? Beriem homeopatiká, pijem čaje, vodu, vineu, jem polievky, pravidelne odsávam....Nemám problém odsať, vždy sa mi niečo nazbiera, len to trvá strašne dlho a ja o chvíľu nebudem stíhať. Ďakujem za rady.

stormie
21. jan 2014

@marselitka1 Skontroluj vsetky casti ci su poriadne utiahnute a neposkodene, hlavne ventil. Neviem aku mas odsavacku ale odporucam dvojitu lansinoh takze odsavanie bude trvat polovicny cas

luba41
21. jan 2014

@marselitka1 skúšala si kontaktovať laktačnú poradkynu? pomôže, aby sa prisal..a nebudeš musieť riešiť takéto problémy..ono vytvárať sa bude len také množstvo, aké odsaješ...bábo ťahá ovela efektívnejšie a vytiahne ovela viac ako Ty odsaješ. / to aby Ťa nemiatlo, že máš málo mlieka / homeo, čaje a pod. je tak 5 % úspechu tvorby mlieka..

gilmorka
21. jan 2014

senovka a benedikt, mali by pomoct aj lahsiemu spustaniu a rychlejsiemu toku mliecka. Ja som si objednavala na swanson.sk

stormie
21. jan 2014

@luba41 musim ta opravit - nemusi sa vytvarat len take mnozstvo ake odsaje, ja som odsavala rok, mlieka som mala nadbytok a este aj 5litrov darovala do nemocnice, dolezite je pravidelne odsavanie den/noc

cipsinka
21. jan 2014

No drzim palce ja som malu dojcila do 9tyzdnov a potom do jej 14tich MESIACOV som len odsavala, bola to makacka ale zvladli sme to museli sme si najst system 🙂

luba41
21. jan 2014

@stormie ale Ty si si nadprodukciu pravdepodobne udržiavala nadmerným odsávaním..len za normálnych okolností sa väčšinou nadprodukcia po pár týždnoch upraví a nastaví sa na dopyt=ponuka ... teda si myslím..ja som nadprodukciou MM nikdy netrpela, u nás od prvej chvíle bolo MM len tak akurát.. 😒

danka483
21. jan 2014

jednoznačne volaj laktačnú poradkyňu poradí pomôže a bábo je možné dostať na prsník ( nepíšeš ako je "staré" ) kontakt nájdeš na www.mamila.sk

gucciok85
21. jan 2014

Skus aj rucne ked ti to neide odsavackou. Ja to tak robievam. A ide mi to rychlejsie. Hodina je vela na odsavanie. Dlho to tak nevydrzis. Skus aj tu laktacnu.

marselitka1
autor
21. jan 2014

moj maly bude mat zajtra mesiac. pravy prsnik mi odmietal od zaciatku, nechcel ho chytit a plakal, neskor mi ho rozkusal a potom aj druhy.z bradaviek mi tecie krv a hnis, bolest neskutocna, tak prikladat ho zatial urcite nechcem, kym sa to nezahoji.

luba41
22. jan 2014

@marselitka1 tak práve preto by som tú laktačnú zavolala hned teraz, aby pozrela, v čom bol problém..zlé prisatie=rozkúsané bradavky ..len fľaša problém nevyrieši..bradavky sa zahoja, ale bábo sa už na prsník neprisaje..LP Ti ukáže alternatívne krmenie... 😉

zumza
22. jan 2014

ja som na tom bola skoro rovnako, cely den som bola na odsavacke, ked som malemu chcela nazbierat mliecko, a prisat sa ani za svet. mala som u seba 2 laktacne a tie rady teda pre nas boli absolutne nevhodne, nefungovali. vydrzala som odsavat takto 3 mesiace, potom sa maly ako zazrakom sam prisal. tym len chcem povedat, ze ani laktacne nie su zazracnice a nie vzdy a nie kadzemu vedia pomoct. ano, je dobre dieta dojcit, ale podla mna je dolezitejsie, aby malo dieta mamu, ktore je v pohode, a nie cela znicena a zdeprimovana z toho, ze jej to kojenie nejde. je dobre sa snazit , ale zas nie za kadzu cenu.. odsavaj najma v noci, vtedy sa tvori najviac mlieka, vela pi, ozaj vela, tak 3 litre a snaz sa byt kludna a ked to napriek tomu stale nepojde, tak hold, maly dostane tolko mliecko, kolko odsajes, a zvysok UM - nebude ani prvy ani posledny a urcite nebudes kvoli tomu zla mama. Nehovorim, aby si sa prestala snazit kojit, resp. odsavat, ale nech sa to pre teba nestane posadnutostou, tes sa, ze mas krasne a zdrave babo - to je najdolezitejsie. prajem nech sa to dobre rozbehne.

