Dieťa popri vysokej škole a kojenie

maryly
3. sep 2018

Ahojte mám otazku pre mamičky, ktore mali dieťatko popri štúdiu na VS.
Mam 7 týždňového syna a o necelý mesiac nastupujem opäť do skoly, do 4.rocnika, mam ale problem co s kojenim ked uz aj ked som doma mame veľký problem, nie to este ked budem chodit do skoly. Ostávam na dennom štúdiu len si vybavujem individuálne, ale aj tak sa može stat ze niektorý den budem v skole aj zopár hodín a maly bude musieť dostat flašku. Flašku dostával uz v pôrodnici kedže musel byt na Iske a teraz mame problem ze sa nechce niekedy prisat.
Moja otázka znie, ci ma vobec význam ho uplne odstaviť od fľašky a skúšať napr laktacnu pomôcku, ked je možne ze predsa len sa k nej budem musieť vrátiť alebo to nechať tak a dúfať ze odstrekovanim nestratim mlieko. Vďaka za rady.

jahodka11
3. sep 2018

Ahoj, ja som nemala dieta popri skole,ale asi by som este kojila,pokial mas chut a ide to....podla toho,co pises, tak aj ide...a potom,ed nastúpia do skoly, uvidis...ako to bude prebiehať...osobne by som si nesodstrekovala...zažila som to sama, a to som bola len doma,ale bolo to kopec roboty a aj tak dostal flasu....takze ja by som to nechala na prírodu....ako to pojde...ci sa nakoniec odstaví,ci nie...uvidis, podla situácie...

pribinak
3. sep 2018

No a nemozu ti ho priniesť na dojcenie do skoly? Ved aj medzi prednáškami su prestávky.

deti95060810
3. sep 2018

@pribinak 😀😀no to si neviem prestaviť...

deti95060810
3. sep 2018

Ahoj, zažila som...Ja som išla od syna keď mal 3 týždne...píšem IP

pribinak
3. sep 2018

@deti95060810 ty si asi nechodila na VS? Nie je nic výnimočne vidiet, ze mamičky pocas prestávok dojčís svoje babatka. Moja prednášajúci tiez dojčila cez prestávku svoje dieta. Nic nepredstaviteľne ci neuveriteľne

zeytin
3. sep 2018

Odsavaj si mliecko a nech mu ho potom daju. Moc ti drzim palce, nech to zvladnes!!! Posielam vela sily. Je to obdivuhodne mat dietatko popri dennom studiu. Drzim palce. Ja som robila externe VS popri babatku a statnicovala som uz tehotna s dalsim 🙂🙂🙂

lindusss2016
3. sep 2018

@deti95060810 moja spoluziacka tak chodila s babom a s priatelom, on ho strazil pocas prednasok a ona kojila.cez prestavky.

zeytin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jahodka11
3. sep 2018

@zeytin a? Nechapem, co myslis? Ja som nepísala absolutne nic negatívne...nie som ta,co obhajuje len dojčenie, len som napisala, ze uvidi podla situácie, aj nedojcene deti prežijú.....

zeytin
3. sep 2018

@jahodka11 veeelmi sa ti ospravedlnujem... Ja som citala "Ja by som nemala dieta popri VS"...ako vytku autorke. Moja chyba, uz je vecer, zle citam.

maryly
autor
3. sep 2018

@pribinak do skoly ho urcite nechcem brat ani na prestávky, kedže naša skola ani nema poriadne miestnosť na oddych alebo nieco podobne a kojiť ho na chodbe by bolo pre mna stresujúce co by uricte cítil aj on. Okrem iného mi ho bude strážiť babka, ktorá by sa musela za mnou trepať autobusom do skoly aj s malým alebo ma tam čakať, ani by nemala proriadne kde, no proste u mna sa to neda. Aj ked som nad tym rozmýšľala.

jahodka11
3. sep 2018

@zeytin nie, ved v pohode, aj som sa zľakla, ze som tam napisala nieco zle....lebo som to tak nemyslela, skor uplne opačne, zeby som to kojenie potom nesilila....ked sa to nebude dat stihat popri skole, nuž smola...ale niekedy su aj prioritnejsie veci ako kojenie..

maryly
autor
3. sep 2018

@lindusss2016 to by síce bolo super ale moj manžel pracuje, takze u nas nereálne.

nikelca
3. sep 2018

Nastupila som do prveho rocnika denne ked mala moja 4 mesiace... mlieko som nechavala doma odsate a po prednaskach sprintovala domov. Ak boli dve za sebou bol to celkom masaker pre prsia... :/ ale zvladli sme to preistotu bol nachystany sunar kojila som do roka. Skolu som mala ale 15minut busom od domu cize ak bola kusok dlhsia prestavka tak sa to dalo 🙂

maryly
autor
3. sep 2018

Dakujem za rady 🙂 uvidím ako to pôjde, hádam to zvládneme, hlavne to cestovanie, kedže ho este musim so sebou brat autom 45km, ale vozí sa rad tak dúfam, že bude dobre. Ja sa len veľmi stresujem kvoli tomu ze mu nechcem davat UM, ku ktorému som bola nútená uz v pôrodnici a ťaham sa s tym az dodnes aj ked uz v minimálnom množstve. Len sa bojím ze ked bude mat častejšie a častejšie flašku posle mna aj s mojim prsom kade-ľahšie :D a to by ma mrzelo kým to mlieko ako tam mam.

29simona29
4. sep 2018

@maryly existuju flasky špeciálne pre dojčené deti-tommee tippee ich ma v ponuke, ja som takto dokrmovala maleho UM od 3 týždňov a prso mi neodmietal vôbec do 4M, potom som prestala kojiť,lebo som nemala mlieko. Dovtedy som vždy najprv nakojila, potom dala flašku a žiadny problém nebol,tie flasky sú s takou malinkou dierkou, že by to nemal byt problém. Každé dieta je síce iné, ale ja mám takúto skusenost☺️