marselitka1
autor
25. jan 2014

Ďakujem vam za rady. Zmenila som odsávačku a ide to oveľa rýchlejšie...

cucu2
16. júl 2014

@marselitka1 aku si mala a s akou ti to ide rychlejsie?

rosalia
16. júl 2014

@stormie ahoj,prosím ťa mohla by si mi poradiť,ja mám malú v nemocnici a nosím jej mliecko,odsavala som každé 3 hodiny,ale strašne ma to vyčerpalo,tak teraz si odsajem až po 6,aby som sa vyspala.musím odsavat každé 3 hodiny?ná začiatku som mala strašne veĺa,teraz trochu menej,moje mliecko dávajú aj iným bábätkám,tak rada by som ho mala čo najviac.Snáď tento týždeň malú prelozia z inkubatora a budeme skúšať papat z prsníka.Ďakujem za radu

zebra41
16. júl 2014

@marselitka1 dolezite je pravidelne odsavat, nerobit prestavky v noci. kvalitna odsavacka. a skus benedikt a senovku. ja som tiez dlhodobo odsavala a nebol problem.

stormie
16. júl 2014

@rosalia to je individualne asi ale vo vsepbecnosti cim castejsie odsavas tym viacej mlieka sa tvori. Ja som odaavala kazde 3 hodiny cca 4 mesiace takze o vycerpanosti viem svoje, potom som postupne presla na 6 hod interval lebo mlieka som mala vela. Ak sa ti zda ze ti klesla tvorba mlieka treba zacat castejsie odsavat, mozno budu stacit 4 hodiny. Hlavne ze mlieko mas, nech sa vam obom dari

pribinak
16. júl 2014

Pred odsavanim si daj na prsia teplý obklad a prsia si rozmasiruj, od podpazusia smerom dolu, aj ked je to unavne určite oddávaj aj v noci, je to dôležité prd tvorbu hormónov

rosalia
16. júl 2014

@stormie Ďakujeme 🙂

marselitka1
autor
16. júl 2014

aby, tak ja som nakoniec vymenila odsavacku za avent a hoci uz momentalne neodsavam (skoncila som pred tyzdnom), odsavala som pol roka. nakoniec som odsala az 200 ml za 15 minut...a pomohli mi homeopatika ricinus comunnis

bambulka.nz
15. aug 2014

@stormie ahoj.mozem sa spytat?takze sa da dlhodobo odsvavat mliecko a pritom neprist o neho? Myslim nekojit a len odsavat? Mam problemy s bradavkami :( a zacala som posledne 2 dni odsvavat

stormie
15. aug 2014

@bambulka.nz ano da, som zivy dokaz 🙂 Chce to ale vela sebazaprenia, ako som posala vyssie - zo zaciatku som odsavala kazde 3 hodiny, tak som aj krmila ale prebalit, nakrmit, odsat, umyt a dat do strlizatora mi trvalo hodinu - po par dnoch co som sa vytrenovala, pred tym aj dlhsie...a za 2 hodiny kolotoc odznova - ano dve hodiny, nie 3 lebo ked som nakrmila napr o 1nej dalsie krmenie bolo o 4tej ale ja som do 2hej robila vsetko okolo toho. Postupne som predlzovala casy medzi odsavaniami. Vydrzala som rok, do cca 7-8 mesiacoch iba mm, potom postupne um ale do toho roka bola vacsina dennnej davky moje mlieko a bola este slaby jedak tak pre nu bolo mlieko zaklad stravy. Pravdupovediac som skoncila lebo uz som nevladala, mala sa budila uz len raz v noci a ja namiesto toho aby som jej len rychlo dala flasu a spala dalej som musela odsavat a samozrejme cez den davat na nu pozor,nechcela mi spavat, zacala chodit etse nemala rok ... tak sa mi tazko hladalo 20-30 minut na odsavanie.

bambulka.nz
15. aug 2014

@stormie dakujem pekne ze si odpisala 😉

luba41
15. aug 2014

@bambulka.nz skús kontaktovať laktačnú poradkynu, pomôže Ti vyriešiť problém..môžeš mať len mykozu, možno máte len zlé prisatie-to všetko sa dá s jej pomocou lahko odstrániť..prípadne aj sama..
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/bolave-br...

angeljh
27. aug 2014

Ahojte dievcata. Mam na predaj benedikt lekarsky a k nemu sam zadarmo senovku grecku. Zostalo mi a uz sa pomaly odstavujeme tak uz nevyuzijem. Ak ma niekto zaujem kuk do mojich inzeratov.